logelijke terreurcellen 63 buitenland 19 Hi Vaticaan roept zijn nuntius in Ierland terug Breivik kocht in Polen bommateriaal EU-politici kregen mail met manifest Dader oefende zijn aanslag met schietspel 1H Rri^ .NL dinsdag 26 juli 2011 Lijkwagens brengen de lichamen van slachtoffers die Behring Breivik op het eiland Utoya maakte weg. foto Matt Dunham/AP Een man ontsteekt een kaars tij dens de herdenking. foto AP int van de rechtbank in Oslo om een glimp op te vangen voorgeleid. foto Britta Pedersen/ANP VATICAANSTAD - Het Vaticaan heeft de nuntius (diplomatieke vertegen woordiger) in Ierland voor overleg teruggeroepen. Dat heeft Radio Va- ticana gisteren gemeld. Het Ierse parlement sprak vorige week in een een motie zijn bedroefdheid uit dat het Vaticaan 'de kinderbe scherming' in Ierland ondermijnt. Premier Kenny haalde in het parle ment fel uit naar de leiding van de Rooms-Katholieke Kerk. De aanlei ding was een rapport over sek sueel misbruik door geestelijken in een Iers bisdom. Daaruit bleek dat van 1996 tot en met 2009 zeker 19 geestelijken zijn beschuldigd. Kenny meent dat het Vaticaan de Ierse justitie bewust heeft tegenge werkt. Uit het rapport blijkt vol gens hem dat er in het Vaticaan een cultuur is van gebrek aan inle vingsvermogen, elitair gedrag en narcisme. WARSCHAU Anders Behring Breivik heeft van een Poolse handelaar materialen voor de vervaardiging van explosie ven gekocht. Dat heeft de Poolse veiligheidsdienst ISA gisteren ge zegd. De aanschaf van deze materia len, waaronder kunstmest, was le-* gaal, aldus de dienst. BRUSSEL Anders Behring Breivik heeft vrij dag kort voordat hij het bloedbad op het eilandje Utoya aanrichtte zijn manifest van ruim 1500 pagi-y na's verstuurd naar de e-mailadres- sen van een aantal Europese politi ci. Dat verklaarde de Belgische par lementariër Tanguy Veys gisteren tegen media in België. Het is ondui delijk of het manifest ook is ont-~~ vangen door Nederlandse politici. OSLO Anders Behring Breivik beveelt in zijn manifest het schietspel Call of Duty: Modern Warfare 2 aan als goe de trainingssimulatie. Volgens^ hem is het spel een perfecte ma nier om te oefenen voor de oorlog tegen de islam. „Modern Warfare 2 is niet alleen een heel goed spel, maar was ook een belangrijk onder deel van mijn voorbereiding." 7 dgn Langs de ELBE Vertrek: 6 aug. t/m 2 okt. ontdek het afwisselende land schap van Saksen, dat bekend staat om zijn flora en fauna! Schitterende tochten naar o.a. Dresden, Wittenberg en het eeuwenoude Meissen. incl. verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt, bagagevervoer en fietsroutes Zie www.kras.nl/21691 7/8 dgn IJSSELMEER Vertrek: 20 aug. t/m 24 sep. door bossen en over dijkjes naar oude vissers- en handelsstadjes aan de oever van het IJsselmeer. Met o.a. Volendam, Nationaal Park de Weerribben en Paleis Soestdijk. inclusief verblijf in hotels, 6/7 x ontbijt en diner, bagagevervoer en fiets-routes Zie www.kras.nl/21835 waarom zou je meer betalen Vele duizenden mensen houden rozen vast tijdens de Rozenmars in Oslo om de slachtoffers te herdenken van de dubbele aanslag in Noorwegen. foto Jorg Carstensen/EPA Zie www.kras.nl/21638 Zie www.kras.nl/21844 Zie www.kras.nl/21648 Vertrek: 15 aug. t/m 16 okt. volg de meest populaire fietsroute van Europa, de Donauradweg. Met o.a. de prachtige wijnstreek de Wachau, bekende stadjes als Melk en Durnstein en natuurlijk Wenen. inclusief verblijf m pensions/ hotels, ontbijt, bagagevervoer en fiets-routes Vertrek: 22 aug. t/m 16 okt. de Bodensee is een ideaal fiets- gebied met een heerlijk klimaat en fietspaden naar o.a. Lindau, de watervallen van Schaffhausen en het kleurrijke bloemeneiland Mainau. incl. verblijf in goede hotels, ontbijt, bagagevervoer en fietsroutes Vertrek: 28 juli t/m 30 oktober kom genieten in een verrassend stukje Nederland met kastelen en wijnboerderijen. Hier is het heerlijk pauzeren tijdens uw fietstocht! 4-sterren Hampshire Avenarius Hotel in Ruurlo (beoordeling 8.0) inclusief ontbijt en uitgebreide fiets/wandelroutes 7 dgn MECKLENBURG Seenplatte Vertrek: 13 aug. t/m 16 okt. ontdek al fietsend het mooiste aaneengesloten merengebied van Duitsland! Geniet van een rijke flora en fauna met zeldzame (roof)vogels in o.a. Nationaal Park Müritz. incl. verblijf in goede hotels, ontbijt, bagagevervoer en fietsroutes Zie www.kras.nl/21845 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5oPm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van L/ Arke of Jf-reiZBfl ,rg, Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9