doorbraak sport 23 Verbeek is gedrag van Romero beu Go Ahead Eagles in markt voor Bakx Pechvogel Bakker week in het gips itf-% zee lan dia i zeeland naz mer festival Heemskerk slechts zevende Adriaanse looft matchwinnaar donderdag 28 juli 2011 Femke Heemskerk werd gisteren slechts zevende op de 200 meter vrije slag. De Nederlandse, die zich met de beste tijd kwalificeerde voor de eindstrijd, lag op 50 meter van de finish nog aan kop. De titel ging naar de Italiaanse Federica Pellegrini. door Rob de Bruyn SJANGHAI - Ranomi Kromowidjojo weet vandaag op de WK zwem men in Sjanghai de ogen op zich gericht tijdens de series en de hal ve finale van de 100 meter vrije slag. Hoewel Femke Heemskerk de ze week al liet zien in vorm te zijn, is Kromowidjojo voor velen toch nog altijd dé favoriet voor het goud op het koningsnummer. Geen probleem. Ze vindt het ook zelf wel tijd voor haar eerste indivi duele titel op een langebaantoer- nooi. „De gedachte 'nü is het mo ment van mijn doorbraak' had ik een jaar geleden al." Het zijn woor den met een diepere betekenis. Twaalf maanden terug in de tijd. Juli 2010: Kromowidjojo is met de andere leden van de Nederlandse zwemploeg op trainingskamp op Tenerife. De voorbereiding op de Europese kampioenschappen in Boedapest verloopt goed. 'Kromo' is in vorm. Maar dan: zomaar in eens hoofdpijn. De dag erop is het helemaal mis. Overal pijn. Ze kan niets meer; niet lopen, niet staan, niet zitten. Ze wordt opgenomen in het ziekenhuis. Hersenvliesont steking. Weg EK. Een revalidatie van vele weken volgt. Pas medio september hervat Kromowidjojo de training. „Ik ben er uiteindelijk sterker uitgekomen. En ik heb geleerd dat ik sneller aan de bel moet trekken, ook bij kleine pijntjes. Kort voor we naar China gingen, ben ik nog even bij de sportarts geweest, puur uit voor zorg, om zeker te zijn dat ik nu honderd procent in orde ben. Al les was goed." Kromowidjojo maakt half oktober haar rentree. Het kortebaansei- zoen loopt. Bij wedstrijden in Rouen wint ze meteen alle vier de nummers waaraan ze deelneemt, door Arnold Aarts waaronder haar focusnummers 50 en 100 meter vrije slag. Een paar weken later tijdens sterk bezette wedstrijden in Bolzano is ze op drie afstanden de beste, onder meer weer de 50 en 100 vrij. Het blijkt de opmaat naar een gouden winter. Op de EK kortebaan in Eindhoven en de WK in Dubai wint Kromowidjojo alles wat er voor haar te winnen valt. Zeven keer staat ze op de hoogste trede van het erepodium, viermaal in haar eentje (50 en 100 vrij). Ze is uitgegroeid tot een wereldtop per, zal vanaf nu steeds tot de favo rieten worden gerekend. „Druk? Ik verwacht nu ook veel van mezelf Je moet zorgen dat de verwachtin gen niet leiden tot negatieve span ning. Tot nu toe kan ik er prima mee omgaan. Bovendien: ik heb wel een beetje druk nodig, anders kan ik niet eens echt snel gaan." Kromowidjojo trekt de goede lijn door naar het langebaanseizoen. In april tijdens de Swim Cup Eind hoven, de laatste kwalificatiewed strijd voor de WK, zet ze zich op de 50 vrij met een persoonlijk re cord van 24,35 seconden aan kop van de mondiale seizoensranglijst. Daar staat ze nog steeds. Op de 100 meter staat ze vijfde (54,00), maar .met haar record in textiel van 53,44 zou ze ook op het ko ningsnummer iedereen achter zich laten. Dat ze vorige maand in Rome in eens werd geklopt op zowel de 50 als de 100 vrij, deert haar niet. Want als het er écht om gaat, kan ze pieken, weet ze sinds afgelopen winter. „Ik ben niet zo bezig met tijden en hou niet precies bij wie mijn concurrenten zijn. Wat er dit seizoen allemaal gebeurt, zegt niks over de kansen volgend jaar op de Spelen in Londen. Natuurlijk wil ik nu winnen, maar mijn echte doel is de olympische titel." ALKMAAR - Gertjan Verbeek zal geen traan laten om een vertrek van doelman Sergio Romero. Dat liet de AZ-trainer weten op de dag voor de officiële seizoensopening, vanavond voor de Europa League thuis tegen FK Jablonec. Sergio Romero (24) moet zich za terdag in Alkmaar melden voor zijn eerste training. De Argentijnse international miste de' voorberei ding op het nieuwe seizoen we gens zijn deelname aan de Copa America en daaropvolgend een va kantie van twee weken. Coach Ver beek liet gisteren weten een ver trek van zijn eerste doelman niet bepaald te betreuren. „Misschien ben ik wel opgelucht", aldus Verbeek. „Dat heeft te ma ken met zijn lifestyle, met de ma nier waarop je je moet gedragen. Na afloop van het vorige seizoen is hij ook weer zo met de noorder zon vertrokken. Na de laatste wed strijd hebben we hem niet meer gezien, terwijl we 's avonds een etentje hadden en de volgende dag nog een training. Wat dat betreft is hij nog niet klaar met mij." Het contract van Romero loopt door tot medio 2013. Volgens Ver beek heeft het Italiaanse AS Roma een bod gedaan op de keeper, maar werd dat door AZ als te laag van tafel geveegd. De trainer hoopt dat zijn doelman alsnog een andere werkgever vindt. „Voor de club, voor de spelersgroep en voor hem is het beter als hij vertrekt." De Costaricaan Esteban staat van avond tegen FK Jablonec in het doel. Erik Heijblok zit op de bank. