M Tunnel maakt gebruik van sociale media ZINDEREND VOORDEEL! Ik weet hoe goed sport, 181 zeeland Peerock gaat dit jaar voor de 'big smile' DlMM-MHOtK COMMUNICATIE /T\ AutoTeam Sportclub Gehandicapten De Bevelanden woensdag 27 juli 2011 ^ss^wsss^sssgsssss r '...V' 3-"'. S Sika gevelimpregneer tegen het doorslaan van uw gevels Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wa mei weg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4382 NAVIissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel beschikt vanaf begin volgend jaar over een uitgebreid pakket ge avanceerde communicatiemidde len. De website wordt opgewaar deerd en daarnaast wordt vanaf dat moment optimaal gebruik ge maakt van sms-diensten, Twitter, Facebook, Hyves, Linkedln en al les wat verder aan communicatie kanalen voorhanden is. Maar ook 'stremmingsborden' langs de toe- leidende wegen horen bij de nieu we aanpak. De tunneldirectie heeft voor de 'so ciale media'-operatie het gespeciali seerde bureau Nedbase ingehuurd. Tunnelwoordvoerder Ingo de Moor ontkent dat de investering is ingegeven door de kritiek op de ge brekkige informatievoorziening tij dens recente verkeerstremmingen. „We zijn hier al een half jaar mee bezig. Maar het zal ons wel van pas komen, natuurlijk. Deze hele operatie is er in de eerste plaats ge richt op onze klanten, de tunnelge bruikers. Die willen we de klok rond optimaal informeren over al les wat met de tunnelexploitatie sa menhangt. Maar vooral op het mo ment dat de tunnel door welke oorzaak ook is gestremd, dienen we alle benodigde informatie te verstrekken. En daarbij maken we, in de nieuwe situatie, gebruik van alle beschikbare communicatiemid delen. Onze klanten dienen goed geïnformeerd te worden, waar ze zich ook bevinden." De Moor stelt vast dat bij strem mingen vooral irritatie onstaat uit onwetendheid. „De gedupeerde weggebruiker weet op zulke mo menten niet wat wij na zo'n inci dent allemaal doen om het opont houd zoveel mogelijk te beperken. Daar spelen we nu op in." De Westerscheldetunnel speelt in op de explosieve toename van het gebruik van 'sociale media' als TWitter en sms. „Daarnaast moet op de website - ook in de mobiele versie - alles te vinden zijn over het functioneren van de tunnel als uiterst belangrijke schakel in het noord-zuidverkeer. Met alles erom heen." Er wordt ook een nieuws brief gelanceerd. Al die nieuwe communicatiemethoden kunnen straks met één druk op de knop worden geactiveerd. Nedbase gaat ook campagnes ontwikkelen voor de zakelijke markt. I AutoTeam pakt uit IJ0%jkortin2_ogjiieijweaujxj^^ nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.nl Wir leben Auto 10"( voordeel geldig mei registratie uiterlijk 30 september 20! 1Alleen op voorraadmodellen en mei r combinotie met andere octies. De 1.000 cash wordt rechtstreeks doorGenerol.Motors Nederland B.V uitgekeerd op de bonk/gi'orekenlng van de koper, na aflevering/registratie ven een nieuwe Opel. Dit aanbod geldt voor nieuwe klonienorders (porjicuHer'KZV.) van 1 iuli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kemekenrecisiratiedoium von 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden oo www opei.nl. wijzigingen voorbehouden 2011 is uitgeroepen tot het Europese jaar van de vrijwil liger. Vrijwilligerswerk is er in alle soorten en maten, ook op De Bevelanden. De ze zomer zoeken we de vrij willigers op. Vandaag: Henk van den Bos, zwembegeleider bij de Stichting Gehandicapten sport De Bevelanden (SGB). door Mieke van der Jagt Henk van den Bos, ge pensioneerd visse rij-inspecteur, is erin gerold. „Tja, hoe gaan die dingen, vijf jaar geleden ging ik met pensioen. Mijn echtgenote ging wekelijks als begeleider naar het zwembad met de SGB, de sportclub voor gehandi capten op de Bevelanden. We heb ben zelf een gehandicapte dochter gehad en dan weet je hoe heil zaam sport, en zeker zwemmen, kan zijn. Het lag een beetje voor de hand dat ik mee zou gaan en het bleek een dankbare vrijetijds besteding. Je gaat mee naar het zwembad om mensen met een be perking die het zelfstandig zwem men in de weg staat te helpen, maar voor je het weet doe je dan de hele ledenadministratie. Dat gaat zo in het vrijwilligerswerk: je doet één ding, maar als je dan ver stand hebt van iets anders, ga je het er bijna vanzelfbij doen. De ledenadministratie doe ik met plezier hoor, maar die zwembege- jeiding is toch de kers op de taart. Daar krijg je als vrijwilliger het meeste voor terug: het contact met de mensen." De SGB is in 1974 opgericht. Aan vankelijk alleen om te gaan zwem men met gehandicapten: mensen die niet zelfstandig naar het zwem bad kunnen, vanwege een lichame lijke of verstandelijke beperking. Al snel bleek dat er ook grote be hoefte was aan rolstoeldansen, rol- stoelhockey en -tafeltennis. Zo