169ste Gentse Feesten Luxe glijbaan met leuke lichteffecten Overleg Zelzate en Sas van Cent f^Yrïjd s^n over maatregelen vrachtwagens spierziekte woensdag 27 juli 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Het nieuwe, luxe zwembad in Knokke-Heist kost twintig miljoen euro. foto Peter Nicolai door Frank Cijsel KNOKKE-HEIST - De werken aan het nieuwe zwembad nabij het station in het project Duinenwater in Knokke-Heist zitten aardig op schema. Uitbater Sportoase hoopt tegen eind april volgend jaar de deuren te openen voor het pu bliek. Daarbij wordt ook nadrukke lijk gemikt op bezoekers uit buur gemeente Sluis. Het wordt een complex van Knok- se omvang, met niet alleen het tra ditionele vijfentwintig meterbad met beweegbare bodem voor com petitiezwemmers en scholen. Het bad krijgt ook vijf glijbanen. Daar in komt een tunnel met voorgepro grammeerde licht- en geluidseffec ten. Een première voor de Bene lux. Aan de andere kant van het com plex ligt het recreatieve gedeelte. Dat omvat een golfslagbad, oefen- bad met tegenstroom, wellness- bad, whirlpool, peuter- en kleuter- bad met beweegbare bodem en een laguna met water van dertig - graden. Verder een bar en een in- structiebad met licht- en geluidsef fecten. Er zijn ook nog diverse sau na's, stoombaden, fitnessruimte en een spinningzaal. Het cafetaria met keuken krijgt een groot bui tenterras. Het zwembadcomplex kan tussen de drie- en vierhon derd zwemmers aan. Het nieuwe complex kost in totaal ruim twintig miljoen euro, waar van ïo miljoen wordt betaald met geld uit de grondruil met het pro ject Duinenwater. Hoewel de ex ploitatiekosten door allerlei activi teiten kunnen gedrukt worden, zal de gemeente elk jaar 1,2 miljoen euro moeten investeren om de kos ten en het nettoverlies van het zwembad te dekken. De prijzen in het nieuwe zwem bad zijn nu al bekend. Leden van clubs en scholieren betalen 1,50 eu ro per persoon. Volwassenen die baantjes willen trekken, betalen 2,50 euro. Voor recreatieve zwem mers schommelt dat tussen 3 en 9 euro afhankelijk van de leeftijd. Naast het zwembad komt er een all wéather-site voorzien met jeugdhuis, jeugdcafé, repetitieloka len en fuifzaal voor maximum driehonderd vijftig mensen. Voor de verdere invulling van de site on derzoekt de gemeente vier offertes van kandidaten die een Duinenwa- termeer met watersportclubhuis en recreatiezone van tweeduizend vierkante meter willen uitbaten. MEEST GELEZEN 1. Meer sfeer op Markt in Terneuzen 2. Huizen Terneuzen te snel gesloopt 3. Jan Harte nieuwe centrummanager WEBLOGS Redacteuren van de PZC schrijven op hun weblog over sport, kunst en andere zaken. Zie: www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl door Wout Bareman SAS VAN GENT - Verkeersdeskundi- gen en bestuurders buigen zich eind augustus in Zelzate over de aanpak van de overlast die vracht wagens veroorzaken in Zelzate en Sas van Gent. Ze werken verschil lende plannetjes uit om met name het doorgaande vrachtverkeer via het centrum van de twee grensker- nen te weren. PvdA-raadslid Wim ten Hoor van Terneuzen, die zich al jaren bekom mert om de situatie op met name de Westkade in Sas van Gent, pleegde maandag overleg met sche pen Kurt Van Weynsberghe (ver keer) van Zelzate. Ten Hoor: „Er zijn verschillende mogelijkheden. Zelzate zelf werkt in nauw overleg met het Vlaams Gewest een plan uit om te voorkomen dat vracht verkeer, dat ook gewoon gebruik kan maken van de kanaaltunnel, niet langer uitwijkt naar de route via Zelzate-centrum. Als dat lukt, kan Sas van Gent daar ook van pro fiteren." Maar daarnaast wordt be keken of een extra vrachtwagen- sluis, zoals die nu naar tevreden