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - De kans is aanwezig dat Istvan Bakx ook dit seizoen weer in de Nederlandse Jupiler League speelt. De 25-jarige aanval ler uit Vlissingen heeft geen toe komst meer bij Racing Genk, dat is benaderd door Go Ahead Eagles om over een overgang te praten. Afgelopen seizoen werd Bakx door de kampioen van België al verhuurd aan FC Den Bosch. Het driejarige contract van de oud-speler van onder meer Sparta, Kloetinge, Hoek en KV Kortrijk loopt medio 2012 af Go Ahead Eagles wil dit seizoen graag over Bakx beschikken en heeft daarom contact gezocht met Ra cing Genk. Terwijl zijn huidige werkgever dinsdag in de voorron de van de Champions League aan trad tegen Partizan Belgrado (2-1-winst), was Bakx toeschouwer bij het oefenduel tussen Go Ahead Eagles en Jong PSV (3-1). Die avond sprak de Vlissinger met voorzitter Edwin Mulder en be stuurslid technische zaken Mare Overmars. Bakx hield een goed ge voel over aan dat gesprek, maar is afhankelijk van wat Racing Genk wil. Go Ahead wil hem het liefst één seizoen huren en daarna kij ken of de dan transfervrije aanval ler langer in Deventer kan blijven. Racing Genk heeft het voorstel in beraad en heeft nog geen besluit genomen of het de Zeeuw wil ver huren of verkopen. Go Ahead ziet in Bakx een speler voor de positie achter de spitsen. Op die positie zou hij concurrentie hebben van oud-Feyenoorder Michal Janota. door Klaas Verspoor DIRKSLAND - DFS-speler Vincent Bakker heeft een zware knieblessu re overgehouden aan de voetbal wedstrijd dinsdag tussen het Schouws elftal tegen Sparta (2-8). Bakker vreest dat zijn seizoen nu al voorbij is. De 56e minuut van de oefenwed strijd zal Bakker niet snel meer ver geten. „Er werd een scherpe bal van achteruit gegeven. In principe was ik met de bal langs mijn man, maar toen kwam die Spartaan te laat in met een gestrekt been. Ik voelde mijn knie helemaal naar binnen en naar achteren doorklap- pen. Ik voelde gelijk dat het mis was", blikt Bakker terug op het voorval. Bakker verging van de pijn en kreeg daardoor ook niets mee van de wonderschone goal die teamge noot Ronald Zwager luttele secon den later maakte. Hij werd per am bulance overgebracht naar het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland. „Er is daar direct een fo to gemaakt, maar door al het bloed in mijn knie konden ze niet meer doen. Mijn laterale knieband is hoogstwaarschijnlijk afge scheurd en er is schade aan mijn kruisband en meniscus. Ik zit nu van boven tot onder in het gips." Een gedeeltelijk open gipsen spalk moet er voor zorgen dat komende week de zwelling en het vocht uit zijn knie wegtrekken. „Volgende week donderdag gaat het gips er af Daarna volgt er een operatie." Met Sparta-speler Stephan Kruit hof met wie Bakker in aanraking kwam, heeft hij gisteren al telefo nisch contact gehad. „Hij heeft net jes zijn excuses aangeboden. Voet bal is een contactsport en natuur lijk deed hij het er niet om. Ik had geen zin om in discussie te gaan met hem, maar hij vond zelf dat hij niet te laat was. Het is echt ba len dat je bij zo'n potje een zware blessure oploopt." ARNHEM - Met twee doelpunten maakte Mare Janko dinsdag een ge slaagd feestje van het debuut van Co Adriaanse. De oefenmeester van FC Twente was na de winst op FC Vaslui (2-0) in de derde voorronde van de Champions Lea gue vol lof over de Oostenrijkse spits. „Mare is extreem gevaarlijk in de zestien", aldus Adriaanse. Janko was trefzeker met een straf schop en een intikker. „Je kan zeg gen dat die laatste goal geluk was, maar hij staat altijd op de goede plaats en blijft op zo'n moment ook rustig." Onder Adriaanse groeide Janko en kele jaren terug bij Red Bull Salz burg uit tot een doelpuntenmachi- ne. „Hij heeft vertrouwen nodig, van het team en de trainer. Marc is een eindstation, die voeding nodig heeft vanaf de flanken. Die laatste was een echte Janko-goal. En ik kan het weten, want ik heb ze alle 39 gezien bij Salzburg." opo^lbu"5 THEATER PflCOUCrUKUIS ik TROJAANSE VROUWEN EURIPIDES AM ZIEL THOMAS BERNHARD TOREADORS JEAN-MARIE PIE MME OOM WANJA ANTON TSJECHOV i¥

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23