Zeeland Openluchtbaden klagen nood PZC 1x7 Dancefeest in Terneuzen afgelast BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 Jeugdsoos De Sik genomineerd voor geldprijs Tiest en Luc op hun gemak in de wei van Rijckholt In de praktijk Tall ship Astrid speciale gast in haven van Kamperland Donderdag 28 juli 2011 ■HBaBBBHBDH BEVELANDEN EN THOLEN Bezoekersaantallen vallen tegen door slechte zomer door Luc Oggel GOES - De openluchtzwembaden op de Bevelanden en Tholen doen slechte zaken door de belabberde zomer. „Het seizoen is eigenlijk al in het water gevallen", zegt Patrick Moison van zwembad Stelleplas in Heinkenszand. „Vorig jaar was het al slecht, maar nu is het nog minder. We hopen dat augustus nog iets goedmaakt, maar ja, je hebt geen controle over het weer." Bij zwembad Den Inkel in Kruiningen klinken dezelfde ge luiden. Normaliter staan mensen in juli tot ver buiten de poort in de rij. Toch is er al enkele jaren sprake van een neergaande lijn, contstateert Bob Visser. „Gelukkig hebben we nog een binnenbad wat ook open is. Aan een goed voorjaar heb je niet zoveel, want dan zijn we nog niet open en de kinderen zitten nog op school." Volgens Visser mist Den Inkel door het herfstachtige weer dui zenden bezoekers. „We krijgen wel subsidie, maar de kosten gaan ook door. We moeten hier met vier man aanwezig zijn en het bui tenbad moet worden verwarmd." Den Inkel probeert mensen bin nen te krijgen door twee kaartjes voor de prijs van één aan te. bie den. Ook De Spetter in Tholen-stad probeert het tegenvallende bezoe kersaantal op te vangen met ande re activiteiten. „We doen spelletjes en bouwen zeepkisten", zegt hoofdbadmeester Rinus Snelle- man. Hij noemt het seizoen 'slap jes'. „Het begin was leuk, eind april, maar nu komen er' veel min der mensen." Volgens Snelleman is er wel een groep diehards van zo'n vijftig kinderen die eigenlijk altijd wel komt. Vorig jaar was het seizoen voor de Zeeuwse buitenbaden ook al niet geweldig. Toen lag dat vooral aan het feit dat de scholen pas laat va kantie kregen, terwijl het al wel heel warm was. Auto's botsen op A58 bij Nieuwland: vijf gewonden Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik in Kamperland is genomineerd voor de Rabobank Coöperatie Awards. Met nog zeven andere genomineer den maakt De Sik kans op één van de geldprijzen van 4000, 3000 of 2000 euro. Alle 21.000 leden van de bank kunnen van 12 tot en met 23 september 2011 hun stem uit brengen op één van de genomi neerden. Als de Sik in de prijzen valt, wil len de gebruikers het geld beste den aan verdere uitbreiding van de activiteiten. door Paul Begijn TERNEUZEN - Het dancefeest dat op zaterdag 13 augustus op het Arse naalplein in Terneuzen zou wor den gehouden, gaat niet door. Bur gemeester en wethouders verle nen geen vergunning omdat de openbare orde en veiligheid niet gegarandeerd kunnen worden. De politie heeft niet genoeg agen ten beschikbaar. Volgens waarne mend burgemeester Pim Broek- huysen kan de politie geen extra mensen vrijmaken omdat er nog drie grote evenementen zijn in de provincie. „De vergunningaan vraag is te laat binnengekomen. Het wordt helaas steeds moeilijker om dit soort evenementen op kor te termijn te regelen. De politie zit ook met een planning en dit soort feesten kunnen daar niet ineens nog eens bijkomen." De organisatie, de stichting Live Stage Terneuzen, betreurt het af ketsen van het dancefeest, maar heeft ook wel begrip voor de beslis sing van het dagelijks gemeentebe stuur. Volgens Cindy van der Zalm is de aanvraag voor het evenement drie maanden geleden ingediend. Kippen heefi ze en fruitbomen. En ze leert daarover nog dagelijks bij, in theorie en in de praktijk. De trouwe broedkip die al bijna drie weken op 11 eieren had gezeten, kreeg deze week hulp van een andere kip uit de toom. Samen zouden ze de ■laatste week de kippen verder uit broeden. Wat mooi, vertelde ze tegen iedereen die het wilde weten. Tip? redactie@pzc.nl Een paar dagen later hoorde ze het eerste gepiep. Ze keek toch nog even na op een kippensite of twee broed- kippen tegelijk de eieren mogen uit broeden, Geen probleem, stond er, maar wel goed in de gaten houden. De volgende ochtend had de bijmoe der het jong doodgepikt. De vrouw moet nog veel leren. In de praktijk dan wel. GEERSD1JK - Alsof ze er al jaren lopen, grazen Tiest en Luc in de wei bij Landgoed Rijckholt in Geersdijk. In feite zijn ze nog maar net gear riveerd. Rijckholt heeft de ezels samen met het Ezelhuis in Kamperland geadopteerd. Dat oudere mensen en ezels goed met elkaar kun nen opschieten is wel gebleken toen een be woner zijn ezeltje Lulu en zijn bok Bokma meenam naar Rijckholt. Bokma en Lulu moe ten nog wel even wennen aan de twee nieuwe lingen. Het Ezelhuis zal l'Artist en Lucullus, want zo luiden hun echte namen, trainen om met ouderen te gaan wandelen. Dat moet ge makkelijk zijn, want Baudet du Poitou is een gemoedelijk ezelras. Tiest en Luc zijn al elf jaar, dus rustig en lief. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33