Staand peddelen, maar 'Zeeuwen stug? bat geloof ik niet' 2 dinsdag 26 juli 2011 Oefenen om op het surfboard te blijven zitten. Surfinstructeur Ube van der Zee helpt een handje. Ube neemt het surfboard en de peddel mee door Zee. Wind. Peddels. En een groot surfboard. Meer is er niet nodig voor een middagje suppen, Suppen? Jazeker, stand-up paddlesurfing is het helemaal! Zomerverslaggeef- ster Karen Hagen ging naar Cadzand-Bad en probeerde staand te peddelen. Tevergeefs, want van dat staan kwam maar bar weinig terecht. door Karen Hagen foto's Mark Neelemans W ow! Pats! De eerste golf beukt met een enorme kracht tegen mij aan. Het is moeilijk om een weg te banen door de golven met een groot surfboard. Maar gelukkig helpt instructeur Ube van der Zee - hoe toepasselijk - van Moio Beach. „Zo, nu ben je er meteen door", schreeuwt hij bo ven het geluid van de golven uit. Hij is het er mee eens. „De golven zijn ruw en onstuimig vandaag, ik ben benieuwd of je op het board kunt staan en kan peddelen." Staan? Laten we hopen dat het lukt om op het board te blijven zitten, denk ik. Ik dacht aan een lekker relaxed peddeltochtje, maar dit is toch even iets an ders. En, wat is die wetsuit fijn! Hij houdt je echt lekker warm. Ube, een surfdude met lange blonde krullen én zongebruinde huid. Hij past precies in het plaatje van een surfinstructeur. Samen met Marco Scherbeijn is hij ongeveer zes jaar gele den Moio Beach begonnen. 'Fun en Food', zo luidt de kreet onder de naam van hun bedrijf. „We hebben een strandtent, die hebben we helemaal gerenoveerd." Sinds maart dit jaar zitten ze in Cadzand-Bad. „Dit is echt een droombaan. Ik hield altijd al van buitenspor ten en surfen. En aan de bar zat ik ook graag. Het is de ideale combinatie, want ik werk ook in de strandtent en ik geef verschillende les sen." Elk jaar zoeken de twee nieuwe sporten op. „Suppen hebben we sinds 2009. Het wordt re gelmatig gedaan en staat erg in de belangstel ling. In Amerika en Nederland is het wel een hype." Ube zelf vindt het ook leuk. „We heb ben het niet voor niets gekozen." Het suppen is een trend. Ube: „In Hawaï ped delen ze tussen de eilanden. De grote surfers ontwikkelen steeds weer andere dingen." Het moeilijkste van stand-up peddelen is de ba lans. „Zeker met hoge golven, maar als je staat moet je je knieën buigen." Naast het suppen kun je bij Moio Beach kitesurfen, golfsurfen, skimboarden en nog veel meer. Ervaren hoef je niet te zijn. „We beginnen gewoon bij het begin", zegt Ube bemoedigend. Dat begin is een wetsuit. „Kijk, dit is hem", wijst Ube ter wijl hij van een hangertje een blauw-zwart 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Irene, Robin, Anne en Rob Buschman. PASPOORT Naam: Rob en Irene Buschman samen met hun kinderen Robin (17) en Anne (14). Woonplaats: Wessem, Limburg. Gespot op: camping Schoneveld in Breskens. door Karen Hagen Rob staat gezellig met zijn campingbu- ren te kletsen op het veldje waar ze met de caravan staan. „Dit veldje noe men we De Blije Wei", zegt hij opgewekt. Zijn vrouw Irene zet een kop koffie als Rob verder vertelt. „We hebben hier op de cam ping een vaste plaats. In de winter staan we hier ook. Het is ons tweede huis." Dat is voor te stellen, want de voortent is van alle luxe voorzien. „In de winter zijn we er voor al in de weekends", zegt Rob terwijl hij een sigaartje opsteekt. Hij is dol op Zeeland. „De sfeer is hier altijd goed. Ik geloof echt niet dat Zeeuwen stug zijn. Iedereen is juist harte lijk. Ik hou van die mentaliteit." Zijn zoon Robin knikt. „Ik ben hier met een vriend op de brommer heengereden. Als ik kan, ga ik mee met mijn ouders. Het is hier relaxed." Zijn zus Anne heeft hier zelfs een vakantie baantje gezocht bij supermarkt Plus. „Ik kan echt niet stilzitten", bekent ze. Ze houden van Zeeuws-Vlaanderen. „Rob heeft hier zelfs gesolliciteerd. Mocht hij een baan krij gen, dan overwegen we om hier te gaan wo nen", zegt Irene. Anne zou dat niet erg vin den. „Wel het liefst in Breskens." Rob: „Mor gen hoor ik of ik op de definitieve lijst van sollicitanten sta." Tot die tijd dromen ze verder over wonen in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54