M ZINDEREND VOORDEEL! 'En als je nou eens iets 'Hoe meer geheim, 181 zeeland Leegstand kantoren valt mee in Zeeland BELLEZA Bt MIR-WIHMK Vlissingse boulevard dicht voor aanleg van fietsstraat Zomerbraderie sluit af met muziekavond Ruime buit bij inbraak in vakantiewoning Oefenmiddag voor 'Vlissingen Zingt' Dat Vlissingen koploper is als het gaat om het aantal vergaderingen achter gesloten deuren, verbaast geen raadslid. De meesten wilden al lang af van al die geheimzinnigheid. APPARTEMENTEN VLISSINGEN woensdag 27 juli 2011 Sika gevelimpregneer tegen het doorslaan van uw gevels Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER ÉÉN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4382 NAVIissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl VLISSINGEN - Fietsers kunnen van af oktober veilig over de boulevard van Vlissingen. Dan is de speciale fietsstraat klaar. De aanleg daarvan begint maandag 22 augustus. De trottoirs worden vernieuwd, as falt gaat eruit, een aantal parkeer plaatsen verandert, er komt nieuw asfalt met een golfpatroon en kant stroken. Het is onvermijdelijk dat delen van de boulevard fasegewijs worden afgesloten voor verkeer. Bewoners kunnen wel te allen tij de hun huis te voet bereiken. Als het kan, is de boulevard in het weekend wel open voor verkeer. Het verkeer op de Kenau Hasse laarstraat en de Boulevards Evert- sen en Bankert is gestremd tussen maandag 22 augustus en vrijdag 16 september en tussen woensdag 29 augustus en woensdag 31 augus tus, als wordt gewerkt aan de trot toirs en de parkeerplaatsen. De Boulevards Bankert en Evert- sen gaan dicht tussen donderdag 1 september en vrijdag 16 septem ber, als asfalt tussen het Woold- huis en de Coosje Buskenstraat wordt vervangen. Boulevard De Ruyter is dicht van maandag 19 september tot vrijdag 7 oktober. MELISKERKE De jaarlijkse zomerbraderie in Me- liskerke telt vandaag zestig kramen en acht standwerkers. Op de markt is ook voor kinderen veel vertier, zoals een goochelaar, een imker en ze kunnen zich laten schminken. De markt duurt van 13 tot 21 uur. De zomerbraderie wordt dan afge sloten met een muziekavond. Ar- ZOUTELANDE Bij een inbraak in een vakantiewo ning aan de Springvloed in Zoute- lande zijn maandag diverse spullen weggehaald, waaronder een digita le camera. De inbraak vond plaats tussen 16.00 en 18.00 uur. Van het huis werd een raam geforceerd. De waarde van de weggenomen spul len is niet bekend. tïesten die optreden zijn het Brui- nisser Visserskoor (19.30 - 20.00 uur en 20.30 - 21.00 uur), Zeeuwse Sien (20.00 - 20.30 uur) en Gino Graus (21.00 uur). Om 23.00 uur treedt een suprise act op. Het gaat om een bekende Nederlandse ar tiest, maar de naam is nog niet be kendgemaakt. VLISSINGEN Zondag om 16.00 uur is er in Café De Concurrent in Vlissingen een oefenavond voor het evenement Vlissingen Zingt Het zangevene ment is dit jaar op zaterdagavond 6 augustus. De organisatie van Vlis singen Zingt zoekt enthousiaste po diumzangers. www.nederlandzingtmee.nl AutoTeam pakt uit I^0%J<orfin2iO£meuweauto^suitiVoorraadén nu 1.000,- cash retour op uw rekening. Onderdeel vnn He Aulomotiont Groep Bergen op Zoom. Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 101.) voordeel geldig me' registratie uiterlijk 30 september 2011. Alleen op voorraadmodellen cn niet in combinalie niet andere acties. