Inspectie ook schuldig aan situatie Stelle' Regen zet domper op Terrassen en baniers maken Markt in Terneuzen fraaier Zomer OOSTBURC Familielid prijst verpleegkundigen Trip door Verdronken Zwarte Polder 'Fietsen met Fred' in Land van Cadzand VOLKSFEEST Buien zorgen voor half miljoen minder bezoekers Ondernemer zoekt deelnemers panelenproject almanak Tip? redactie@pzc.nl Jitsers genieten van gratis dagje Efteling woensdag 27 juli 2011 door Martijn de Koning OOSTBURC - Niet alleen De Stelle zelf, ook de Inspectie voor de Ge zondheidszorg is schuldig aan de slechte naam die verpleeghuis De Stelle in Oostburg momenteel heeft. Die inspectie treedt steeds meer afstandelijk en formeel op, waarmee ze de bureaucratie ver sterkt en de zorg aan het bed ver slechtert. Dat schrijft medicus Wim Lucieer uit Breda aan deze krant. Hij spreekt, als psychiater, uit beroeps matige ervaring, maar is ook op an der vlak betrokken: zijn schoon moeder woont in De Stelle. Het verpleeghuis kreeg vorige week een tik op de vingers van de in spectie. Die wees er onder meer op dat de verplichte zorgcontrac- ten, die het verleeghuis met de be woners moet afsluiten, niet op or de zijn. „Ik wil graag geloven dat de organisatie tekort schiet", zegt Lucieer. „Zeker daar waar de lei ding dat zelf toegeeft." Maar de kanttekening over de handelwijze van de inspectie is wel op z'n plaats, meent hij. Lucieer maakt ook van de gelegenheid gebruik om de verpleegkundigen een hart onder de riem te steken. „We zijn dankbaar voor hun inzet. Ze zijn goed bereikbaar en altijd bereid mee te denken." Lucieer ziet bij de medewerkers veel onbehagen, stelt hij. „Verschillende verpleegkundi gen hebben ons verteld niet te we ten of ze de huidige druk aan zul len kunnen. Anderen zeiden nooit aan dit werk begonnen te zijn als ze van te voren hadden geweten wat hen te wachten stond. Ik zie in mijn praktijk overigens regelma tig afgebrande, teleurgestelde ver pleegkundigen." Ontevredenheid over de 'regel zucht' van inspectieorganen lijkt momenteel overigens een alge meen fenomeen. In het onderwijs wordt bijvoorbeeld ook geklaagd over de 'regelzucht' van de inspec tie. Docenten zouden zoveel tijd kwijt zijn aan bijvoorbeeld het bij houden van registratielij sten, dat ze minder toekomen aan lesgeven. De redactie zoekt mensen die willen vertellen over hun positieve of nega tieve ervaringen met De Stelle. Belt u naar 0115 - 645747. NIEUWVLIET Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt vanavond een excursie naar de duinen, slikken en slufter in de Verdronken Zwarte Polder bij Nieuwvliet Verzamelen om 19.30 uur op de parking tegenover fritu- re 't Gemaal aan de Zeedijk. Meelo pen kost 3 euro, kinderen 1,50 euro, donateurs van de stichting gratis. CADZAND-BAD Streekkenner Fred Rabout neemt geïnteresseerden morgenavond op de fiets mee door de streek. Ver trek is om 19.30 uur bij het VVV- kantoor aan Boulevard de Wielin gen in Cadzand-Bad. Meerijden kost 5 euro, inclusief consumptie. De organisatie is in handen van Stichting Cadzand Cultureel. TERNEUZEN door Wout Bareman Feestenburgemeester Lie ven Decaluwe bleef lang optimistisch. Terwijl zich boven de Gentse binnen stad dagelijks donkere wolken samenpakten, schermde hij met het inmiddels bejubelde Bluetooth-onderzoek van experts van de Universiteit Gent. Uit de steekproeven met behulp van dat mobiele netwerk bleek dat er geen enkele reden was voor paniek. Het gemiddelde van 100.000 bezoekers dat de Gentse Feesten de afgelo pen jaren dagelijks scoorde, werd regelmatig overschreden. Dat ge beurde inderdaad een aantal ke ren, op min of meer zonnige da gen vooral. Maar uiteindelijk moest de schepen van feestelijkhe den het gisteren tijdens de traditio nele persconferentie toegeven: het grootste culturele volksfeest van Europa trok in tien dagen tijd 1,2 miljoen bezoekers. Een respecta bel aantal, maar wel een half mil joen minder dan in het topjaar 2010 Boosdoener: de aanhouden de regen. Dat was vooral duidelijk zichtbaar op de openingszaterdag (16 juli). Toen telde de politie niet meer dan 40.000 bezoekers, een dag later zo'n 80.000. De horeca-ondernemers en tien Zodra de zon doorbrak stroomden de tien pleinen waarop de Gentse Feesten zich concentreren vol. Maar niet overvol, zoals vorig jaar. IJZENDIJKE - Ondernemer Frans Termote van De Bouweik in IJzendijke wil een groep belangstel lenden bij elkaar brengen om geza menlijk zonnepanelen aan te schaf fen en te plaatsen. Termote denkt via het bedrijf So lar Trading een veel betere deal te kunnen sluiten dan bijvoorbeeld bij energiereus Delta. „Als we met vijftien zijn, kunnen we voor 10.000 euro per deelnemer 50 vier kante meter aan panelen plaatsen. Dat heb je na zes, zeven jaar terug verdiend." Meer informatie over het project staat op de website van Termote: www.debouweik.nl. Zomer in Zeeland. Dat was ooit da gennee, wekenlang luieren op het strand en 's avonds met een koel bier tje of wijntje genieten van een lange, zwoele avond. Maar dit jaar is dat nog niet voorgekomen. In plaats daarvan moet je bijna verplicht bin nen zitten en, als je dan toch de deur uitgaat, zorgen dat je warm bent aangekleed. De grijze wolken blijken niet te verdrijven en ook buienra- dar.nl laat er geen twijfel over be staan; het is en blijft nat. Die Kapelse scholier kon enig cynis me niet langer onderdrukken toen hij voor de zoveelste keer door een met regendruppels bedekt raam naar buiten keek en weer een dag in het water zag vallen. „Het is wel uniek, zes weken herfstvakantie!" HULST - De Jitsers, padvinders met een beperking van scouting Hulst, zijn tijdens hun zomerkamp een dag naar de Efteling geweest. Zij konden het uitstapje maken dankzij de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder. Die gaf hen een groot deel van de vrijkaarten die hij onlangs kreeg bij de introduc tie van de nieuwste attractie Raveleijn. foto Scouting Hulst De Markt in Terneuzen is sinds en kele weken een stuk gezelliger. Dat is vooral te danken aan de plaat sing van een aantal terraseilanden voor de deur van de horecagelegen heden. Het is een initiatief van Cen trum Management en de stichting Horeca Markt. Deze week zijn de verlichtingspalen bovendien voor zien van banieren, naar een ont werp van Dingeman de Koning uit Axel. Die zijn deels bekostigd door de Rabobank. Ook de opstelling van de weekmarkt (woensdag) is aangepast. De 'nieuwe' Markt wordt vrijdagmiddag om vijf uur officieel geopend door wethouder Pim Broekhuysen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54