het weerbericht Wapengekte I- JUWELIER MINDERHOUD commentaar Koperdieven slaan toe op 82 meter hoogte woensdag 27 juli 2011 Onze zaak in Arnemuiden is wegens vakantie gesloten van 1 t/m 13 augustus. EIGEN REPARATIE-ATELIERS Zuidstraat 66 WESTKAPELLE Westdijkstraat 27 ARNEMUIDEN De overheid heeft geen beeld van de verspreiding van se- mi-automatische vuurwapens. Na het bloedbad in Noorwegen en het recente drama in Alphen aan den Rijn is dit haast onvoorstelbaar. Waarschijnlijk zijn er in Neder land duizenden burgers met wapens die in een mum van tijd tientallen kogels kunnen uitbraken. Het bezit van dit tuig heeft niets te maken met sport, maar uitsluitend met een ongezonde fascinatie voor wa pens waarmee gemakkelijk veel mensen kunnen worden gedood. Een verbod op deze ko gelspuwers zou een logische eerste stap zijn op weg naar een strengere wapenwet. Gegeven de polarisatie in de sa menleving en de angst en de haat die daarmee samengaan, is een groei van het wapenbezit in Nederland niet denkbeeldig. De kans dat nog meer mensen er het slachtoffer van worden, lijkt te groeien. Ook daarom is verbieden nu verstandiger dan registreren. KATS - Uit drie windmolens aan de voet van de Zeelandbrug bij Kats zijn in de nacht van maandag op dinsdag de koperen aardleidin- gen gestolen. De diefstal werd gis terochtend ontdekt, zegt Rinus Breure van eigenaar Camperwind. De dieven hebben volgens hem met grof geweld de sloten van de windmolens geforceerd en zijn ver volgens via de trappen in de mo len 82 meter omhoog geklommen. „Ze wisten heel goed wat ze de den", aldus Breure. „Op die aardlei- dingen staat geen spanning, op de rest wel." De molens kunnen nu even niet draaien, omdat er zonder aardlei- dingen kortsluiting kan ontstaan. Breure schat de schade op zo'n 20.000 euro. De molens zullen worden beveiligd met camera's, evenals de vijf stuks die Camper- wind bij Kamperland heeft staan. Ipide, 12.10 uur. Motregen. Temperatuur Dishoek, 13.59 uur. Bewolkt. Tempe- Het Noordzeestrand aan de Veersegatdam, 15.45 uur. Motregen. Tempera- ratuur 18 graden Celsius. tuur 17 graden Celsius. heeft. Voor de rest zijn het vooral de bewoners van de slaaphuisjes die een beroep op de post doen. Er valt er eens één of ze melden zich met pech aan een bootje. Zelfs in de winter is het maar zel den zo leeg bij de duinovergang in Dishoek. Op de tocht langs de kust is het op twee plekken echt druk: in Zoutelande en in Renesse. In Domburg doet de middenstand ook nog wel goede zaken. Toch vind je makkelijk een plek op het parkeerterrein aan de Singel. Zou telande staat bol van de activitei ten en in Renesse is het kermis. Toch is de exploitant van de Spe- rensport Johan Terpstra uit De venter niet echt tevreden. Volgens hem is het helemaal niet druk. „Op campings en in hotels is nog volop plaats. Er zijn geen mensen. En dat merken we op de kermis ook. Misschien is het volgend weekeinde in Zierikzee beter." De parkeerterreinen langs de Veersegatdam zijn in juli 'altijd' vol, 15.34 uur. Motregen. Temperatuur 17 graden Celsius, foto's Marieke van de Weghe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3