181 zeeland 'Ik wil op vakantie de 'Gratis internetten zet ons op de kaart' 'Ik zou echt niet zonder hem kunnen' KAMPERLAND-UITHAVEN Zaterdag 30 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur Figurantjes gezocht Zomeropruiming bij voor kinderfilm Goed voor Elkaar KNRM haalt zieke zeeman van tanker Register beroepsbeoefenaren individuele gezondheidszorg (BIG-register) DITGITALE ONTSLUTING Zeven dorpen in de gemeente Veere bieden op strategische plekken wifi aan. Toerist en inwoner kunnen dus op straat gratis surfen op het internet. Voor 'klein en snel' gebruik. Beach volleybal op strand Vrouwenpolder donderdag 28 juli 2011 wtmimmsimssi VLISSINGEN MIDDELBURG Kinderen die altijd al eens in een film hebben willen spelen, kunnen zich opgeven als figurant voor de kinderfilm 'Moira het meisje en de zee'. Op dinsdag 2 augustus wor den opnamen gemaakt bij Zwem school Zeeland in Vlissingen. Het gaat om een zwembadscène waar in kinderen hun zwemdiploma ha len. Kinderen kunnen zich opge ven via de website www.cavak.nl of met een mailtje naar timmyissel@zeelandnet.nl NEELTJE JANS De bemanning van reddingboot Koopmansdank is gistermiddag uit gerukt voor een zeeman met pijn op de borst. De man bevond zich aan boord van de Russische chemi- caliëntanker RN Arkhangelsk. In overleg met het kustwachtcentrum in Den Helder en een arts van de KNRM werd besloten de man op de halen. Een ambulanceteam ging mee voor controle onderweg. De man is overgebracht naar een zie kenhuis voor nader onderzoek. CIBG Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Op grond van de Wet op de beroepen in de individuele gezondheidszorg (Wet BIG) registreert het BIG-register artsen, tandartsen, apothekers, fysiotherapeuten, verloskundigen, psychotherapeuten, gezondheidzorg psychologen en verpleegkundigen. Alleen wie in het register is ingeschreven, heeft het recht de door de wet beschermde titel te voeren. De gegevens uit het register zijn beperkt openbaar. Zo kan men vragen of een beroepsbeoefenaar met recht de titel voert en of er sprake is van een bevoegdheidsbeperking. Publicatie van de onderstaande bevoegdheidsbeperking vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel n van de Wet BIG (Staatsblad 1993,655) en artikel 5 van het Registratiebesluit BIG (Staatsblad 1995,558). Maatregeb Schorsing, gevolgd door voorwaardelijke schorsing Betreft: S.C.W. Jesmiatka te Zoutelande Beroepsgroep: artsen BIG-nummer: 89021837501 Wettelijke grondslag: artikel 48, eerste lid, onder d in samenhang met het zesde lid van dit artikel en met artikel 9, eerste lid, onder a respectievelijk onder b, van de Wet BIG De inschrijving van bovengenoemd persoon is op 20 juli 2011 geschorst voor de duur van drie maanden. Deze schorsing loopt tot en met 19 oktober 2011. Aansluitend aan deze schorsing is de inschrijving voorwaardelijk geschorst voor de duur van drie maanden gedurende een proeftijd van twee jaren. De proeftijd gaat in op 20 oktober 2011 en loopt tot en met 19 oktober 2013. Meer informatie over tuchtrechtelijke maatregelen vindt u op www.bigregister.nl onder veelgestelde vragen. Voorvragen kuntu contact opnemen met de BIG-informatielijn: 0900 - 899 82 25. Stichting Goed voor Elkaar houdt een zomeropruiming. De stichting heeft als doel mensen die in een minimumbestaan zitten te helpen door kleding, speelgoed en huis houdelijke spullen aan te bieden. Die worden verkocht in de tweede handswinkel Lotus. De winkel van Goed voor Elkaar is gevestigd aan de Balans in Middel burg. De openingstijden van Lotus zijn van dinsdag tot en met zater dag van 11.00 tot 15.00 uur. VROUWENPOLDER Het strand bij Vrouwenpolder staat komend weekeinde weer in het te ken van beachvolleybal. Net als voorgaande jaren worden ook nu weer honderden deelnemers ver wacht. Er zijn onder meer wedstrij den voor de Eredivisie Beach Vol leyball, de Eerste, Tweede en Der de Divisie en Nationale Jeugdcom- petitie. Deze wedstrijden worden in samenwerking met de Neder landse Volleybal Bond georgani seerd. door Annemarie Zevenbergen De Brabante Sanne weet wel hoe ze het gratis in ternet in een aantal Veerse dorpen wil ge bruiken: „Voor social netwerken." Haar ouders roepen dan ook in koor: „Twitteren, de hele dag." Sanne Pluijme uit Heerle zit op het terras van de Boekanier in Vrouwenpolder. De 15-jarige heeft haar mobieltje constant in de hand en blijft bezig op het appa raatje. „Twitteren, Facebook en Hy- ves. Ik wil op vakantie de hele dag digitaal contact houden met m'n vrienden." Zij kan sinds een dag of tien haar gang gaan in zeven Walcherse kustdorpen. Daar is Free Wifi in middels toegankelijk voor toerist en bewoner. Gewoon op straat, of beter