61 binnenland D66 stelt soepeler ontslagrecht voor De twist* die elke dag relaxed maakt Onderzoek kinderen en treurige muziek Politie vindt wiet in auto na beschieting Dieven strippen 27 vrachtwagens Nieuwe website crisis.nl eind dit jaar klaar woensdag 27 juli 2011 iNlTIATiEFWEY Oppositiepartij wil ontslag zonder tussenkomst rechter PRINSENBEEK - In de teruggevon den bestelbus van waaruit agenten vorige week in het Brabantse Prin senbeek werden beschoten, heeft de politie acht sporttassen met in totaal ïoo kilogram geknipte hen- neptoppen gevonden. De politie denkt dat het gaat om de buit van een ripdeal. Het Korps Landelijke Politiediensten heeft dat gistera vond gemeld in het televisiepro gramma Opsporing Verzocht. De bestuurder van het gestolen be stelbusje negeerde vorige week dinsdag een stopteken van de poli tie op de Ai6 en verliet de snelweg bij Prinsenbeek. Aan het eind van de afslag bij een drukke super markt werd er door de achterruit op de politie geschoten. Agenten durfden wegens de vele omstan ders niet terug te vuren. Ze staak ten de achtervolging om kogelwe rende vesten aan te trekken. De bestelbus werd een half uurtje later teruggevonden in Breda. DEN HAAG - Oppositiepartij D66 komt met een initiatiefwet om het ontslagrecht te versoepelen. Twee de Kamerlid Fatma Koser Kaya van D66 kondigde gisteren in tijd schrift Elsevier aan dat ze ontslag zonder tussenkomst van een rech ter of uitvoeringsinstituut UWV mogelijk wil maken. „De werkgever en de werknemer moeten er dus samen zien uit te komen en de werkgever kan het dienstverband opzeggen", aldus Koser Kaya. Er komt alleen nog een rechter aan te pas, als de werk nemer bezwaar maakt tegen zijn ontslag. „Dan kan de kantonrech ter kijken of er scholing is aangebo den, of er is geholpen met het zoe ken naar een andere baan. Dat heeft invloed op de eventuele ver goeding. Maar het ontslag kan ook onredelijk zijn en dan komt er wel een vergoeding", aldus de politica. Koser Kaya pleit al jaren voor aan passing van het ontslagrecht. Die is volgens haar nodig om te voor komen dat werkgevers steeds hui veriger worden om personeel in vaste dienst te nemen en steeds va ker op flexkrachten overstappen. Het D66-Kamerlid hekelt rege ringspartijen WD en CDA die ook al tijden spreken over hervor ming van het ontslagrecht, maar dit nu niet zouden aandurven we gens verzet van gedoogpartner PW. „Dus nu rust er een taboe op. Maar ik neem aan dat de Twee de Kamerfracties eigenstandig kun nen beslissen en debatteren", stelt ze in de hoop dat haar voorstel straks toch wordt gesteund door een Kamermeerderheid. Volgens Koser Kaya zijn de huidi ge regels met twee ontslagroutes - kantonrechter met ontslagvergoe ding en UWV zonder vergoeding - niet uit te leggen. „Het systeem is nu niet transparant en het geeft geen gelijke rechten, het is duur voor de werkgever en voor de werknemer is het psychisch zwaar." De politica legt nu eerst haar initiatiefwetsvoorstel voor aan deskundigen en belanghebben den, voordat ze het voor advies naar de Raad van State stuurt en indient bij de Tweede Kamer. twist® Collection online: twist® Wiggle twist® Step twist® Bounce twist® Stretch Ontdek de twist®. De meest relaxte fauteuil van Nederland. Een slanke designstoel die verbaast door zijn verborgen talent. Bewonder het revolutionaire draaisysteem waarmee de ergonomische voetensteun volledig onder de zitting verdwijnt. Een briljant idee van ontwerper Matthias Fischer. Het Nieuwe Relaxen is begonnen! Vraag meteen de modellenwaaier aan via 0341 - 26 06 76 of www.twistcollection.nl of kom proefzitten bij één van onze dealers. ^t„ '°nair LmieV.9 AMSTERDAM - Waarom vinden kin deren melancholische muziek mooi? Kennen zij die gevoelens ei genlijk al? Op deze en nog -meer vragen proberen onderzoekers van de Vrije Universiteit in Amster dam de komende weken ant woord te krijgen. De onderzoekers laten kinderen die het Science Center Nemo in Amsterdam bezoeken, muziek ho ren en stellen er na afloop allerlei vragen over. Het project loopt tot en met begin september. Dat volwassenen melancholische muziek vaak mooi vinden, is be kend en te verklaren volgens on derzoeker Ivar Vermeulen van de VU. „Het doet ze denken aan het verleden en vergankelijkheid. Maar waarom vinden kinderen treurige muziek mooi? Het is toch niet fijn om een treurig gevoel te hebben?" Volgens Vermeulen is er nog nauwelijks onderzoek gedaan naar muziekbeleving bij kinderen. De resultaten kunnen volgens hem wellicht bruikbaar zijn voor films en reclames. De kinderen krijgen muziek van te kenfilms te horen, daarna worden ze ongeveer 20 minuten onder vraagd. mmmmmmemmmmmmmm liiMiw—mummi HOOGEVEEN - Onbekenden hebben afgelopen weekeinde in Hooge- veen 27 vrachtwagens gestript. Al lerlei onderdelen werden gede monteerd. De schade bedraagt ruim 100.000 euro, meldde de politie Drenthe gisteren. De vrachtwagens stonden op afge sloten bedrijfsterreinen van een transportbedrijf en een vrachtwa gendealer. DEN HAAG - De nieuwe crisis-site www.crisis.nl gaat versneld de lucht in. In plaats van in 2013 moet de website nog eind dit jaar klaar zijn. Wegens de slechte be reikbaarheid van de internetpagi na tijdens de chemiebrand in Moerdijk besloot het kabinet de website al te vernieuwen. Naar aanleiding van een bericht van de NOS, meldt een woordvoer der van minister Ivo Opstelten (Veiligheid) dat het proces wordt versneld. De bestaande website crisis.nl, waarmee overheidsinstanties bij incidenten en in noodsituaties het publiek moeten kunnen informe ren, is volgens de woordvoerder verbeterd in afwachting van de ver nieuwde internetpagina. De nieuwe website moet onder meer ook geschikt zijn voor social media.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6