sport 123 overeind houden Splintertje Nijhuis toont progressie op WK FC Oss zet fantast na één training op de trein Yerseke maakt zich op voor huldiging Hoogerland Hoogerland weer eregast Twente staat in Grolsch Veste stil bij' ramp woensdag 27 juli 2011 'Die Roemenen speelden wel erg agressief. Ze hadden eigenlijk twee of drie rode kaarten moeten hebben. Gelukkig bleven we rustig' Peter Wisgerhof, aanvoerder FC Twente door Fardau Wagenaar ARNHEM - In de voorbereiding was alles hosanna bij FC Twente. De ploeg won van grote tegenstanders en het aantal blessures bleef be perkt. Tot gisteren, de dag waar naartoe geleefd was: het voorron deduel in de Champions League te gen Vaslui. Twente won met 2-0 (2 goals van Janko), maar zag Willem Janssen en Nacer Chadli wegval len en onervaren jonkies de reser vebank bezetten. De tachtigste minuut van de wed strijd tussen FC Twente en Vaslui. De speaker roept: „Steven Berg huis wordt vervangen door Theo- dor Vogelsang. Hij maakt zijn de buut in het eerste elftal!" Vogelsang, de speler die vorig sei zoen nog verhuurd was aan Go Ahead Eagles en daar werd wegge stuurd. In de 84e minuut, de speaker meldde zich weer. Janko werd vervangen door Andrej Rend- la, vorig seizoen huurling bij Hera cles waar hij amper speelde en niet meer hoefde terug te keren. Een machtige avond voor de twee jonge jongens. Maar de keuze voor het duo was er voor trainer Co Adriaanse niet een uit luxe. Op de afsluitende training van dinsdag leek er nog niet zo veel aan de hand met het team van Adriaanse. Okay, Bryan Ruiz was er niet bij in het Gelredome, maar zijn plek werd al de hele voorberei ding bezet door Berghuis. En die had, volgens de trainer, nog geen slechte wedstrijd gespeeld de afge lopen periode. Dwight Tiendalli zat een schorsing uit, maar met Thilo Leugers en Bart Buysse had Adriaanse nog twee spelers achter de hand om de linksbackpositie te bezetten tegen FC Vaslui. Denny Landzaat ontbrak de hele aanloop naar het seizoenal door een scheenbeenblessure. Allemaal op te lossen. Maar een uur voor het eerste voor rondeduel in de Champions Lea gue in Arnhem bracht het formu lier met de opstelling een paar on aangename Twentse verrassingen. De man in vorm, de smaakmaker van de voorbereiding, Nacer Chad li, ontbrak onverwacht wegens een knieblessure. En waar was Wil lem Janssen gebleven, de veelbelo vende nieuweling die alles speelde in de oefencampagne? Gevloerd, door een zware keelontsteking Hij lag met 40 graden koorts in bed. Tel daar het ontbreken van Ras mus Bengtsson bij op (zijn vrouw is bevallen) en er bleef ongewild en onverwacht heel weinig over van de ideeën van Adriaanse. Ve dette Sander Boschker keek tij dens de wedstrijd nog eens naast zich op de reservebank en zag naast Ola John - twintig minuten voor tijd de vervanger van Bajrami SJANGHAI - Een jaar geleden over woog ze te stoppen met zwem men. De vele trainingsuren had den Moniek Nijhuis bij de EK niet verder gebracht dan een 21e plaats op de 100 meter schoolslag en de achterstand met de concurrentie werd alleen maar groter. Na alles op een rijtje te hebben ge zet, besloot de 23-jarige Overijssel se nog één keer vol te gaan voor haar sport. In overleg met coach Hans Elzerman deed ze enkele aan passingen in de trainingen en ver anderde ze ook de racetactiek. Na twaalf maanden kreeg ze de belo ning in de vorm van een WK-fina- le op de 100 schoolslag. In die eindstrijd werd Nijhuis acht ste en laatste, maar de progressie ten opzichte van een jaar geleden was immens. „Vorig jaar zwom ik een 1.10 en werd ik kansloos uitge schakeld in de series", wist ze. „Nu zwem ik een 1.07 en bereik ik de fi nale op een olympisch nummer." Vooral dat laatste, het feit dat de 100 school olympisch is, is belang rijk. Nijhuis behoorde namelijk op de 50 school al tot de wereldtop ge tuige haar vierde plaatsen op de WK en EK. Maar die discipline staat in Londen niet op het pro gramma. 