'Ineens reed ik in een dikke mist van rook' 2 o zeeland Kendix BELLEZA •£55-—""- Onderzoek naar molens op dammen en dijken Pardouee unieke Farrow Ball verf www.binnenuit.nl gordijnstoffen www.binnenuit.nl APPARTEMENTEN VLISSINGEN Zuidbrug sluis buiten bedrijf ONGEVAL Vijf gewonden bij kettingbotsing op A58 bij Nieuwland Indrukwekkend afscheid vermoord echtpaar Schroevers Wij sluiten wegens vakantie van I t/m 13 augustus donderdag 28 juli 2011 W Aanleiding om te onderzoeken of er ook in de 'kemzone' mag wor den gebouwd, is een verzoek van projectontwikkelaars Zeeuwind en Deltawind om op de Kram mersluizen een windpark te mo gen stichten. Het plan heeft alleen kans van slagen als het beleid bij Rijkswaterstaat wordt aangepast. Het verkennend onderzoek richt zich vooral op de mogelijke effec ten op de water- en verkeersveilig heid. Zo wordt berekend of de krachten die vrijkomen door de draaiende molens de dijk niet ver zwakken. Ook zullen de onderzoe kers maatregelen voorstellen de eventuele negatieve effecten op wegverkeer en scheepvaart weg te nemen of aanvaardbaar te maken. Mochten de regels worden aange past, dan kunnen ook op andere rijkswaterstaatwerken mogelijk windmolens worden gebouwd. - vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 door Joeri Wisse BRUINISSE - In de toekomst mogen wellicht windmolens gebouwd worden op dijken, dammen en sluizen. Momenteel vindt er een verkennend onderzoek plaats naar de technische haalbaarheid van plaatsing van windturbines op de Krammersluizen en op de nieuwe dijk om de Tweede Maasvlakte. De resultaten van dit onderzoek, dat half oktober klaar is, worden meegenomen in een evaluatie van de beleidsregels van Rijkswater staat. Nu mogen op de dijk, duin of dam zelf geen windturbines staan. In het gebied daaromheen mag dat alleen als dit geen negatief effect heeft op de 'waterkerende functie'. Een voorbeeld daarvan zijn de windparken die op de voor malige werkeilanden van de Oos- terscheldekering gebouwd zijn. TERNEUZEN - Automobilisten moe ten in augustus en september reke ning houden met oponthoud bij de passage van de zeesluis in Ter- neuzen. Van maandag 22 augustus tot maandag 6 september wordt onderhoud verricht aan de zuid- brug. Om de hinder binnen de per ken te houden, gelden voor de noordbrug bloktijden. Van maan dag tot en met vrijdag blijft de brug dicht van 07.40 tot 08.20 uur en van 16.40 tot 17.10 uur. Als de noordbrug in gebruik is, blijft de kanaalbrug bij Sluiskil dicht. Links, achter de politieauto, is het bestelbusje te zien dat in brand was gevlogen. Rechts de auto's die op elkaar door Theo Giele NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de autosnelweg A58 bij Nieuw- en Sint Joosland zijn gistermorgen vijf mensen gewond geraakt bij een kettingbotsing. Oorzaak van het ongeval was dik ke rook van een brandende bestel wagen die de automobilisten het zicht ontnam. In totaal botsten acht personen auto's op elkaar. Het ongeval ge beurde tegen tien uur op de zuide lijke rijbaan richting Goes tussen de afslagen Arnestein Middel- burg- Oost en Arnemuiden. „Ik kwam ineens in dikke mist van rook terecht en daardoor zag ik eigenlijk niets. Toen zag ik knip perlichten. Er waren auto's op el kaar geklapt. Ik had geluk dat er tussen door kon glippen. In mijn achteruitkijkspiegel zag ik dat er nog meer tegen elkaar reden. Ik heb daarna meteen 1-1-2 gebeld", vertelt ooggetuige Albert van der Giessen uit Vlissingen. Politiewoordvoerster Mirja Vis be vestigt de lezing van Van der Gies sen. Door de heftige rookontwik keling waarmee de brand onder de motorkap van het busje ge paard ging zagen de automobilis ten van het een op het andere mo ment de weg niet meer: „Het ver moeden bestaat dat mensen toen zijn gaan, remmen en dat daardoor de aanrijding is ontstaan." Ambulances, brandweer en politie waren volgens ooggetuige Van der Giessen snel ter plaatse. De gewon den werden per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Vol gens de politie zijn er bij de ket tingbotsing geen mensen ernstig gewond geraakt. De zuidelijke rij baan van de A58 was tussen Mid delburg en Arnemuiden enkele uren gestremd. Dat leidde tot Albert van der Giessen: „Je zag niets door de rook." extra drukte in Middelburg en Nieuw- en Sint loosland. Even na één uur werd de autosnelweg weer vrijgegeven. Na weken van breken, timmeren, verven en opruimen is het zover! Baby-& Kinderkleding Vanaf donderdag 28 juli zijn wij geopend en hangt er een geweldige collectie van o.a. Bengh per Principesse, Borxz, Muy Malo, Noppies, Reset, Scotch Shrunk, Scotch R'belle, Sevenoneseven,Tuuf's World, Z8. Langeviele 12 4331 LT Middelburg Tel. 0118-62 33 89 www.pardoucekinderkleding.nl NIEUWDORP - Familie, vrienden en meer dan honderd belangstellenden hebben gistermiddag op de begraaf plaats in Nieuwdorp afscheid genomen van Henk en Trees Schroevers. Het echtpaar werd vorige week dins dag in zijn woning om het leven gebracht. De begrafe nis werd vooraf gegaan door een indrukwekkende her denkingsdienst in het rouwcentrum in 's-Gravenpolder. De lichamen werden onder begeleiding van een lange stoet volgauto's en twee motoragenten naar hun laatste rustplaats gebracht. foto Ruben Oreel De eerste de beste Hubo De Bezige Hand Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Tel 0118 461241 [woensdag gesloten]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20