groeide de SGB tot honderd leden en vijftig vrijwilligers. Veel sportverenigingen halen des kundigheid in huis om mensen met een beperking in hun gelede ren te kunnen opnemen. Het ide aal is dat je als sporter met een handicap gewoon lid kunt worden van de sportvereniging die jouw fa voriete discipline bedrijft. Maar de deelnemers aan de SGB-activiteiten zijn niet in staat om zich bij een reguliere sportvereniging aan te sluiten. „Daar hebben ze te veel be geleiding voor nodig. Veel zwem mers kunnen zich bijvoorbeeld niet zelf aan- en uitkleden. Sommi ge mensen hebben echt één-op-één begeleiding nodig en anderen moeten weer geholpen worden om vanuit huis of de in stelling waar ze wonen, naar de zaal te worden vervoerd. Daar zijn handen voor nodig, maar dat niet alleen. Doordat je als vrijwilliger de deelnemers op zeer regelmatige basis ziet, bouw je een vertrou wensband op, niet in de laatste plaats omdat ze ook fysiek op je moeten kunnen rekenen. Dat maakt het werk voor de deelne mer waardevol, maar ook voor de vrijwilliger." Onder de vrijwilligers bij de SGB is erg weinig verloop. „Dat bete kent dat de club een klein beetje veroudert. We zouden heel goed jongere mensen kunnen gebrui ken, die af toe in het zwembad of in de zalen van Sportpunt Zeeland voor ondersteuning kunnen zor gen. Op dit moment ben ik bij één van de zwemgroepen de enige mannelijke vrijwilliger, dus ik zoek iemand die mij kan vervan gen als het nodig is. Maar ook in de andere disciplines kunnen er al tijd vrijwilligers bij. Ons hockey team, bijvoorbeeld, speelt competi tie op het hoogste niveau. Die gas ten reizen van hot naar her, dus begeleiders en mensen die een bus kunnen besturen, zijn altijd meer dan welkom. Het bestuur van de SGB screent kandidaat-vrijwilligers altijd. „Je kunt niet voorzichtig genoeg zijn. Meestal komen de mensen eerst een kijkje nemen en meedoen. Wie zich uiteindelijk aanmeldt, wordt dus goed tegen het licht ge houden. Zodra het formulier is in gevuld, zijn de vrijwilligers verze kerd. Ook deelnemers kunnen niet altijd zonder meer bij een groep aansluiten. „Wij kijken echt wel naar het groepsbelang. Iemand die voortdu rend grote schreeuwen geeft of on berekenbaar gedrag vertoont, past niet in een groep met onzekere mensen. Meestal hebben deelne mers of hun begeleiders het zelf wel in de gaten als het niet lekker loopt." De Sportclub Gehandicapten De Bevelanden (SGB) is een zelfstandige vereni ging waarin sportieve activiteiten worden georganiseerd voor lichamelijk en verstandelijk gehandicapten. Binnen de sportclub zijn twee zwemgroepen actief. Bij de ene, die op maan dagavond zwemt, moéten deelnemers zichzelf aan en uit kunnen kleden. De groep van donderdagavond krijgt daarbij hulp. In de rolstoelers kunnen terecht voor rolstoeldansen en rolstoelhockey. De hockeyclub speelt in de hoogste regionen van nationale competitie. Voor het vervoer van en naar Sportpunt Zeeland, waar de activiteiten plaats vinden, worden middelen ingezet van de sporters zelf, van de instellingen waar ze verblijven of van de SGB. De vrijwilligers zijn daarbij behulpzaam. Deelnemers betalen een contributie van 80 euro per jaar. Daaruit worden de hulpmiddelen, de verzekeringen en de huur van het zwembad en de zalen be taald. SGB werft ook geld via sponsors en fondsen. Adspirant léden en vrijwil ligers kunnen zich opgeven via info@sgbgoes.nl of bij Henk van den Bos: 0113221500. door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - De dertig vrijwilli gers die elk jaar het festival Pee- rock organiseren, staan vrijdag weer klaar op de Oude Haven in Colijnsplaat. In samenwerking met de Jongerenraad Noord-Beve land wordt de achttiende editie van Peerock daar gehouden. Het feest begint al om 19.30 uur met een optreden van Brassband Wilhelmina, de trots van Colijns plaat. Daarna is het de beurt aan de band Zebrapad, die ook heeft deelgenomen aan de North B's Contest. Van de volgende band, The Hands ome Poets, heeft Peerock het mot to van dit jaar overgenomen: men sen met een big smile naar huis la ten gaan. Daar zal ongetwijfeld ook de Zeeuwse band The Juke Joints aan bijdragen, al meer dan dertig jaar actiefin binnen en bui tenland. Ook Krystl is al een poos je bezig. De zangeres stond in het voorprogramma van Marco Borsa- to. De gelegenheidsformatie Rock'n Roll Prophets sluit het pro gramma af met een veelbelovende 'Peerock-cocktail'. Kinderen en 65-plussers mogen gratis naar binnen. Van 12 tot 16 jaar kost een kaartje 12,50 euro, voor de rest 17,50 euro. MEEST GELEZEN 1Peloton rijdt in op overstekers. 2. Jongeren op de vuist in Goes. 3. De Rozenboom draait niet meer. POLL Goes doet aan te veel verkiezingen mee Stem eens of oneens op www.pzc.nl/bevelanden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34