binnenland 17 Duur dierenhotel geen punt voor reizend baasje Vör in je kledingkast 'Prognose KNMI voor evenement' PostNL mag door met sluiten van bestel kantoren Vierdaagse op wielen woensdag 27 juli 2011 *Gratis op te halen bij (D op vertoon van deze advertentie of een aankoopbon van een winkel in Rosada. Zolang de voorraad strekt! DEN HAAG - Postbedrijf PostNL mag de voorgenomen reorganisa tie bij het bedrijf doorzetten. De Ondernemingskamer van het ge rechtshof van Amsterdam heeft gisteren de bezwaren van de on dernemingsraad (or) daartegen af gewezen. Dat maakte PostNL be kend. Volgens PostNL zijn alle bezwaren van de or van tafel geveegd. Het in spraakorgaan betwistte onder meer de omvang van de reorgani satie in relatie tot de beoogde be zuiniging. Ook zou PostNL niet ge noeg rekening hebben gehouden met de betrokken werknemers. Het bedrijf kan nu een begin ma ken met het in fasen sluiten van driehonderd bestelkantoren. Eind vorig jaar laaide de strijd tus sen toen nog TNT Post en de vak bonden over de voorgenomen re organisatie hoog op. door Jan ter Harmsel KANIS - Hond Berta loopt nog een laatste rondje met haar baasjes. Daarna neemt ze tijdelijk afscheid. Ze gaat naar 'dierenhotel Marijke' in het Utrechtse Kanis en José Kel ders en haar man gaan genieten van hun vakantie. „Twaalf euro per dag is best een bedrag voor de hondenopvang, maar je moet wel kijken wat je ervoor terugkrijgt", zegt de Haarlemse Kelders. Bij haar in de buurt kon ze geen geschikt pension vinden. „Dan ko men alle honden in een klein hok terecht." Haar hond heeft al een paar keer op proef geslapen in het pension. „Dat ging goed, dus hu ga ik met een gerust gevoel op va kantie. En ik hoef hierdoor niet te beknibbelen op de vakantie hoor." Brancheorganisatie Dibevo merkt dat het overal in Nederland een probleem is een geschikte opvang plek voor hond of kat te vinden. „In de praktijk blijkt het vaak las tig om een betrouwbaar dieren- pension te vinden dat nog plaats heeft", zegt een woordvoerder. „Dierenpensions worden namelijk steeds populairder. Ze zijn soms al maanden van tevoren volgeboekt." Daaróm heeft Dibevo de site die- renpensionwijzer.nl opgezet. Die- renbezitters kunnen voortaan in de buurt van hun woonplaats zoe ken naar opvangplekken, met de garantie dat de dieren professione le verzorging krijgen. Zoiets mag dan ook wel iets extra's kosten, vindt Marijke de Heer. Ze is eigenaar van het gelijk namige dierenhotel, dat naar eigen zeggen als enige in Nederland vijf sterren heeft. „In verhouding met de prijs die je op een camping be taalt per persoon, lijkt het pension misschien duur. Maar bij ons zit daar wel alle eten en verzorging bij in." Volgens De Heer onderscheidt haar pension zich ook doordat el ke groep dieren een vaste verzor ger heeft en dat dit altijd goed op geleide mensen zijn. „Niet zomaar een vakantiekracht dus." Bij het dierenhotel is het een ko men en gaan. In totaal is er plek voor ongeveer negentig honden en 45 katten. Bij de receptie van het hotel geeft Bommel zijn baasje Elmar Schneiders een flinke lik in het gezicht. „Hij heeft het naar zijn zin gehad", merkt Schneiders. Ze vindt het ook erg belangrijk dat haar labrador in een groep wordt verzorgd door deskundige krach ten. „Prijzig vind ik het niet. Het belangrijkste is dat een hond het goed heeft." In Dierenhotel Marijke gaan de honden van acht uur 's morgens tot ongeveer half een naar buiten, en in de avond nog een paar uur tjes. Dennis de Heer, de zoon van Marijke, zet de deuren voor de al lerkleinste honden open. „Het gro te voordeel hier is dat honden echt 24 uur per dag in een groep leven. Ze slapen dus niet in hun eentje in een klein hok", verzekert Den nis. Het dierenhotel wil de eerste die renopvang in Nederland zijn met echte hotelkamers. De verbou wing begint na de zomer en ka mers krijgen niet alleen een bank stel, maar ook een zwembad. „En in de ruimte komt een webcam te hangen, zodat het baasje de hon den toch kan zien als ze in het bui tenland zitten", zegt Dennis de Heer. „Het bestaat nog niet in Ne derland, maar ik denk wel dat zo iets nieuws toekomst heeft." WAHföiptatsmuftm/. 'mtlli'yMHf 'Ui lilMillli'l'l IflMlliWHInli DELDEN - Wie slecht ter been is of helemaal niet kan lopen en daardoor niet kan meedoen met de Nijmeegse Vierdaagse, is er de Twentse Rolstoel- vierdaagse. Voor de 25ste editie van het evene ment was er een extra route uitgezet speciaal voor kinderen. Zij hebben gisteren negen kilome ter gereden. Volwassenen konden kiezen uit een route van vijftien of dertig kilometer. Zo'n tweehonderd sportievelingen verschenen aan de start van het evenement. De meerderheid heeft ook de finish gehaald. foto Eric Brinkhorst/ANP DEN HAAG - Droog wandelweer waar het KNMI een verzopen Vier daagse van Nijmegen had voor speld. 'Belabberde weersvoorspel lingen' van het KNMI zorgen dat mensen afhaken voor evenemen ten terwijl dat achteraf niet nodig was geweest, aldus CDA-Kamerlid Michiel Holtackers. Ook strandtenthouders en pretpar ken mopperen er volgens hem over dat mensen wegblijven op ba sis van het weerbericht terwijl het weer redelijk uit blijkt te pakken. Holtackers wil dat het KNMI voor sommige evenementen op de re gio toegesneden informatie levert. Het weerbericht zoals het insti tuut dit nu levert, is volgens hem te grofmazig. „Bij de Vierdaagse in Nijmegen was er een recordaantal afhakers, op basis van de KNMI-voorspel- ling dat het vier dagen zou rege nen. Mensen zijn dan bang voor blaren en blessures. Ik heb zelf voor het eerst meegelopen - veer tig kilometer per dag - en het was goed weer." Deze handige en hippe zomertas hebben*? Kom dan nu naar Rosada Factory Outlet! Sale Nu nóg meer korting bij al onze topmerken. Kids Joenit Outdoor Elke woensdag, zaterdag en zondag in juli en augustus waanzinnig leuke kinderactiviteiten! BV. bungee trampolines, diverse luchtkussens en een Mega Wipe Out baan! Check de website voor het programma. 7 dagen per week open van 10:00 tot 18:00 uur www.rosada.nl rosada 30 MINUTEN VAN ROTTERDAM factory Outlet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7