dan op je knieën Sponsorloop bij drie campings Op zoek naar hoop in Groede dinsdag 26 juli 2011 Ook instructeur Ube van der Zee kon maar met moeite op de been blijven. „Het is vechten tegen de golven." pak haalt. „Stap er eerst met je enkels in en zorg dat die grijs-zwarte stukken op je knieën zitten." Het is even wringen, maar dan heb je ook wat. Ik krijg meteen een 'surfersgevoel', hoewel ik nog nooit op een surfboard heb gestaan. Rits dicht en gaan! Maar niet voordat Ube uitleg heeft gegeven over het peddelen op een surf board. „Kijk, dit board is langer, en dikker dan een normaal surfboard." En vergeet de peddel niet. Ube pakt het board en laat zien waar je moet zitten en staan. Tussen de rode lijnen. Het klinkt zo gemakkelijk, maar ik heb er een beetje een hard hoofd in. Zeker als ik mij om draai en een blik op de golven werp. Als de peddel eenmaal gesteld is - hij moet langer zijn dan jezelf anders peddel je boven het wa ter -, is het tijd om echt te gaan. Of nee. „Dit zwarte bandje moet om je been. Dan raak je het board nooit kwijt." Behendig pakt Ube zijn board op en loopt naar de zee. Het idee is makkelijk, hand in het handvat en oppakken maar. Bij mij gaat het iets minder soepel. Terwijl Ube cool over het strand loopt, vangt de wind mijn board en draai ik een keer in de rondte. „Jemig!" Ube draait zich om. „Kom maar, ik neem hem wel even mee." Vlot loopt hij het water in. Even twijfel ik, maar ren toch achter hem aan. „Nu moet je eerst proberen op het board te liggen en mee te gaan op de golven. De peddel houd ik vast, dat komt later." Rustig wachten we de golven af, ze zijn hoog. Dan roept Ube: „Na de ze kun je! Nu! Spring erop!" Liggend laat ik mij meedeinen met de golven. „Dat was leuk!", zeg ik tegen Ube. De volgende keer sla ik door de golven om. Toch mag ik proberen om op mijn knieën op het board te zitten. „Deze is te hard, bij de volgende moet je erop springen", roept Ube. Braaf doe ik wat hij zegt en het gaat in één keer goed! Na nog een paar keer komt ook de peddel erbij. Met peddel op een surfboard klimmen gaat dan weer niet zo handig. „Ik geef hem wel aan", zegt Ube. Een maal op mijn knieën bij een golf, peddel ik naar de kant. Het is moeilijk en zwaar, maar leuk. Staan is vandaag te hoog gegrepen. De wind is te hard. Ube Tukt het wel. „Maar het is vechten tegen de golven onder deze om standigheden." Staand peddelsurfen Staand peddelsurfen is een vorm van golfsurfen. Net als bij golfsurfen sta je op een board. Deze is wel langer en breder dan een golfsurfboard. De peddel is het grote verschil met golfsurfen. Bij golfsurfen peddel je lig gend met je armen. Staand peddelsurfen kan in grote gol ven worden gedaan, maar ook in rusti ge wateren. Moio Beach in Cadzand-Bad biedt ver schillende lessen aan. Onder begelei ding van een gecertificeerde instructeur kun je een uurtje staand peddelen, bran dingkajakken, golfsurfen en meer. Een uur peddelen kost twintig euro. In clusief materiaal en een instructeur. Zie voor meer info: www.moio.nl Vlamingpolderweg 3a, 4506 HZ Cad zand-Bad. Tel: 0117- 392180. De vin van het surfboard. de Cadzandse golven. oostkapelle - De Rotarydubs van Middelburg, Vlis- singen en Walcheren, de Inner Wheel afdeling Wal cheren en Recron Walcheren houden vandaag geza menlijk een sponsorloop ten bate van Shelterbox. Shelterboxen worden ingezet in rampgebieden en be vatten een familietent, waarin tien personen tenmin ste 180 dagen kunnen overleven. De loop begint in Oostkapelle om 18.30 uur bij de campings Ons Bui ten, De Pekelinge en In de Bongerd. De route gaat langs de campings Ons Buiten, De Pekelinge en In de Bongerd en over Landgoed Buiten Pekelynge. Voor el ke ronde doneren de campings per deelnemer 50 eu rocent. Het inschrijfgeld bedraagt 2 euro. Adrie Oosterling. croede - In theater-galerie 'De TWee Duiven' in Groe de speelt kleinkunstenaar Adrie Oosterling zijn nieu we programma 'Oop' is net as hos'. Een programma waarin hoop de ruimte zoekt. Het omvat nieuw lied materiaal van Adrie Oosterling, de vrijheidshoop van Mandela en de vrijheidsdrang van Ramses Shaffy. Be geleiding aan de vleugel, op Indisch harmonium en accordeon. De voorstellingen vinden vandaag en don derdag plaats. O Aanvang is om 21.00 uur. Entree bedraagt elf euro. Diner vooraf is ook mogelijk. Voor meer informatie zie website www.adrieoosterling.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55