Geld voor restauratie Nieuwe Kerk Zeeland intratuin BEHOUD Gemeente investeert 260.000 euro in 'beeldbepalend cultureel erfgoed' SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 Tunnel gaat twitteren bij file almanak Zomer Woensdag 27 juli 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - 'Cultureel erfgoed dat niet aan achterstallig onderhoud teloor mag gaan'. Zo omschrijft de gemeente Schouwen-Duiveland de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De gemeenteheeft daarom besloten 260.000 euro bij te dragen aan de broodnodige restauratie van het monument. De totale kosten zijn geraamd op ruim 2.2 miljoen euro. Het Godshuis, eigendom van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken, vertoont al jaren serieuze tekenen van verval. Een paar jaar geleden kwam vanaf de noordelijke zij muur een van de voluten - krulvor- mige zuilversieringen - naar bene den. Naar aanleiding van een in spectie werden ook andere 'ver dachte' voluten vastgezet met ban den en ingepakt in steigerdoek. In 2009 werden om de veiligheid van bezoekers te kunnen garanderen netten aangebracht die eventueel vallend stucwerk op kunnen van gen. Ondertussen werden ook plannen gesmeed voor restauratie van het monumentale kerkge bouw. Een restauratie die in de vi sie van de gemeente niet langer uit gesteld kan worden. „De gemeente is weliswaar geen eigenaar van de kerk, maar de uitstraling en het cultureel gebruik van deze kerk scheppen een duidelijke verant woordelijkheid voor de gemeente om instandhouding te waarbor gen." Het rijk neemt ruim ander half miljoen, zeventig procent van de restauratiekosten, voor zijn reke ning. De provincie Zeeland legt 220.00 euro op tafel en eigenaar Stichting Oude Zeeuwse Kerken (SOZK) draagt 75.000 euro bij. Bij het Europese fonds voor platte landsontwikkeling (POP2) is subsi die aangevraagd. Als die aanvraag gehonoreerd wordt levert dat maxi maal 150.000 euro op. Samen met eerdergenoemde 260.000 euro van de gemeente wordt de begroting sluitend. De SOZK heeft de ge meente gevraagd garant te staan Pareltje De Staart moet alleen nog worden opgepoetst In de taxi zitten allerlei soorten mensen voor de POP2-subsidie,mocht deze onverhoopt niet uitgekeerd wor den. Daar wil de gemeente niet aan. „Er ontstaat in dat geval een nieuwe situatie die opnieuw be oordeeld moet worden", aldus de gemeente. Genoemde 260.000 eu ro is voor de gemeente, zo bena drukt wethouder Wim Stouten, het maximum. Kosten gemoeid met eventuele herinrichting en ne ven- of herbestemming van de kerk komen geheel voor rekening van de SOZK. TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel beschikt vanaf begin volgend jaar over een uitgebreid pakket ge avanceerde communicatiemidde len. De website wordt opgewaar deerd en daarnaast wordt vanaf dat moment optimaal gebruik ge maakt van sms-diensten, Twiner, Facebook, Hyves, Linkedln en al les wat verder aan communicatie kanalen voorhanden is. Maar ook 'stremmingsborden' langs de toe- leidende wegen horen bij de nieu we aanpak. De zomer laat zich tot nu toe van zijn slechtste kant zien. Het kwik komt amper boven de vijftien graden uit en menig campinggast heeft zijn verregende tentje al weer gedesillusio neerd ingepakt. Zomer in Zeeland. Dat was ooit da gennee, wekenlang luieren op het strand en 's avonds met een koel bier tje of wijntje genieten van een lange, zwoele avond. Maar dit jaar is dat nog niet voorgekomen. In plaats daarvan moet je bijna verplicht bin Tip? redactie@pzc.nl nen zitten en, als je dan toch de deur uitgaat, zorgen dat je warm bent aangekleed. De grijze wolken blijken niet te verdrijven en ook buienra- dar.nl laat er geen twijfel over be staan; het is en blijft nat. Die Kapelse scholier kon enig cynis me niet langer onderdrukken toen hij voor de zoveelste keer door een met regendruppels bedekt raam naar buiten keek en weer een dag in het water zag vallen. „Het is wel uniek, zes weken herfstvakantie!" Gietijzeren vuurhaard Zwart/grijs gecoat, inclusief pook, diameter 39 cm, hoogte 90 cm. Van €89,- NU Intratuin Koudekerke Galgewuo www.intratuin.nl Langs de zijkanten van de kerk hangen netten om te voorkomen dat bezoekers getroffen worden door vallende brokstukken. foto Ronald den Dekker WmMmBBÊBmSÊemBmmmmmmBMBBimUmmamKmmam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43