261 sport Londen al bijna klaar voor de Spelen Zomeropruiming! POORTVESÊT 50% Korting 50% °P tweec^e matras gratis of tweede matras Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge extra kortingen op reeds afgeprijsde showroommodellen... Merk matrassen Wellness 300 Comfolastic Matras - Norma's Edition 7 matras woensdag 27 juli 2011 OLYMPISCHE SPELEN Over één jaar wordt de vlam ontstoken door Wiiko Voordouw LONDEN - De bouwwerkzaamhe den liggen op schema of zijn intus sen afgerond, de organisatie loopt op rolletjes en oud-atleet sir Sebas tian Coe is een meer dan.waardig uithangbord van de Olympische Spelen van Londen, die over pre cies een jaar gaan beginnen. Op 27 juli 2012 wordt de olympische vlam ontstoken, in tegenstelling tot andere toernooien zijn er niet de gebruikelijke aanloopproble men. Reden genoeg voor IOC-baas Jacques Rogge 'Londen 2012' lof toe te zwaaien. „Het gaat fantastisch. Ik ben zeer tevreden." Rogge, een man van 'doe maar ge woon, dan doe je al gek genoeg' heeft zijn buik vol van opgeblazen ego's, hemelbestormende plannen en hoopt op 'bescheiden' Spelen. Gewoon, reclame voor de sport. Toch kent ook Londen wat kleine probleempjes. Zo moesten, als ge volg van het afluisterschandaal van de schandaalkrant News of the World, de twee belangrijkste veiligheidsadviseurs van de organi satie aftreden. Verder is Danny Boyle, de man die wereldberoemd werd dankzij de film Slumdog Mil- lionnaire en die zal tekenen voor de openingsceremonie, boos. Hij wilde veel atleten laten optreden tijdens de ceremonie. Maar dat plan gaat niet door. De atletiek- bond verbiedt sporters om deel te nemen. Ook de Engelse zwem- bond voelt er weinig voor om de beste zwemmers 'uit te lenen'. Ze moeten zich focussen op de spor tieve prestaties. Boyle baalt, want hij ziet zijn idee - de Spelen zijn een feest dankzij de atleten - de mist in gaan. Minis ter van sportzaken Hugh Ro bertson kiest onomwonden voor de sportbonden: „Ik vind een gro te medailleoogst heel wat belangrij ker. Als we daar in slagen denk ik niet dat iemand in Engeland het zal betreuren dat er geen atleten bij de opening aanwezig waren." Het is klein bier. Want wie kijkt naar de organisatie van bij voor beeld het EK voetbal van volgend jaar in Polen en Oekraïne, of luis tert naar de waarschuwende woor den die het IOC nu al uitspreekt over de organisatie van de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro, zal er kennen dat er in de Britse hoofd stad eigenlijk geen vuiltje aan de lucht is. Londen, de eerste stad die de moderne Olympische Spelen voor de derde keer mag organise ren (eerder gebeurde dat in 1908 en 1948) is al bijna klaar. De sport moet centraal staan. Drie jaar geleden wilde Peking de we reld laten zien waartoe het moder ne China in staat was. Dat gebeur de met alle excessen van dien. Eer der was dat het geval met Atlanta en de 'Coca-colaspelen' van 1996. In Athene (2004) staan de meeste stadions weg te rotten. Alleen in Sydney (2000) is het erfgoed in goede handen. Londen wil terug naar een wat menselijker maat. Hoewel: er zul len in 17 dagen 26 sporten (10.500 atleten) vertegenwoordigd zijn. In 34 grotendeels gloednieuwe accom modaties, die deels voor andere doeleinden gebruikt gaan worden als op 12 augustus de olympische vlam is gedoofd. De organisatie Het Olympisch Stadion van Londen is al klaar voor gebruik. foto Anthony Charlton/EPA werd in 2005 aan Londen toever trouwd, mede omdat het achterlig gende doel is om zo veel mogelijk mensen aan het sporten te krijgen en aldus de strijd met obesitas aan te gaan. Toch klinken in Engeland kriti sche geluiden: immers de regering die zo veel geld in de olympische stadions stopt, probeerde nog niet zo lang geleden een programma weg te bezuinigen, waardoor de strijd tegen obesitas via sport op openbare scholen in de armste wij ken moest worden gevoerd. Het ging om een bedrag van 162 mil joen pond (183 miljoen euro). Ook in Engeland is de crisis voelbaar. Tegelijkertijd klopt de organisatie zich op de borst en stelt dat er een bedrag van 38 miljoen pond (43 miljoen euro) is vrijgemaakt om kinderen over de hele wereld aan het sporten te krijgen. Jacques Rogge, voor wie de strijd tegen vetzucht ook een belangrijk strijdpunt is, waarschuwt de orga nisatoren voor nóg een gevaar, dat de sport bedreigt. „Ik kan geen krant lezen of ik vind artikelen over illegaal gokken en verkochte wedstrijden. Het is een wereldwijd probleem, een net zo groot gevaar voor de sport als doping." Hoge verwachtingen Volgens minister Hugh Robertson van sport moeten de Spelen in Lon den een karrenvracht aan Britse me dailles opleveren. Hij wil dat zijn land de derde wordt in de medaillespiegel. In Peking was Engeland vierde, met 47 medailles waarvan 19 gouden. China en de Verenigde Staten, de nummers één en twee in Peking, zijn niet in te halen, maar Rusland, dat 73 medailles won (waarvan er 23 van goud waren) is de prooi die Robertson voor ogen heeft. tQipsl.apf Informeer naar de korting per type merkmatras. Kom proefliggen en profiteer! Nu, diverse typen luxe merkmatrassen van o.a. Eastborn, Norma, Master, Ubica, Pullman en Wellness Bedding. Zesslags geneste pocketveringmatras, 7-zone, afgedekt mettomfolastic, afrltsbaar luxe dubbeldoêk; anti-allergisch, antïbacterieel behandeld, leverbaar in de hardheden:soepel en stevig en in diverse breedte- en lengtematen. Geschikt voor alle ventilerende vlakke en verstelbare hedbcdems. Op 7öx200crn au 499»- Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 uiooiAooulex/a-rA lill Een kwaliteitsmatras van de Nederlandse topfabrikanfporma. Ontspannen-slapen en fit ontwaken. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingenBedrijventerrein". Dinsdag t/m donderdag S van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur Zondag en maandag gesloten Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, 1e rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62