is sprankelend en spannend' zeeland 21 'Inspectie ook schuldig aan slechte naam van verpleeghuis Oostburg' GroenRuK^ 15,95 Dood Lefevere schok voor toneelwereld Dahlia Zwenksproeier aquazoom Broes classic Vijverplanten in schaal woensdag 27 juli 2011 W a»«s3S=iiarassss&ss33aB«HM3«8ag«B««B»?g3raiE»^i»KSB^^ Grijpskerke, met mede-exposante Gerda Vroon. foto Ruben Oreel route, Marion van de Velde, is daar 'heel trots op'. „In 1966 is er een hoop rondom die vondst gespon nen, maar dat is daarna doodge bloed. Vorig jaar ontstond het idee iets extra's te doen met die gou den munten. We zijn toen in over leg gegaan met de dorpsraad over het boekje. De dorpsraad heeft dat heel goed opgepakt. Frans van den Driest heeft het geschreven. Fantastisch, hij weet zo veel van de Zeeuwse historie." De plaquette komt in de gevel van drukkerij Van Keulen aan de To renstraat. „De plaquette komt daar als het ware in een passe-partout van natuursteen. Heel mooi. De grond waar de drukkerij nu staat, was vroeger het preiveldje waar de munten zijn gevonden. Iets verder op stond ooit het huisje van de boer die de vondst heeft gedaan. Hij was een van de voorvaderen van Mart Olieslager, die nu nog een curiosawinkeltje in het dorp heeft. Dit is natuurlijk een prachti ge gelegenheid om Serooskerke voor altijd op de kaart te zetten." Maar gouden munten of niet, de kunst- en cultuurroute vormt de hoofdmoot. „Er is dit jaar een recordaantal deelnemers, rond de 45. We zijn ooit begonnen met zo'n twintig exposanten. Dat aan tal groeit nog steeds. We hebben nu een kunstcommissie die aan meldingen beoordeeld. De route moet diversiteit bieden, maar ook spannend en sprankelend zijn. Niet één zoals er al zoveel zijn; met dezelfde gezichten en dezelf de werken. We hebben dit jaar ook deelnemers van buiten de pro vincie. Er zitten hele spannende dingen tussen. Bijvoorbeeld ie mand die kantklostechnieken ge bruikt. Maar zij werkt met plastic en allerlei onverwachte materia len. Dat zet je op een heel ander been. We hebben nu heel veel mooie disciplines bijelkaar. Dat maakt deze route interessant. Op onze overzichtsexpositie toont ie dere deelnemer zijn verhaal in zijn eigen techniek. Dan zie je alles bij elkaar. De bezoekers gebruiken dat vaak als startpunt. Daar kruisen ze aan; die wil ik bekijken, of van die techniek wil ik meer zien." Vanavond opening overzichtsexpositie in De Zandput om 19.30 uur en daarna onthulling plaquette en presentatie boekje. De route is morgen, vrijdag en zaterdag van 10 tot 17 uur open in Serooskerke en Grijpskerke. Concerten: East of The Sun, jazz; Dieci Voci, a ca- pella; Chris Dusing, gitaar; Boukje en Anneke, trekzak. Donderdag 11-17 uur afdelingswedstrijd sjezenrijden bij de Jo- hanneskerk Serooskerke. door Martijn de Koning OOSTBURG - Niet alleen De Stelle zelf ook de Inspectie voor de Ge zondheidszorg is schuldig aan de slechte naam die verpleeghuis De Stelle in Oostburg nu heeft. Die in spectie treedt steeds meer afstande lijk en formeel op, waarmee ze de bureaucratie versterkt en de zorg aan het bed verslechtert. Dat schrijft psychiater Wim Luci- eer uit Breda aan deze krant. Hij spreekt uit beroepsmatige erva ring, maar is ook op ander vlak be trokken: zijn schoonmoeder woont in De Stelle. Het verpleeg huis kreeg vorige week een tik op de vingers van de inspectie. Die wees er op dat de verplichte zorg- contracten, die het verleeghuis met de bewoners moet afsluiten, niet op orde zijn. „Ik wil graag geloven dat de organisatie tekort schiet", zegt Lucieer. „Zeker daar waar de leiding dat zelf toegeeft." Maar de kanttekening over de handelwijze van de inspectie is op z'n plaats, meent hij. Lucieer steekt de ver pleegkundigen een hart onder de riem: „We zijn dankbaar voor hun inzet. Ze zijn goed bereikbaar en al tijd bereid mee te denken." Hij ziet bij de medewerkers veel onbeha gen. „Verschillende verpleegkundi gen hebben ons verteld niet te we ten of ze de huidige druk aan zul len kunnen. Anderen zeiden nooit aan dit werk begonnen te zijn als ze hadden geweten wat hen te wachten stond. Ik zie in mijn prak tijk regelmatig afgebrande, teleurge stelde verpleegkundigen." Q De redactie zoekt mensen die willen vertellen over hun ervaringen met De Stelle. Belt u naar 0115 - 645747. Deltapark Neeltje Jans, daar steek je wat van op! www.neeltjejans.nl HULST - De Zeeuwse toneelwereld reageert geschokt op het plotselin ge overlijden van creatieve dui zendpoot Arnel Lefevere. Arnel Lefevere (i960) volgde studies aan de kunstacademie in Gent. Zijn grote passie was het toneel. Nadat hij met zijn vrouw Anneriek van Heugten was verhuisd naar Hulst, werd hij acteur en regisseur bij Zeeuws-Vlaamse gezelschappen. Hij kreeg nominaties voor de Elek tra, zowel als acteur als voor decor en belichting. Ook was hij enkele jaren lid van herregiobestuur van het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel (ZCA). Donderdag is de uitvaart in de basiliek van Hulst. Diverse kleuren Potmaat19cm Per stuk Gardens, Instelbare sproeier voor het besproeien van kleine rechthoekige oppervlakten van 105-250 m'. Gardena. 4 verschillende standen. van voor fatit inAt tv lee{t van 29:95 voor Ma. t/m vrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur CroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Schaal (0 40 cm) met diverse planten in mand. Diverse soorten. Kant en klaar. van 19$5 VOOr Per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21