'Het sprintertje' Nijhuis focust zich daarom meer op de 'dubbele afstand' en die aanpak Moniek Nijhuis bleek in Sjanghai zijn vruchten af te werpen. Toch weet Nijhuis dat er nog veel werk moet worden verricht. De achterstand op winnares Rebecca Soni uit de VS bedroeg bijna 3 se conden. „Het was de bedoeling dat ik de tweede 50 meter meer tem po zou behouden dan in de halve finale, maar ik kwam echt tekort", analyseerde ze haar race. Toch zijn de vooruitzichten hoopgevend. Vo rig jaar was haar beste seizoenstijd 1.09,6, nu 1.07,6. Volgend jaar in Londen dus 1.05,6? „Nou, dat lijkt me iets te veel van het goede", sprak ze lachend. „Maar ik hoop volgend jaar richting de 1.06 te kunnen." - alleen beloften zitten. Rendla, Vo gelsang, Nils Roseler, Ninos Gou- riye en Stefan Thesker. Een veder lichte bank met amper een mi nuut ervaring in de eredivisie. Laat staan in Europa. Neem Thesker, hij speelde vorig seizoen een half jaar op huurbasis bij Fortuna Sittard, waar hij streed tegen degradatie uit de eerste divi sie. De trainer betrok de beloften sinds zijn komst overal bij, liet ze speelminuten pakken in oefen duels en gaf ze het vertrouwen. Gisteravond pakte het uiteindelijk allemaal goed uit, de Tukkers won nen met 2-0. Maar iedereen zal zich beseffen dat Twente het geen weken vol kan houden met zo'n jonge ploeg en een bank vol belof ten. Het wakkerde de roep om de komst van de allrounder Leroy Fer nog verder aan. Peter Wisgerhof, de aanvoerder van FC Twente, was min of meer tevreden: „2-0 is een goede uitslag in deze belangrijke wedstrijd. In de tweede helft konden zij het alle maal niet meer belopen en had den we eigenlijk die derde moeten maken. Er zat meer in, maar het gaat voor hen heel erg moeilijk worden in de return. „Die Roemenen speelden wel erg agressief. Ze hadden eigenlijk twee of drie rode kaarten moeten heb ben. Gelukkig bleven we zelf rus tig-" ARNHEM - FC Twente staat voor aanvang van de eerste thuiswed strijd in de Grolsch Veste stil bij de ramp die begin deze maand in het stadion plaatsvond. Bij het onge val in het stadion op 7 juli kwa men twee bouwvakkers om het le ven. De Grolsch Veste is voorals nog niet bespeelbaar. FC Twente hoopt op 13 augustus in zijn thuis haven AZ te ontvangen voor een wedstrijd in de eredivisie, maar het is onduidelijk of dat mogelijk is. De club uit Enschede is maan dag begonnen met het opruimen van de ravage. Michael Lamey heeft gistera vond een belangrijk aandeel gehad in de 2-1-uitoverwinning van zijn club Wisla Krakow op Litex Lo- vetsj in de derde voorronde van de Champions League. De Nederlan der in Poolse dienst was in de 19e minuut verantwoordelijk voor de openingstreffer voor de ploeg van trainer Robert Maaskant. Zowel La mey als zijn landgenoot Kew Ja- liens stond in Bulgarije de volle 90 minuten op het veld. De topper in Oekraïne tussen Di- namo Kiev en Roebin Kazan uit Rusland eindigde in 0-2. Alan Ka- saev en Brebas Natcho waren tref zeker voor de bezoekers, die zich zelf een uitstekende uitgangsposi tie verschaften voor de return. STIPHOUT - De Hoogerland-gekte is nog lang niet voorbij, merkte Johnny Hoogerland gisteren in Stiphout. De wielrenner uit Yerseke trok tijdens het tweede criterium na de Tour de France weer de meeste aandacht. En dat terwijl nu ook groenetruiwinnaar Marc Cavendish en de nummers twee en drie van het eindklassement, de gebroeders Andy en Frank Schleck, aan de start stonden. De burgemeester loste het startschot. Marc Cavendish, John ny Hoogerland en Andy en Frank Schleck (vlnr) 'hoorden' toe. