sport i 25 Sparta met B-keus ruim langs Schouwse selectie ar Ronde Hengstdijk helft van Jong Ajax Van Buren verslaat Moens in Stoofwei tennistoernooi Terneuzenaar Tom Boere Zaak-Contador weer uitgesteld Jorony Roose naar EK motorcross in Tsjechië woensdag 27 juli 2011 'De weg is nog lang. Tot nu toe gaat het redelijk. Maar fysiek is het behoorlijk aanpo ten.' door Klaas Verspoor En natuurlijk gaat het dan ook over de overwinning van Peter Post, die later in de zesdaagsen en als ploegleider furore zou maken. Hij klopte in Hengstdijk onder an deren Rien Verhelst uit Axel, die derde werd, en de vermaarde Ger- rit Schulte (vierde). Hoe zwaar de wedstrijd was, bleek wel uit het aantal finishers: van de 41 gestarte renners bereikten er slechts zes tien de eindstreep. Zaterdag zullen dat er ongetwijfeld veel meer zijn. De belangstelling is groot te noemen voor deze wed strijd, die onder auspiciën van de Belgische wielerbond VWF zal worden gehouden. „Vorig jaar hebben we voor de eer ste maal met deze bond samenge^ werkt en we kregen na afloop be hoorlijk positieve reacties van zo wel de VWF als van de renners. Daarom hebben we besloten om hiermee door te gaan. In overleg met de VWF hebben we er zelfs BURGH-HAAMSTEDE - Voor de Schouwse selectie was niet de 8-2-nederlaag, maar de knieblessu re die Vincent Bakker opliep giste ren de grootste tegenvaller van de avond. Het was niet eens het enige minpunt. Waar het 'grote' Sparta verwacht werd, trad de Rotterdam se club tegen de gemaakte afspra ken in met Jong Sparta aan. En dat werd pas vlak voor het duel duidelijk. Kees de Feiter, vereni gingsmanager van het organise rende DFS, was onaangenaam ver rast. „Ik heb Wiljan Vloet al ge sproken, maar hier is het laatste woord nog niet over gezegd", sprak De Feiter. „We waren wel van plan om met meer spelers van de A-selectie te komen, maar door ziekte, ons drukke schema en bles sures zijn er het wat minder gewor den dan we vooraf hadden ge hoopt", sprak Sparta-trainer Mi chel Vonk vooraf Niet hij, maar as sistent-trainer Arjan van der Laan stond als verantwoordelijke langs de lijn.. De Feiter liep na afloop met ge mengde gevoelens rond. De publie ke belangstelling - er was circa 850 man publiek - deed hem goed, maar het feit dat DFS-speler Vin cent Bakker per ambulance naar het ziekenhuis in Goes afgevoerd werd, wierp een schaduw over de avond. In de 56e minuut stuurde Benjamin Verwest Bakker diep. Die kwam hard in aanraking met een tegenstander, scheidsrechter Jo-Annes de Bat gaf voordeel en vervolgens scoorde Ronald Zwager op prachtige wijze - een geplaatste bal over de lange doelman Roy Kortsmit - de 2-5. Zwager: „Jam mer dat dit overschaduwd wordt door de blessure van Vincent." Evenals tegen NAC moest het Schouws elftal al vroeg de 0-1 in casseren. In de zesde minuut open de Mario Belate de score en in de een klassieker van gemaakt", aldus Peter van der Veeken. Zo'n twintig ploegen hebben zich aangemeld voor deze wedstrijd over 120 kilo meter. Ze mogen met maximaal tien renners aan de start verschij nen. Er mogen ook renners indivi dueel inschrijven. De organisatie verwacht dan ook dat er zo'n twee honderd renners van start zullen gaan. „En dat is dan alleen voor de A+c-categorie. Daarnaast hebben we ook nog koersen voor de overi ge VWF-categorieën. In totaal heb ben we zaterdag drie wedstrij den", verduidelijkt Van der Vee ken. Het parkoers heeft: een lengte van tien kilometer. De start is aan de Vogelweg ter hoogte van Camping De Vogel. De start van de klassieker is om 14.15 uur. Zondagmiddag zijn er vanaf 14.00 uur dikke bandenwed strijden voor de jeugd. door Sven Bakker KOUDEKERKE - Bij het Stoofwei-ten- nistoernooi in Koudekerke heeft Sander