binnenland 15 Blunder Rutte is 'een smet Politie heeft handen vol aan criminele jongeren in Amsterdamse wijk I? Onbewoond eiland in de aanbieding Neusapen trekken extra bezoekers 'Opstelten moet de pakkans vergroten' Grauwe Kiekendief broedt in Overijssel Patiënt met schurft besmet medewerkers Opnieuw twee doden Maasstad Ziekenhuis Prins Bernhard krijgt eerbetoon Lowlands waarschuwt voor valse kaarten 'Ik ben zelf econoom maar in de EU is er een enorm gegoochel met cijfers' Ruimtelijk en rustig wonen inTerneuzen woensdag 27 juli 2011 De minister-president verreken de zich bij het steunpakket aan Griekenland. De eerste fout van de immer joviale premier. Minis ter Jan Kees de Jager van Financi ën moest vanaf zijn New Yorkse vakantieadres op en neer vlie gen om die recht te zetten. door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Na acht uur vergade ren zat hij goed in de cijfers, lachte minister-president Mark Rutte na de Eurotop over het Griekse steun pakket. Vier dagen later blijkt dat hij toch 50 miljard euro over het hoofd heeft gezien. In een brief gaf het kabinet maan dag toe dat Griekenland 109 mil jard euro krijgt van de eurolanden en het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Daar zit geen 50 mil jard aan bankengeld in, zoals een pertinente Rutte vorige week stel de. Minister Jan Kees de Jager (Fi nanciën) moest van zijn vakantie adres in New York terugvliegen om die blunder in een brief van negen kantjes recht te breien. Politiek Den Haag reageert op Rut- door Paul Vugts AMSTERDAM - In de laatste twee jaar heeft de politie 59 criminele jongeren uit de Amsterdamse Dia mantbuurt in totaal 263 keer aange houden. Tezamen hebben ze ver volgens bijna tienduizend dagen ofwel 27 jaar celstraf opgelegd ge kregen. Dat heeft de Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan meegedeeld aan de gemeente raad. Van der Laan schrijft dat de jongeren vroeger vooral voor over last zorgden, maar in de loop der jaren zijn uitgegroeid tot een crimi nele groep. De jonge criminelen zijn tussen 1 mei 2009 en 1 mei 2011 onder meer opgepakt vanwege overval len, bedreigingen en winkeldief stallen. De broers Abdelmagid en Mustafa el J., die tot serieuze crimi nelen zijn uitgegroeid, zullen uit de buurt worden geweerd zodra ze zijn vrijgekomen, schrijft Van der Laan. Abdelmagid kreeg vrijdag tien jaar celstraf voor onder meer het op sa distische wijze afpersen van buurt genoten. Net als bij twee gezinnen in dezelfde buurt, in de Granaat- straat, begint de gemeente een pro cedure om het gezin El J. uit huis zie onze website:binnenland Kamerleden van D66 en PvdA over de ontstane verwarring te laten zetten. Van der Laan wil vaker proberen de jonge crimine len de door hen aangerichte scha de te laten vergoeden. Jongeren van tien tot zestien jaar krijgen bo vendien meer aandacht, omdat steeds vaker blijkt dat kinderen die op die jonge leeftijd al asociaal ge drag vertonen, later zware misdrij ven plegen. Momenteel zitten ook veertien le den van een andere jongerenben- de uit de buurt vast, onder meer voor gewapende overvallen. De instanties hebben de handen behoorlijk vol aan het tegengaan van overlast en criminaliteit in de Diamantbuurt. Het stadsbestuur verwacht veel van de 'top 600-aan- pak', waarmee samen met politie, justitie en hulpverlenende instan ties probeert de vooral jonge crimi nelen van straat te halen die aan houdend geweldsmisdrijven ple gen. Ook de broers El J. zijn in de top 600 geplaatst, naast een aantal buurtgenoten. Bovendien zijn vijf gezinnen uit de Diamantbuurt aan gemerkt als 'multiprobleemgezin- nen', waarvan er drie onder regie van de burgemeester uit de wijk worden gezet. Daarnaast komt er later dit jaar op nieuw cameratoezicht in de wijk. DRIEBERGEN - Staatsbosbeheer heeft een onbewoond eiland in Nederland in de aanbieding voor een ondernemer die de handen uit de mouwen wil steken. Het gaat om Vuurtoreneiland, een stukje grond van nog geen twee voetbalvelden groot met daarop een kleine vuurtoren in het IJ- meer. Vanaf het eiland is Durger- dam te zien, aldus de organisatie die de aanbieding gisteren open baar maakte. Het fort op Vuurtoreneiland be hoorde vanaf 1893 met Pampus en Fort Diemerdam tot de Stelling van Amsterdam, sinds 1996 uitge roepen tot werelderfgoed. Volgens Staatsbosbeheer is het eiland, dat alleen over water bereikbaar is, een 'uniek militair en waterstaat kundig monument'. Maar het is ernstig in verval geraakt. Restaura tie van het vervallen fort gaat tus sen de 1 en 3 miljoen euro kosten. Voor een deel is daarvoor subsidie beschikbaar. De ondernemer mag het eiland na restauratie exploiteren. Vanwege de monumentenstatus is groot schalige recreatie niet toegestaan. De kwetsbare natuur, die Staats bosbeheer blijft verzorgen, kan gro te groepen recreanten niet aan. fcSï*' j.