261 sport 'Johnny is een man naar mijn hart' POORTVuÈT TMZ houdt individuele tijdrit in Waarde Nu met gratis afdekhoes! donderdag 28 juli 2011 door René van Stee YERSEKE - Onder de prominenten bij de huldiging van Johnny Hoo- gerland in Yerseke was gisteren ook Gert Jakobs. De oud-renner groeide in korte tijd uit tot populai re side-kick bij het tv-programma Tour du Jour van RTL 7. De uitno diging van Cees Hoogerland, John ny's vader, om aanwezig te zijn bij de feestelijkheden op het plein bij de Prinses Julianahaven nam hij gretig aan. „Ik heb zo genoten van Johnny. Een man naar m'n hart. Hij heeft het ook dubbel en dwars verdiend. Het is ongekend hoeveel karakter hij na zijn val heeft ge toond", zei de vanuit Tiel naar Yer seke afgereisde Jakobs. De oud-renner viel zelf nooit een dergelijke huldiging ten deel. „Ik won nooit wat." Toch heeft de meesterknecht van weleer erva ring met een soortgelijk eerbe toon. „In de Tour van 1990 was ik bij PDM ploeggenoot van Erik Breukink. Hij werd toen derde. In die tijd barstte er ook een circus van huldigingen los. Bij de crite riums werden we van hot naar her gesleept. Daar hebben we met z'n allen met volle teugen van geno ten." Hoewel de Nederlanders in de Tour bleekjes presteerden, ziet Ja kobs de toekomst van het vader landse profwielrennen niet som ber in. „We beschikken over een aantal prachtige talenten: Robert Gesink, Rob Ruijgh en Bauke Mol- Gert Jakobs vond het geweldig om bij de huldiging van Johnny Hoogerland aanwezig te zijn. foto René van Stee lema zijn stuk voor stuk Wasbak ken. Dat het er niet helemaal is uit gekomen, heeft vooral met pech te maken. Vergeleken met een paar jaar geleden staan we er veel beter voor." Wat Jacobs wel mist bij som mige Nederlanders is de pure pas sie. „Zo'n jongen als Gesink moet eens wat vaker zijn hart volgen. En dan hoeft het niet eens altijd goed te gaan. Dat vindt het pu bliek niet erg. Als je maar laat zien dat je echt alles hebt gegeven." Johnny Hoogerland is wat Jakobs betreft het ultieme voorbeeld van pure passie. „Daarom ben ik graag hierheen gekomen. Zonder die val had hij waarschijnlijk een etappe gewonnen. En ook ik ben ervan overtuigd dat hij die bollentrui naar Parijs had gebracht." Hij vindt de kritische houding op de rol van de Nederlanders in de Tour ook niet helemaal terecht. „We zijn met mannen als Zoete melk, Raas, Knetemann, Kuiper, Van Poppel, Rooks, Theunisse, Nij- dam, Dekker en noem ze allemaal maar op heel lang erg verwend ge weest. Het is oneerlijk om de pres taties van nu in een peloton dat veel internationaler is geworden te vergelijken met die van toen." Verzorger Wilfried Vyncke van Va- cansoleil-DCM, de ploeg van Hoo gerland, werd zelfs op het podium geroepen. Hij vertelde over het on waarschijnlijk sterke lichaam van Hoogerland en het enorme karak ter dat de Yersekenaar na zijn val heeft getoond. „Een normaal mens zou zijn afgestapt. Dat idee leefde in eerste instantie ook bij ons. We achtten het eigenlijk ook niet verantwoord om verder te rij den. Achteraf kun je zeggen dat het goed heeft uitgepakt om John ny niet te laten afstappen. Dat hij zelf daarin een zeer grote rol heeft gespeeld, hoef ik waarschijnlijk niet uit te leggen." De Belg Vyncke meldde niet zon der trots dat ook zijn dochter Miek een belangrijke bijdrage heeft gele verd aan de verzorging van Hoo gerland na zijn val, waarbij hij vleeswonden opliep aan zijn bil, knie en kuit. Zij was in de Tour één van de teamartsen van Vacan- soleil-DCM. „Samen met Miek heb ik de wonden volledig uitge- kuist. Daarna heeft ze in het hospi taal meegeholpen om de wonden te hechten. Tegenwoordig mag dat in verband met strengere regelge ving niet meer ter plaatse gebeu ren. Dat had trouwens ook niet ge kund, want zoals iedereen zal we ten zijn er liefst 33 hechtingen inge gaan. Zoiets moet je echt in een ziekenhuis of in de praktijk van een arts doen." De nazorg was een intensieve klus, vertelde Vynke. Met name om zwellingen te voorkomen wer den de getroffen ledematen lang durig gekoeld. „De wonden heel den mooi en voorspoedig. Een wonder eigenlijk. En ook een te ken dat hij over een uitzonderlijk sterk en taai lichaam beschikt." door Wim de Vos WAARDE - Alweer verschillende ja ren houdt Trimbelangen Mid den-Zeeland (TMZ) een individue le tijdrit in de omgeving van Waar de. Het zijn voornamelijk de vrije renners die hieraan deelnemen. Omdat er voor wielrenners weinig van dergelijke ritten over een af stand van een kleine dertig kilome ter op het programma staan, stelt TMZ zaterdag ook andere renners in de gelegenheid hieraan deel te nemen. „De belangstelling voor de tijdrit in Waarde valt feitelijk altijd behoorlijk mee. Voor de rit van dit jaar hebben inmiddels 45 renners ingeschreven maar ik denk dat dit er aanmerkelijk meer kunnen zijn. Ik heb gemerkt dat buiten TMZ weinigen weten dat ze ook mee kunnen doen", stelt Leo Bakker, voorzitter van TMZ, die wel op merkt „dat er enkel een eindklasse ment is met prijzen voor onze ei gen categorieën maar wat ons be treft kunnen ook alle anderen die wel eens een dergelijke tijdrit wil len rijden, deelnemen." Bakker wijst er daarbij wel op dat transponders verplicht zijn om daardoor eenvoudig de tijd op kun nen nemen. „Maar mensen die niet in het bezit zijn van een trans ponder kunnen er bij de inschrij ving één huren voor vijf euro", al dus Bakker. De tijdrit wordt ko mende zaterdag gehouden. Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge kortingen op showroommodellen... Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166 619100 Tuinset iSicGëilk /-de-lig Tafel break 220x100x75cm frame aluminium, blad spraystone. 6 x Armstoel Julia frame aluminium. Bekleed met weersbestendig textiieen 091 grey. Tuinset Ceteno Tafel 180x95cm frame royai grey blad van massief teakhout. 4x standenstoe! Woody i frame aluminium bekleding textiieen. Gasbarbeque Expert Super -449T Parasol Hawaii w van Garden Impressions, in vele standen te verstellen. In zwart, donker grijs en donker ecru. 0 300cm Van 369.- nu 299.- 0 350cm Van 449.- nu 349.- 300x300cm Van 469 - nu 399.- (Prijzen zijn excl. voet. Granieten voet90kg vanaf 79.-) Openingstijden Dinsdag t/m donderdag Vrijdag (koopavond) Zaterdag Zondag en maandag van 10.00 tot 17.30 uur van 10.00 tot 21.00 uur van 9.30 tot 17.00 uur gesloten Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, Ie rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingenBedrijventerrein". ujooi/vGouWci-rA MJJ i POORTVLIET TfcnKUfWt - Terrasverwarmer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26