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP YERSEKE - In Yerseke is gisteravond begonnen met het opbouwen van het podium voor de huldiging van Johnny Hoogerland, die vandaag in het dorp plaatsvindt. De festivi teiten beginnen om 11.00 uur op het plein aan de Prinses Julianaha- ven. De presentatie is in handen van Cees Hoogerland, de vader van Johnny. Er staan verschillende optredens geprogrammeerd. Zo zal onder an dere Dries Roelvink, bekend van het RTL-programma Tour du Jour, zijn gelijknamige hit zingen. Ook Havenzanger Alwin en de makers van het Go-Johnny-Go-hit zullen optreden. Ook de Go-Johnny-Go-bus zal bij het evenement aanwezig zijn. Het feest wordt georganiseerd door de gemeente Reimerswaal en ondernemers uit Yerseke. Hoogerland verwierf landelijke be kendheid door zijn val in het prik keldraad in de negende etappe van de Tour de France. Ook droeg hij enkele dagen de bolletjestrui in de grootste wielerwedstrijd ter we reld. door Wilber Hack OSS - Wie is Predrag Risticevic? Dat vroegen ze zich in december van het vorig jaar bij Real Mallorca af Op zijn pagina op Facebook meldde de Montenegrin dat hij negen wedstrijden voor Real Mal lorca B zou hebben gespeeld en daarin vijf keer had gescoord. Risticevic, die maandagavond mee- trainde met FC Oss, had een spe lersprofiel om je vingers bij af te likken. Volgens zijn eigen informa tie dan. Twee keer zou hij in Zwit serland landskampioen geworden zijn met de jeugd van FC Basel. Hij voetbalde in Duitsland voor SC Freiburg en later weer bij FC Basel. Vorig jaar zou hij een lucra tief contract getekend hebben bij Real Mallorca. En het laatste half jaar was hij verhuurd geweest aan Partizan. Hij schatte op zijn spe lersprofiel zijn eigen marktwaarde in op 250.000 euro. Bij zijn laatste werkgever Partizan Belgrado kent niemand hem ech ter. FC Oss-speler Joost Ebergen was in de winterstop een week op proef bij Real Mallorca B. Hij had er Risticevic niet gezien. Michael Laudrup is trainer van Real Mallor ca. „Risticevic? Daar heb ik nog nooit van gehoord", laat hij weten. Die uitkomst is niet zo bevreem dend. Journalist Tomeu Maura van 'Fütbol desde Mallorca' boog zich in de winter al eens over de kwestie. Hij ontdekte dat de foto's van Risticevic in het shirt van Mal lorca vals zijn. Oss-trainer Dirk Heesen werd maandagavond door het Brabants Dagblad op de hoogte gesteld van het bedrog. Hij wilde Risticevic gis teravond nog mee laten doen in het oefenduel met FC Dordrecht. „Het gaat er niet om wat er over hem geschreven en gezegd wordt. Het gaat er mij om wat hij op het veld laat zien", zei de trainer aan vankelijk. Maar gistermorgen zette de club Risticevic toch maar op de trein. Via, via was hij in Oss te recht gekomen. Met flitsende wit te voetbalschoenen maakte hij zijn opwachting op de training. Aan de hand van de eerste, tactische oefe ningen was er nog geen conclusie te trekken. „Maar we hadden te veel twijfels", aldus Heesen. Risticevic kon met de mededeling dat er op zijn profiel ook zaken stonden die wél klopten, de club niet meer overtuigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23