van Buren de halve finales bereikt in de vierde categorie van het enkelspel. Hij schakelde in drie spannende sets Vlissinger Mitchar Moensmit. Het werd 3-6 6-3 7-6 voor Van Buren, die in de strijd om een plek in de finale het van daag opneemt tegen de winnaar van de partij tussen Han Temmin- ck en Michel Kokelaar. In de bovenste helft van het sche ma komt de finalist uit de partij tussen de als eerste geplaatste Fer ry Sonnemans en Arthur Siere- veld, die vrijdag op het program ma staat. In Domburg is gisteren het jaarlijk se Badgastentoernooi begonnen met de Amerikaan Alex Shidlovs- ky als favoriet voor de eindzege. Shidlovsky greep vorig jaar de titel en is ook dit jaar torenhoog favo riet. Hij zal het vandaag moeten opnemen tegen Gijs Wouters, die met met overmacht (6-0 6-1) won van John Vis. Daarna wacht Paul Verstappen als tegenstander. Ver stappen stond slechts twee games af aan Tom Sauer en won met 6-0 6-2. Bij de vrouwen staat Marlies Kool als eerste ingeschaald en zij won haar eerste partij van Petra Bouwer met 6-2 7-5. In haar halve- finalepartij staat Kool tegenover Vi vian Corré, de plaatselijke favoriet uit Domburg. Corré was met twee maal 6-2 de meerdere van Cordula van Hoorn. 39e minuut zorgde hij ook voor de 0-2. Na voorbereidend werk van Thomas Groeneveld en Ronald Zwager scoorde Barry Steenpoorte twee minuten later de eerste Schouwse goal in drie duels. Op slag van rust scoorde Belate zijn derde treffer. Zwager: „We hebben onnodig veel goals tegen gekregen, maar ze maakten het ook wel goed af" Ook coach Cees Willem- se vond dat zijn team met vlagen goed, maar ook met vlagen slordig speelde. Vooral na rust leverde dat een aantal hachelijke situaties op, waarbij op het eind drie goals wa ren toe te schrijven aan onnodig balverlies in de defensie. „Na rust was de organisatie even zoek, en" dat lag niet aan de invallers. Zo'n grote uitslag had niet gehoeven," oordeelde Willemse. Via goals van Tim Schoonheijm, opnieuw Belate en een zuivere hat trick van Sander Kruis liep de sco re in de 81e minuut op naar 2-8. Daarna stopte Léon Weeda nog een strafschop van Jaime Lawren ce. „Ik heb weinig ballen kunnen pakken. Die penalty stoppen was. wel lekker", reageerde de Duive- land-doelman. Jeremy de Nooijer, zoon van Den nis, had in één van de Sparta-goals een aandeel. „Het is leuk om weer eens in Zeeland te voetballen", sprak hij. Hij heeft zijn doel voor dit seizoen gesteld: „Ik hoop binnen een halfjaar bij de eerste selectie te komen" En op die eerste selectie, daar hadden ook de meeste toeschouwers al op gehoopt. Schouws Elftal - Jong Sparta Rotter dam 2-8 (1-3). 6. Mario Belate 0-1, 39. Mario Belate 0-2, 41. Barry Steenpoor te 1-2, 45. Mario Belate 1-3, 48. Tim Schoonheijm 1-4, 50. Mario Belate 1-5, 56. Ronald Zwager 2-5, 76. Sander Kruis 2-6, 78. Sander Kruis 2-7, 81. San- der Kruis 2-8. Scheidsrechter: Jo-Annes de Bat (Goes). Aantal toeschouwers: 850. LAUSANNE De hoorzittingen bij het sporttribu-^ naai CAS over het vermeende dope gebruik van Alberto Contador zijn opnieuw uitgesteld. De behande ling van de dopingzaak is nu van begin augustus verplaatst naar no vember. Het nieuwe uitstel is op verzoek van wereldantidopingbu- reau Wada, dat de clenbuterol-zaak beter wil onderzoeken. MIDDELBURG Motorcrosser Jorony Roose is bij in ternationale jeugdwedstrijden in de MX2-klasse in Boekei op de twaalfde plaats geëindigd. Voor de inwoner van Middelburg waren de wedstrijden in Boekei een opwar mertje voor het International Youth weekend in het Tsjechische Kozmice. Daar valt komend week einde de Europese jeugdtitel te ver dienen. s van den Houten (links) en Shannon Braafhart. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25