221 sport Broekies moeten FC Twente Revolutie op de 200 meter vrije slag? Oefenduel van NAC Breda gestaakt Van Nistelrooij: nooit meer in eredivisie Girodirecteur Zomegnan stap op VOORRONDE CHAMPIONS LEAGUE FC Twente schept in Arnhem een goede uitgangs positie voor de volgende voorronde van de Cham pions League. De ploeg wint met 2-0 van Vaslui. Gedeeld goud woensdag 27 juli 2011 SINT W1LLEBRORD Het oefenduel tussen NAC en het Spaanse Levante in Sint Willebrord is gisteravond gestaakt. De wed strijd liep na bijna een uur uit de hand, mede omdat de ploegen het niet eens werden over het merk van de bal. NAC wilde graag met een vertrouwde Derbystar spelen, Levante wilde een bal van Nike. In een grimmige sfeer kreeg de Spaan se speler Valdo rood. Na een op stootje staakte de arbiter de strijd. RIJSWIJK Ruud van Nistelrooij zal nooit meer bij een Nederlandse club voetballen. Dat zegt de 35-jarige spits in het magazine van NUsport. De geboren Eindhovenaar verhuis de deze zomer van het Duitse HSV naar het Spaanse Malaga en wees PSV af. „Naar Nederland ging mijn voorkeur niet uit. Daarvoor vind ik de eredivisie niet aantrekkelijk ge noeg. En nu komt het er niet meer van. Ik zal nooit meer bij een Ne derlandse club gaan voetballen." MILAAN Angelo Zomegnan stopt als direc teur van de Ronde van Italië. Zijn opvolger is algemeen directeur van het organisatiebureau RCS, Miche- le Acquarone. Voormalig journalist bij de Gazzet- ta dello Sport Zomegnan was ze ven jaar directeur van de Giro. Met de kritiek op het gevaarlijke par koers van de Giro van dit jaar heeft de wisseling in de leiding van de ronde niets van doen, zei een RCS-woordvoerder gisteren. foto Toussaint Kluiters/ANP Thilo Leugers van FC Twente (rechts) in duel met Raul Costin van FC Vaslui door Rob de Bruyn SJANGHAI - Maakt het internationa le topzwemmen een verschuiving van de macht mee? Blijven iconen als Michael Phelps en Federica Pel legrini nog op hun troon, of zijn anderen inmiddels beter? Die vra gen zoemden gisteren op de WK in Sjanghai overal rond. Voor de antwoorden was het nog te vroeg, ook al greep Phelps ook op het tweede nummer dat hij zwom naast de wereldtitel. Na zijn nederlaag van zondag op de 4x100 meter vrije slag, verloor Phelps nu op de 200 vrij, van zijn landgenoot Ryan Lochte. In de eer ste halve finale van de 200 vrij bij de vrouwen werd Europees, we reld- én olympisch kampioen Pelle grini ruim verslagen door Femke Heemskerk. De in Marseille trai nende Amsterdamse bleef de Itali aanse bijna een seconde voor. Met 1-55,54 ging Heemskerk als eerste naar de finale (vandaag) en scherp te ze haar eigen Nederlands record bovendien met exact een seconde aan. „Ja, dit was snel, maar dat moest wel. Ik bedoel: het zou me niet nog een keer gaan gebeuren dat ik de finale niet haal", zei Heemskerk na haar race. Ze refereerde aan de WK kortebaan vorig jaar decem ber in Dubai. Daar spaarde ze in de series van de 200 vrij iets te veel krachten, waardoor ze negen de werd en dus net de eindstrijd miste. „Ik heb nu heel erg gefocust op mijn ritme. Eindelijk onder de 1.56. Dat is een bevestiging dat ik op de goede weg ben en dat is erg lekker." Heemskerk is in Sjanghai in top vorm, zoals zondag al bleek toen ze als slotzwemster de estafette ploeg 4x100 vrij aan een nieuwe wereldtitel hielp. Ze is lichamelijk ijzersterk, en mede daardoor ook mentaal. „Het geeft een soort rust en dat is goed." Bijna een jaar na dat ze Nationaal Zweminstituut Amsterdam verliet om te gaan trai nen bij Romain Barnier in Zuid-Frankrijk, is de voorlopige conclusie dat de veranderingen haar goed hebben gedaan. Ook bij Ryan Lochte ligt verande ring aan de basis van succes. De Amerikaan besloot na de voor heip teleurstellend verlopen Spe len van Peking dat het anders moest. Hij knipte zijn halflange krullen af en deed het door hem zo gewaardeerde junkfood in de ban. „Dat heeft een grote rol ge speeld in mijn progressie", ver klaarde Lochte gisteren. Op de WK van 2009 in Rome brak hij door (vier keer goud, één keer brons) en vorig jaar trok hij de goe de lijn door op de Pan-Pacificische kampioenschappen (zes keer goud) en de WK kortebaan in Du- Alles-winnaar Michael Phelps (links) gen door Ryan Lochte (rechts). bai (zesmaal goud, eenmaal zil ver). Aan uitspraken over een eventuele verschuiving van de macht waag de Lochte zich gisteren niet. Mis schien wel zo slim, want zijn vriend Phelps is na een lange pe riode van te veel feesten en te wei nig trainen nog niet terug op zijn oude niveau. En 'The Baltimore Bullet' (14 olympische en 22 we reldtitels) bewees in het verleden al vaker dat hij geweldig kan terug komen. „Het wordt er richting werd op de 200 meter vrijeslag versla foto Patrick Kraemer/EPA 'Londen' alleen maar leuker op", stelde Phelps gisteravond. Wat het vraagstuk over de heer schappij op de 200's extra interes sant maakt, is dat noch Phelps noch Pellegrini de indruk wekte aangedaan te zijn door de aanstor mende concurrentie. Geen spoor tje van ergernis of haast bij de Amerikaan. Ook Pellegrini was zelfverzekerd: „Ik ben niet bang voor Heemskerk. Morgen is het een ander verhaal. Ik kan nog veel harder." De Franse zwemmers Camille La- court en Jeremy Stravius hebben bij de wereldkampioenschappen in Sjanghai samen de titel op de 100 meter rugslag opgeëist. De twee tikten in een tijd van 52,76 precies tegelijk aan. Het brons was in 52,98 voor. de Ja panner Ryosuke Irie. Lennart Stekelenburg plaatste zich voor de finale op de 50 meter schoolslag. De Nederlandse zwemmer noteerde in de halve eindstrijd een tijd van 27,51 secon den. Het is voor het eerst in de carrière van de 24-jarige Amsterdammer dat hij een WK-finale bereikt. Twee jaar geleden eindigde hij bij de WK in Rome nog als 25e op dit num mer. De Chinese Zhao Jing bezorgde het gastland het goud op de 100 meter rugslag. In de finale tikte ze in een tijd van 59,05 een fractie eerder aan dan de Russische Anastasia Zueva, die slechts een honderdste van een seconde lang zamer was. Job Kienhuis liep de finale van de 800 meter vrije slag mis. De Neder lands recordhouder kwam in de se ries tot een tijd van 7.52,63 en ein digde daarmee als tiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58