241 sport Daggtiimawr Goes 'wint' in tweede Renners massaal na f V \i\ {'<«4 la lï" rit\j Winnaars van vorige week: Goes gaat tegen Jong Ajax rusten met een 0-5-achterstand, maar komt daarna terug. De ploeg verliest met 2-5. Zeeuwse karters kansrijk op WK in Eupen v Wilt u ook, net als zij, kans maken op deze schitterende fiets? Dennis Boonman uit Kapelle Karei Weijland uit Kruiningen woensdag 27 juli 2011 Suzanne Bostelaar en Hans vanGurp uit Arnemuiden Vlierman uit Koudekerke Cora te Beek uit Vlissingen OEFENWEDSTRIJD EUPEN - De Zeeuwse karters die meedoen aan de wereldkampioen schappen in Eupen zijn goed op dreef Het Zeeuwse kwartet dat meedeed aan de titelstrijd voor teams eindigde op de zesde plaats. De ploeg bestond uit Ruben Bou- tens, Comé Snoep (beiden uit Middelburg), Leroy Wehmuller uit Heinkenszand en Marcel Kouijzer uit Zierikzee. Gisteren en vandaag werden de eerste voorronden van het indivi duele toernooi verreden. Ruben Boutens en Corné Snoep staan voorlopig in de toptien, Marcel Kou ijzer en Leroy Wehmuller bi vakkeren rond de twintigste plaats. Ook vandaag worden nog voorrondes verreden. In de halve finales, vanaf donderdag, is plaats voor zestig coureurs, in de finale voor dertig. Aan het WK in Eupen doen 180 rijders mee. door Wim de Vos HENGSTDIJK - Het zou een mooie huiskamervraag kunnen zijn in de ze periode van de criteriums na de Tour: Waar vond in 1956 de eerste beroepsrennerskoers in Nederland na afloop van de Tour de France plaats en wie schreef deze op zijn naam? De oudere Zeeuwse wielerliefheb- bers zullen het ongetwijfeld nog weten: op 29 juli dat jaar kwam de Nederlandse Tourploeg naar Hengstdijk om daar te worden ge huldigd. De wedstrijd werd gewon nen door Peter Post. De Amstelve- ner was de snelste van een kop groep van zeven. Zaterdag is opnieuw de Ronde van Hengstdijk, maar dan niet voor de dure profs. De zogenaamde vrije renners rijden er dan een klassie ker. Het wielercomité dat vorig jaar voor het eerst sinds lange tijd weer een wedstrijd in het dorp organi seerde, is zich er terdege van be wust dat de tijden van de vijftiger jaren nooit meer zullen terugke ren. Drie jaar achtereen werd er een profkoers gehouden, waarvoor duizenden mensen naar het dorp kwamen. „Dat kan nu natuurlijk niet meer, maar op een iets bescheidener ni veau hopen we de wielertraditie die Hengstdijk heeft voort te kun nen zetten. De vrije renners kun nen ook voor interessante wedstrij den zorgen", meldt Peter van der Veeken namens het wielercomité van Hengstdijk. Zijn ogen gaan glinsteren als hij te rugdenkt aan de kleppers die in de vijftiger jaren door zijn dorp race ten. Vooral over het jaar 1956 wordt door oudgedienden nog steeds gepraat, omdat er op de dag van de wedstrijd een harde wind stond die fietsen praktisch onmo gelijk maakte. Juul Schelstraete uit Hulst Het enige wat u hoeft te doen is uw zelfgemaakte zomerfoto uploaden op: i '/foto door René van Stee GOES - „Ik heb rust gekregen", was het antwoord van Mounir El Ham- daoui op de vraag waarom hij gis teravond niet meespeelde met Jong Ajax tegen Goes. De spits liet er meteen een veelbetekende glim lach op volgen. El Hamdaoui is in ongenade gevallen bij Ajax-trainer Frank de Boer, waardoor hij weg mag bij de Amsterdammers. Waar schijnlijk daarom nam de lands kampioen geen risico met de aan valler. De fans hadden El Hamdaoui giste ren graag aan het werk gezien. Het meespelen van Ismael Aïssati ver goedde de teleurstelling van met name de jongste fans enigszins. Jong Ajax, waar de uit Terneuzen- se afkomstige spits Tom Boere in de basis startte, won het duel met 5-2. Vooral voor de rust was de wedstrijd het aanzien meer dan waard. De bezoekers combineer den vlot en stichtten met name via de flanken veel gevaar. Naast Ricardo Kip en Mats Rits (goed voor de o-i) maakte vooral Harry Forrester een goede indruk. De testspeler van Aston Villa schoot drie keer raak. Zowel bij de 0-2 als de 0-5 rondde hij fraai af in de rechterbovenhoek. Ook Boere pik te zijn doelpunt mee. Voor de rust was hij niet tevreden over zijn spel. „Vreemd genoeg liep hij bij mij in de tweede helft een stuk be ter", vond hij. Boere is samen met zes teamgenoten van kampioens- ploeg Ar overgeheveld naar de se lectie van Jong Ajax. Hij om schrijft die overgang als een grote en belangrijke stap richting het eer ste elftal. „Maar die weg is nog lang", liet Boere (18) er meteen op volgen. „Tot nu toe gaat het rede lijk. Maar fysiek is het behoorlijk aanpoten." Er worden bij long Ajax andere dingen verwacht dan bij Ai. Hoewel de verrichtingen van de schaduwploeg van de Am sterdammers nog altijd in het te ken staan van opleiden, wordt ook meer de nadruk gelegd op de resul taten. „En dat is een proces dat best veel van spelers eist." De kersverse zondageersteklasser Goes dreigde voor de rust af te ste venen op een pak slaag. In de tweede helft herpakte de thuis ploeg zich. Jong Ajax, dat onder an deren Aïssati en Rits naar de kant had gehaald, kon de goede lijn van de eerste helft niet doortrekken. Goes, dat zowat een heel elftal nieuwelingen heeft aangetrokken, viel meer aan en stichtte ook daad werkelijk gevaar. Dit resulteerde na ruim een uur in een treffer van Shannon Braafhart. De aanvoerder schoot raak uit een strafschop na een overtreding van Jong Ajax-doelman Ghiel Kramer op Ky le Doesburg. De cirkel voor de af scheidnemende Braafhart (40) was daarmee rond. Zijn eerste wedstrijd ooit voor Goes was in 1995 ook tegen Ajax. Toen verloor zijn ploeg overigens met 0-7. „Mooier kun je je voetballoopbaan niet eindigen", zei een breed la chende Braafhart, die een applaus- wissel kreeg. De verdediger blijft nauw betrokken bij Goes 1, want hij wordt komend seizoen elftallei der. Het slotakkoord was in de 82e minuut van Ferry Bordui. Na pri ma voorbereidend werk van de mee naar voren opgestoomde Tho mas van den Houten stiftte hij de bal op wonderschone wijze vanaf rechts in de linkerbovenhoek. Goes-Jong Ajax 2-5 (0-5). 3. Mats Rits 0-1, 16. Harry Forrester 0-2, 28. Tom Boere 0-3, Harry Forrester 0-4, 41Har ry Forrester 0-5, 62. Shannon Braafhart 1-5, 82. Ferry Bordui 2-5. Scheidsrech ter: D. Alssema (Goes). Aantal toe schouwers: 1750. Ajacied Ricardo Kip slalomt langs Thorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24