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederlond B V. uitgekeerd op de bonk girorekening von de kooer. no adovering/registrotie von een nieuwe Opel Dit oonbodgeldt voor nieuwe klontenorders (porticuher/KZM) von t lulrf/m 30september 2011 met een uiterlijke kentekenregistrotiedolum van 30 november 2011Kijk voor de voorwaarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden ACHTERKAMERTJESPOLITIEK door Wendy van den Hurk Het lastige van al die be sloten vergaderingen in Vlissingen is dat raads- en commissieleden op den duur niet meer weten welke nou wél geheim was, en welke niet. En zie dan je mond maar eens te houden... Zeker, Wim Hirdes van de LPV heeft er dikwijls wat van gezegd. Dat het niet nodig is om de deur steeds dicht te doen. „Maar ze doen graag een beetje belangrijk, denk ik. Terwijl, achteraf vraag ik me altijd af waarom het geheim moest zijn. Meestal staat het nog in de krant ook. Nou hoeft dat niet als het over personen gaat of over grondprijzen, want dan we ten projectontwikkelaars hoe ver ze kunnen gaan, maar toch. Het is vaak zo onnodig." Zo onnodig dat je vergeet wat nou geheim was en wat je voor je moet houden, zegt PvdA'er Rens Reijn- nierse. „En ik vind het toch alle maal al niet zo spannend, dus dan wordt het lastig. Het enige positie ve is dat wethouders zich in een besloten setting vaak meer op hun gemak voelen, en dat ze dus meer vertellen. Over geld gaat dat dan. Maar beslotenheid is niet altijd in het belang van de stad." En als het nou allemaal zo schok kend was... „Ik hoor nooit iets wat iedereen niet al lang weet", aldus Bo van Scheyen, commissielid voor D66, de partij die de mond vol heeft over transparantie. „Bo vendien weten burgers zo niet wat er gebeurt met het gemeenschaps geld. En dat hoort wel." Daarom heeft Alex Soplantila na mens GroenLinks in februari al een brief rondgestuurd, met daar in de boodschap dat het anders moet „Want naast de raads- en commissievergaderingen zijn er be sloten presentatieavonden bij geko men en bijeenkomsten waarvoor het college ons plotseling voor bij elkaar roept. Dan denk je: het zal wel dringend zijn, blijkt het over cultuur te gaan. Niks geheims aan. Alles bij elkaar, met de presidiums en al, kom ik alleen dit jaar al op veertig geheime vergaderingen. Dat kan echt niet. Zeker niet voor een gemeente die altijd roept dat burgers meer betrokken moeten worden bij de politiek." Maar liefst twintig keer vergaderden Vlissingse raads- en commissieleden de X e hoort ze altijd hardop zuch- I ten, de mensen die de politiek I trouw volgen vanaf de publie- ke tribune, als de voorzitter weer eens aankondigt dat een deel van de bijeenkomst niet voor alle oren bestemd is. „Dan weten wij genoeg", stelt Co Paap van de stichting Beivos, de fi nanciële klokkenluiders van Vlis singen. „Hoe meer geheim, hoe groter de problemen zuilen zijn. Je voelt altijd aan waarover ze pra ten, als je in structuren leert denken. Bebouwing van'het Schel- dekwartier, verkoop van het ge bouw van de bibliotheek - van die dingen. Maar denken ze werke lijk dat projectontwikkelaars niet weten wat er speelt in de MIDDELBURG - In de rest van Neder land staat een recordaantal vierkan te meters kantoor leeg, maar in Zeeland valt het mee. Dat komt doordat investeerders hier nauwe lijks voor eigen risico kantoren bouwen. „In Zeeland hebben we in verhouding meer eigenaar-ge bruikers", zegt Mark Faasse van de Zeeuwse afdeling van makelaarsor ganisatie NVM. „Als ik belegger was, investeerde ik ook liever in Amsterdam of Nijmegen dan in Vlissingen, om maar een voor beeld te noemen. Bovendien heb ben we in Zeeland minder echt grote bedrijven en minder kantoor ruimte dan in de meer stedelijke gebieden." In Nederland staat bijna 15 procent van de kantoor ruimte te huur. Vooral in Brabant en Limburg is het probleem groot. rxn vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18