Een vliegtuig 'Je hebt alle tija om lekker te praten' 2 Zomergasten woensdag 27 juli 2011 Vliegen, dat hebben heel veel mensen al eens gedaan. Maar een vliegtuig zelfbesturen? Dat was voor zomerverslaggeef- ster Maartje Geels een compleet nieuwe ervaring. Op vlieg veld Midden-Zeeland was zij voor een uurtje zelf piloot. door Maartje Geels foto's Lex de Meester Ready for take-off! Enkele minuten voordat we de lucht in gaan. Mieke en Toon van Liempd. PASPOORT Naam: Mieke (57) en Toon (60) van Liempd. Woonplaats: Schijndel. Gespot: op camping 'de Schelp' in Domburg. door Maartje Geels Voor de provincie met de meeste zon- uren valt het weer tegen, zegt Toon van Liempd lachend. „Maar we den ken er niet over om naar huis te gaan, hoor", valt Toons' vrouw hem bij. „Als je thuis bent, is het niet echt vakantie. Dan ga je toch weer aan het werk". Het echtpaar verblijft dit jaar voor de derde achtereenvolgende zomer met hun caravan op camping De Schelp. „Toen we hier afgelo pen zaterdag aan kwamen, konden we de voortent niet eens opzetten vanwege de har de regen", zegt Toon. „Normaal gesproken blijven we geen hele zomer op dezelfde cam ping. Maar je zit hier zo dicht aan zee, dat is gewoon uniek" vertelt Toon enthousiast. De komende paar dagen zullen Toon en Mie ke zich in ieder geval niet vervelen. „Onze kleinkinderen van vier en zes komen van daag en ze blijven de hele week logeren", zegt Mieke stralend. Toon: „En anders nodi gen gewoon iemand van de camping uit. Dat is het leuke aan kamperen, je hebt alle tijd om lekker met mensen te praten". En de zon? „Die zoeken we in oktober wel op, als we naar Griekenland gaan!" Heel veel knopjes... Alpha, Bravo... Cessna 182 is now lan ding!" Ik knijp mijn vingers nog wat ste viger rond de stuurknuppel en zet me schrap. „Ontspan maar. Het landen is niet gevaarlijk: je moet alleen goed weten wat je doet", zegt Enno Belderok, terwijl hij met speels gemak het roodwitte sportvliegtuigje aan de grond zet. „Een vliegtuig moet je aantrekken als een jas. Je moet er vertrouwd mee raken." Een uurtje daarvoor stapte ik, onervaren en een beetje angstig, aan boord van de Cessna 182. De Cessna is een klein sportvliegtuig, waarmee En no rondvluchten boven Zeeland doet. Het mag vanzelfsprekend zijn dat je tijdens zo'n trip je ogen uitkijkt. Althans, voor mensen die zonder angstzweet in een vliegtuig stappen. Dat is bij mij niet het geval. Ik kan niet zeggen dat ik heel erg last van vliegangst heb, maar helemaal hap py voel ik mij toch ook niet. Aan eerdere vluch ten, in vliegende kastelen als een Boeing 747, leek geen einde te komen, vooral omdat ik mij er heel bewust van was dat ik mij volledig moest overgeven aan de kunde van de piloot. Dat gevoel hoop ik kwijt te raken. Maar dat is niet alles; ik ga aan boord met nóg een missie. Als ik mij goed gedraag, mag ik het sportvlieg tuig zelf over Walcheren dirigeren. Voor we de lucht in gaan, krijg ik een uitgebreide theorieles. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64