™ tes optreden met 'een fout' (D66), 'smet op blazoen' (PvdA), 'blun der' (SP), 'bijzondere communica tiestoornis' (SGP) tot 'niet veel aan de hand' (WD). De politieke steun voor de Griekse reddings boei wordt er niet minder om. Een kamermeerderheid blijft voor. PW, SP, Christenunie en Partij voor de Dieren blijven tegen. Rutte komt niet weg met deze blooper, zegt GroenLinks-Kamer- lid Bruno Braakhuis. „Hij moet zich wel verontschuldigen. Al zal hem dit geen tweede keer overko men. Rutte denkt nu echt: shit." De fout is niet geheel onbegrijpe lijk, zegt SGP'er Elbert Dijkgraaf: „Ik ben zelf econoom, maar in de EU is er een enorm gegoochel met cijfers." Vergissingen zijn mogelijk, zegt PvdA'er Ed de Groot. „Maar hij heeft met zijn uitlatingen de be lastingbetaler op het verkeerde been heeft gezet. Rutte suggereer de dat de risico's voor banken en overheden even groot zijn. Terwijl het risico voor de overheden, dus de belastingbetaler, veel groter is." APELDOORN - De komst van drie neusapen heeft gisteren extra bezoekers naar de Apenheul getrokken. Het dierenpark in Apeldoorn kreeg 2700 be zoekers te verwerken, meldde een woordvoerder. Vermoedelijk 100 a 200 mensen kwamen specifiek voor de neusapen naar het park. Het is voor het eerst sinds lange tijd dat dat in een westerse dierentuin het geval is. NIJMEGEN De Nijmeegse juwelier Jos Kamer beek, die bij een van acht overval len een dwarslaesie opliep en nu jonge allochtonen weert, heeft kri tiek op minister Opstelten. In een brief aan hem zegt deze dat alles wordt gedaan om de daders te pak ken. Hij pleit voor elektronische maatregelen om de veiligheid te vergroten. Kamerbeek: „De oplos sing zit niet in een chip of gezichts scans. Hij moet zorgen dat pakkans en strafmaat omhoog gaan!" HARDENBERG Voor het eerst in zeventig jaar broedt de zeldzame grauwe kieken dief weer in Overijssel. Dat beves tigt bestuursvoorzitter Jan Jaap Hooft van de landelijke Werkgroep Grauwe Kiekendief. Het roofvogel nest is gevonden in de buurt van Hardenberg. Drie jongen zijn in middels van een ring voorzien. De locatie van het nest wordt geheim gehouden. In Nederland broeden zestig paren. GRONINGEN Bij een patiënt en zes medewer kers van het Universitair Medisch Centrum Groningen is de afgelo pen week schurft (scabiës) gecon stateerd. Dat meldde het UMCG gis teren. De schurft is afkomstig van een patiënt die langdurig op drie af delingen van het ziekenhuis heeft gelegen. Volgens het ziekenhuis is de kans klein dat de patiënt ook scabiës heeft overgedragen op ande re patiënten. ROTTERDAM Opnieuw blijkt dat twee mensen zijn overleden die besmet waren met de Klebsiellabacterie. Dat heeft het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam gisteren laten weten. In totaal 78 mensen zijn volgens de laatste cijfers besmet met de multi- resistente bacterie. Van hen zijn 27 overleden, acht worden nog geïso leerd verpleegd en de rest is niet ziek meer. Het ziekenhuis zegt dat de uitbraak inmiddels onder con trole is. APELDOORN Prins Bernhard (1911-2004) krijgt alsnog een eerbetoon ter gelegen heid van zijn honderdste geboorte dag vorige maand. Tijdens een Bal longala in Apeldoorn op 1, 2 en 3 september wordt op bescheiden wijze stilgestaan bij de prins, meldt organisator Koninklijk Apel doorn. De geboortedag van de prins op 29 juni verliep stilletjes. Er verschenen geen speciale uitga ven, er waren geen herdenkingen. BIDDINGHUIZEN Er zijn valse kaarten in omloop voor muziekfestival Lowlands, dat volgende maand in Biddinghuizen plaatsvindt. Het betreft zogeheten hardcopy-exemplaren, geen e-tick- ets, die onder meer op Marktplaats te verkrijgen zijn. Dat meldde festi valorganisator Mojo Concerts giste ren. Het gaat om blanco kaarten van aanbieder Ticket Service, die zijn gestolen en zijn bedrukt met de gegevens van Lowlands. SGP-Kamerlid Elbert Dijkgraaf WWW.Othene.nl AM Zeeland BV I Tel: 0115 - 618 360

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5