gezegd, juist op straat. Dus op een bankje bij de kerk in Vrou wenpolder kan gratis digitaal con tact gelegd worden met bijvoor beeld de site van de gemeente Veere. Maar ook de buienradar kan uitkomst bieden in deze wis selvallige tijden. Alles bereikbaar voor een ieder met een laptop, smartphone, iPad en wat dies meer zij. Ondernemersmanager Dick van de Velde van de gemeente Veere neemt voor de zekerheid de proef op de som. „Wat zullen we doen. Toch de buienradar maar even. Nou kijk; Free Wifi, verbindt en hop, we zitten er al in. Het blijft schoon." Schoon? „Ja," grinnikt hij, „de lucht blijft schoon, de ra dar geeft geen buien aan dus we kunnen lekker buiten blijven zit ten". Hij nipt tevreden van zijn cappuccino. Van de Velde is sa men met VW Walcheren/ Noord-Beveland initiatiefnemer van het project gratis internetten in zeven Walcherse kustdorpen. „Het is ongelofelijk. Dat drie par tijen - gemeente, ondernemers en gemeente - binnen twee maanden zo'n project uit de grond stampen. Dat geeft toch wel aan dat ieder een er enthousiast over is. Dit is nog maar het begin van de digitale snelweg voor de gemeente Veere. We zullen eerst kijken hoe dit pro ject loopt, een soort proefjaar. Daarna kunnen we verder uitbrei den. Meer dorpen, verder het strand op en digitale producten ontwikkelen." Het Katwijkse echtpaar Robbert en Jacoliene Van Schie-Van Beelen geniet van een koffietje op het ter ras. Robbert: „Gratis internetten op straat, dat zou wel heel makke lijk zijn. We hebben het nog niet geprobeerd. Maar ik ben wel be nieuwd. Makkelijk hoor, als je even wat wil opzoeken. Wij zijn fietsliefhebbers, dus zo kunnen we een route uitzoeken. Hoeven we niet meer naar de VW voor een foldertje. Wij hebben in Katwijk op de boulevard wel internet maar op het strand niet. Leuk hoor, dat het hier wel kan." Het tweetal ver dwijnt richting de fietsen en peda- leert het dorp uit. Ondernemer Björn van de Vrande van de Boekanier is er 'absoluut blij mee'. „Toeristen kunnen hier op het strand bij Breezand en bui ten op straat gewoon even snel in formatie opzoeken, een mailtje be antwoorden of reserveren in een restaurant. Ideaal en snel. Ik ben nu zelf onze site aan het ombou wen voor dat mobiele gebruik en ik weet dat de site Vrouwenpol- der.nu ook wordt aangepast. Internetten via mobiel of I-pad is inmiddels ge meengoed geworden. Maar dat kan niet overal en er kan een fors prijskaartje aanhangen. Zo niet in de zeven dorpen in de gemeente Veere. Daar kan ie dereen gewoon gratis internetten op straat. Een kwes tie van inloggen, Free Wifi kiezen, verbinding maken en naar de gewenste site surfen. Ook het beantwoor den van e-mailtjes, contact houden met vrienden of even een nacht in een hotelletje reserveren; het kan allemaal in de kernen van Dishoek, Zoutelande, West- kapelle, Domburg, Vrouwenpolder Oostkapelle en Veere. Niet in het hele dorp, maar op strategische plekken. Er is een afzonderlijk software-pakket voor ontwikkeld en er zit een forse beveiliging op. Via web-mail mailtjes beantwoorden kan, maar niet via Outlook of Exchange. Ook aan het up- en downloa den zit een tijdslimiet. Het is duidelijk niet bedoeling dat iemand de hele nacht films gaat downloaden. Het gratis internet is bedoeld voor 'klein en snel gebruik'. In samenwerking met Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW) wordt bekeken hoe het strand ook digitaal ontsloten kan worden. Er loopt een pilot op het strand bij Domburg. Paviljoen Breezand bij Vrou wenpolder heeft zich, los van de .SSW, nu al aangeslo ten bij het project. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere: „Mijn collega's zijn jaloers. We zijn de eer ste gemeente dit dit doet. Maar die voorsprong moe ten we uitbouwen. Het echte werk begint nu. Dit zet Veere op de kaart, maar we moeten veel verder gaan. In 2012 op alle Veerse stranden, dat zou mooi zijn." VLISSINGEN - Als Georg Jacobse vanuit Indië, waar hij tussen 1947 en 1950 als militair was, inderdaad was geëmigreerd naar Australië, was hij Tannetje Schroevers nooit tegen het lijf gelopen op de Vlis- singse boulevard. Gelukkig dus maar dat hij is teruggekomen. Nu konden ze gisteren hun 60-jarig huwelijk vieren. De tijd is omge vlogen, maar ze hebben het dan ook heel goed samen, vertelt hij (83). „Nooit ruzie", vult zij (78) aan. „En hij zorgt zo goed voor me hé: helpt overal mee, hij kookt al tijd, we doen samen boodschap pen. Ik zou echt niet zonder hem kunnen." Haar man rijdt nog goed auto. Zo maken ze nog veel uitstap jes. „Als het feest voorbij is, willen we graag een paar dagen weg." Georg Jacobs en Tannetje Schroevers zijn 60 jaar samen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18