Tunnel gaat optimaal communiceren Zeeland PZCL Markt Sluis blijft een trekker intratuin Hardrijder moet rijbewijs inleveren Politie zoekt vermiste gehandicapte jongens Dow moet fakkelen na korte storing ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 INFORMATIE Met nieuwe website en alle beschikbare moderne 'social media'-kanalen 20 en 21 door Wout Bareman TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel beschikt vanaf begin volgend jaar over een uitgebreid pakket ge avanceerde communicatiemidde len. De website wordt opgewaar deerd en daarnaast wordt vanaf dat moment optimaal gebruik ge maakt van sms-diensten, twitter, .Facebook, Hyves, Linkedln en al les wat verder aan communicatie kanalen voorhanden is. Maar ook 'stremmingsborden' langs de toe- leidende wegen horen bij de nieu we aanpak. De tunneldirectie heeft voor de 'so ciale media'-operatie het gespeciali seerde bureau Nedbase ingehuurd. Tunnelwoordvoerder Ingo de Moor ontkent dat de investering is ingegeven door de kritiek op de ge brekkige informatievoorziening tij dens recente verkeerstremmingen. „We zijn hier al een half jaar mee bezig. Maar het zal ons wel yan pas komen, natuurlijk. Deze hele operatie is er in de eerste plaats ge richt op onze klanten, de tunnelge bruikers. Die willen we de klok rond optimaal informeren over al les wat met de tunnelexploitatie sa menhangt. Maar vooral op het mo ment dat de tunnel door welke oorzaak ook is gestremd, dienen we alle benodigde informatie te verstrekken. En daarbij maken we, in de nieuwe situatie, gebruik van alle beschikbare communicatiemid delen. Onze klanten dienen, waar ze zich ook bevinden, goed geïn formeerd te worden." De Moor stelt vast dat bij strem mingen vooral irritatie onstaat uit onwetendheid. „De gedupeerde weggebruiker weet op zulke mo menten niet wat wij na zo'n inci dent allemaal doen om het opont houd zoveel mogelijk te beperken. Daar spelen we nu op in." De Westerscheldetunnel speelt in op de explosieve toename van het gebruik van 'sociale media' als twitter en sms. „Daarnaast moet op de website - ook in de mobiele versie - alles te vinden zijn over het functioneren van de tunnel als uiterst belangrijke schakel in het noord-zuidverkeer. Met alles erom heen." Er wordt ook een nieuws brief gelanceerd. Al die nieuwe communicatiemethoden kunnen straks met één druk op de knop worden geactiveerd. Nedbase heeft van de tunneldirectie ook op dracht gekregen een tweetal cam pagne-sites op te tuigen: Kortings route en Klantenpanel. In dat ka der wordt extra aandacht besteed aan de zakelijke markt. door Frank Gijsel SLUIS - De publieke belangstelling voor de avondmarkten in Sluis is duidelijk nog niet afgenomen. Al jaren proberen ze in het Belfort stadje toeristen te lokken met kraampjes vol koopjes in combina tie met de nodige animatie. Het lukt ze wonderwel. Al vanaf vlak na de middag was het weer behoorlijk druk in het Belfortstadje. Aan de toegangswe gen was het aanschuiven geblazen voor de automobilisten. Volgens de middenstandsvereniging werd het aantal bezoekers geschat op ruim vijfentwintig duizend. Voor de bezoekers was er vertier met muziek en animatie. De cock- tales, een muzikaal gevogelte-trio, speelde dierlijke en menselijke scè nes tussen en met het publiek. In deze muzikale animatie hielden de opgeblazen ijdele, ruziemakende haan, de zeurderige moederkloek en de krakkemikkige soepkip het publiek op komische wijze een spiegel voor. Ook een ganzenpara- de liep met het nodige tromgerof fel en gefluit door de straten. Bij het Moleneinde presenteerde streekartiest Jacco Ricardo zijn 'al lernieuwste cd aan het publiek. foto Mark Neelemans HOEK MIDDELHARNIS TERNEUZEN Een 56-automobilist uit de gemeen te Temeuzen moest maandagavond zijn rijbewijs afstaan aan agenten. Zij betrapten de man rond 21.15 uur toen hij met 142 kilometer per uur over de Hoekseweg bij Hoek reed. Ter plekke geldt een limiet van 80 kilometer per uur. De politie kon de Terneuzenaar op de Molendijk staande houden. Om dat hij de maximumsnelheid met meer dan 50 kilometer per uur had overschreden, moest hij zijn rijbe wijs inleveren. De politie is sinds gisterochtend op zoek naar twee verstandelijk be perkte jongens van 19 en 23 jaar. Het tweetal is sinds zeven uur gis terenmorgen vermist uit het cen trum Hernesseroord in Middelhar- nis. Het tweetal forceerde een raam. De 19-jarige Robby is 1,70 meter lang, tenger en heeft donker krul lend haar. Maikel is 23 jaar oud, 1,85 meter lang, heeft donker stekelhaar en draagt een bril. Wie meer weet: 0900-8844 (politie). Dow Benelux heeft gisterochtend moeten affakkelen om de leidin gen van de derde kraker schoon te krijgen. Het bedrijf kampte met een sto ring in de kraker, waardoor er kra- kergas afgevoerd moest worden. De storing was volgens woordvoer ster Drea Berghorst snel weer ver holpen, het proces is niet stilgelegd en de fabriek moest dus niet op nieuw worden opgestart. In Ter- neuzen en wijde omgeving waren metershoge vlammen te zien. Buien zetten domper op Gentse Feesten In de taxi zitten allerlei soorten mensen Woensdag 27 juli 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gietijzeren vuurhaard Zwart/grijs gecoat, inclusief pook, diameter 39 cm, hoogte 90 cm. Van €89,- NU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53