heid functioneert tussen Rieme (Kluizendok) en Zelzate-brug, uit komst kan bieden. Ten Hoor: „Zo'n sluis bestaat uit twee porta len. Via de passage kun je zien of een vrachtwagen bestemmingsver keer is of doorgaand. Je zou het portaal dat nu ter hoogte van Zel- zatebrug staat kunnen verplaatsen naar Sas van Gent-noord. Maar er zijn ook andere toepassingen van zo'n sluis mogelijk. Daarover ple gen we eind augustus overleg met verkeersdeskundigen." Ten Hoor wil z'n bevindingen vervatten in een dossier dat hij aanbiedt aan verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen. Die is overigens ook al geruime tijd in overleg over een oplossing. Van Schaik: „Pro bleem is dat een oplossing over zo veel schijven loopt. Daardoor ver loopt de besluitvorming traag." TERNEUZEN - De Stichting ALS houdt zaterdag 10 september spin- ningmarathons in de Fitline-sport- scholen in Oostburg (Bredestraat) en Terneuzen (Patentweg). Deelne mers wordt gevraagd zich te laten sponsoren. De opbrengst gaat naar de strijd tegen ALS, een dodelijke spierziekte waaraan jaarlijks 125.000 mensen sterven. De spinningmarathons, die tegelij kertijd ook in Leidschendam en Maassluis worden gehouden, du ren zes uur. Op de Zeeuwse locaties komt triat leet Remy Vasseur de deelnemers ondersteunen. Inschrijven en meer informatie via www.healthclubfitline.nl. warme restaurants op, maar ook de binnenactiviteiten. scoorden hoog. Het Uitbureau verkocht 35.000 tickets, de Vooruit 13.400, theater Capitole 12.00 en het Ne derlands Toneel Gent 4350. Het waren absolute records. Sommige buitenactiviteiten moesten echter worden afge last of worden ingekort. Re den voor een aantal pleinorganisa toren te spreken van 'een kleine fi nanciële ramp, die we de komen de jaren met moeite zullen kun nen compenseren'. De aanhoudende regenbuien had den ook een positief effect: de irri tante walm van worst- en hambur- gerkramen, die de bezoekers jaar lijks bijkans bedwelmden, werd op gezette tijden volkomen wegge spoeld door de frisse buien. En hoewel milieuschepen Tom Baltha zar gisteren tevreden vaststelde dat er nauwelijks klachten waren over geluidsoverlast, kondigde een groep stadsbewoners aan direct na de feesten naar de rechter te stap pen. Ze zijn de aanhoudende over last kotsbeu. De 169ste editie werd maandaga vond - de Dag van de Platte Porte monnees - afgesloten op het plein Bij Sint Jacobs. Zanger Bart Peeters kreeg daar hulp van burgemeester Daniël Termont. Die ondersteun de hem bij het wonderschone lied Heist aan Zee met een sonoor 'ooooooh'. Het galmde lang na in de nacht. pleinorganisatoren hadden in de loop van vorige week al gewaar schuwd. De restaurants zaten wel iswaar vol en de pleinen waren re delijk gevuld, maar de omzet was zeker veertig procent lager dan in 2010. Immers, de terrassen waren op veel momenten angstwekkend leeg. „Maar", blikte horeca-coach Bart Ingelbrecht terug, „we moe ten ons niet blindstaren op vorig jaar, want dat was een absoluut re cordjaar. We zitten nu ongeveer op het gemiddelde van de jaren daarvoor en we mogen dus aller minst klagen. We hebben nu ei genlijk heel 'normale' feesten ach ter de rug." Lieven Decaluwe sprak van 'een mindere editie'. „Het regenweer hield de mensen thuis en het frisse weer zorgde er voor dat zij die het er tóch op waagden, niet al te lang bleven hangen." De bezoekers zochten de Het Gilde van de Stroppendragers zorgt jaarlijks voor een indrukwekkende processie. Blootsvoets. Optreden van de Jeuk Liveband op de Korenmarkt. foto's Mark Neelemans Ondanks waarschuwingen kregen ruim 300 wildplassers een boete.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55