221 sport Blyleven eindelijk een Hall of Famer l Cruijff terug bij Ajax en Cielo: wereldkampioen en paria Turkse competitie met maand uitgesteld Motorcoureurs toch naar Japan Van Leijen leider in Ronde van Wallonië Stoner vergroot marge in WK-stand k f - ?L. jJl j RAAD VAN COMMISSARISSEN Tijdens de benoeming van de nieuwe Raad van Commissarissen van Ajax ging het voornamelijk over de afwezige Johan Cruijff dinsdag 26 juli 2011 ISTANBUL De start van de Turkse voetbalcom petitie wordt met ruim een maand uitgesteld. De Turkse voetbalbond maakte gisteren bekend dat de eer ste speelronde 9 september begint in plaats van 5 augustus. De reden voor het uitstel is het on derzoek naar het omkoopschan daal in het Turkse voetbal, waar en kele grote clubs bij betrokken zijn. Een Turkse rechtbank heeft al 31 mensen vastgezet in afwachting van hun proces. LONDEN De internationale motorsportfedera tie FIM zwicht niet voor de weer stand bij toprijders om aan de Gro te Prijs van Japan mee te doen. De motorraces op het circuit van Mote- gi gaan zoals gepland door op 2 ok tober, meldde de FIM gisteren. Onaf hankelijke metingen in het gebied hebben uitgewezen dat er geen ver hoogde radioactieve straling is. De races zouden aanvankelijk op 24 april zijn, maar werden uitgesteld na de kernramp in Fukushima. PERWEZ Joost van Leijen is de nieuwe lei der in de Ronde van Wallonië. De Nederlandse wielrenner van Vacan- soleil-DCM ging gisteren na de der de etappe de Belg Greg van Aver- maet voorbij in het algemeen klas sement. Daniele Bennati passeerde de fi nish gisteren, in de 224,4 kilometer lange rit van Sambreville naar Per- wez, als eerste. Zijn landgenoot Da- nilo Napolitano eindigde als twee de. MONTEREY Motorcoureur Casey Stoner heeft gisteren (Nederlandse tijd) de Gro te Prijs van de Verenigde Staten ge wonnen. De Australiër hield in de MotoGP zijn Spaanse rivaal Jorge Lorenzo achter zich. Met Dani Pe- drosa werd een andere Spanjaard derde in Laguna Seca. Stoner, rijdend voor Honda, ver grootte zijn voorsprong op Loren zo in de strijd om het wereldkampi oenschap. Het was zijn vijfde zege van het seizoen. door René Banierink COOPERSTOWN - Sinds zondag is het officieel een feit: Bert Blyleven is opgenomen in de Baseball Hall of Fame. Samen met voormalig tweede honkman Roberto Alomar en ex-manager Pat Gillick trad de voormalige werper toe tot dit elite gezelschap. Blyleven (60) is de eerste Neder lander die het honkbalwalhalla in het Noord-Amerikaanse plaatsje Cooperstown in de staat New York is binnengetreden. Hij werd eerder dit jaar gekozen door ten minste 75 procent van de leden van de keuzecommissie. Het was zijn voorlaatste kans. De dertien jaar ervoor kreeg hij steeds net niet genoeg stemmen en na vol gend jaar zou hij volgens de regels definitief van de kandidatenlijst zijn verdwenen. Blyleven, die geboren is in Zeist, maar al op jonge leeftijd via Cana da naar de Verenigde Staten ver trok, toonde zich trots en onder de indruk in zijn speech. „Ik ben enorm trots op mijn uitverkiezing Bert Blyleven voor de Hall of Fame. Het is de hoogste eer die een sporter kan krijgen", zei hij tegen de gasten waaronder veel familieleden. Zijn moeder was ook van de partij, zijn overleden vader niet meer. Hij was een van Blylevens grootste fans, zei de kersverse Hall of Famer. „Hij was zo fanatiek dat mijn moe der weieens in het vak van de te genstander ging zitten. Als ik een bepaalde call niet kreeg, moest de arbiter het steeds ontgelden." Blyleven herinnerde in zijn speech aan zijn begin in de Major League. In zijn eerste start kreeg hij van de eerste slagman meteen een home run om de oren. Zijn toenmalige coach kwam hem meteen een be zoekje brengen. Blyleven was bang dat hij meteen van de heuvel werd gehaald, maar de coach stak hem daarentegen een hart onder de riem. „Dat zal niet de laatste home run zijn die je tegen krijgt", aldus de manager. Blyleven, met humor: „Ik heb er daarna in 22 jaar in de Majors slechts 429 meer moeten toestaan." De werper heeft een mooie erelijst als starter en reliever opgebouwd. Zo won hij 287 wedstrijden, stuur de 3701 keer een honkballer met drie slag terug naar de dug-out (waarmee hij op de eeuwige rang lijst vijfde staat) en gooide maar liefst 60 keer een wedstrijd zonder ook maar een run tegen te krijgen, goed voor een negende plek. Bij de laatste editie van de World Ba seball Classic was hij werpers- coach van het Nederlands team. Blyleven gaat de Hall of Fame in als lid van de Minnesota Twins. Voor die club is hij nog steeds ac tief als commentator. Hij bedankte postuum zijn collega Hall of Fa- mers van de Twins, de in mei van dit jaar overleden Harmon Kille- brew en de in 2006 gestorven Kir- by Puckett. „Zij hebben veel voor mij betekend." AMSTERDAM - Johan Cruijff is na ruim 23 jaar weer terug bij Ajax. De aandeelhouders van de rege rend kampioen benoemden de wereldberoemde oud-voetballer gisteren als commissaris. Voorzit ter Steven ten Have en de overige commissarissen Edgar Davids, Paul Römer en Marjan Olfers wer den eveneens succesvol voorgedra gen. Cruijff is terug bij zijn jeugdliefde, maar ontbrak wel als enige van al le vijf nieuwe commissarissen in de ArenA. Dat namen enkele aan deelhouders hem zo kwalijk dat ze tegen zijn benoeming stemden. Ten Have, Davids, Römer en Ol fers genoten wel unanieme steun. Ook de kersverse preses Ten Have betreurde de afwezigheid van Cruijff die voor een groot deel ver antwoordelijk is voor de val van de oude Raad van Commissaris sen. „We hadden al signalen opge vangen maar hoopten toch dat hij zou komen. Aandeelhouders zijn belangrijk voor Ajax, net als alle medewerkers aan wie we ons zo gaan voorstellen. Maar Johan zal een goede reden voor zijn afwezig heid hebben." De bijna 44-jarige Ten Have vertel de al veel van Cruijff te hebben op gestoken. Maar voor de legendari sche nummer 14 gelden volgens de hoogleraar en toezichthouder dezelfde regels als de overige com missarissen. De nieuwe raad wil ongeveer maandelijks bij elkaar ko men en de bedoeling is dat ook Cruijff vaak aanwezig is. De nieuwe leden van de raad van commissarissen formeren de ko mende maanden een nieuwe direc tie. Ze zoeken naar een opvolger voor de aan het einde van het vori ge seizoen vertrokken algemeen di recteur Rik van den Boog. Het is onduidelijk of de huidige directie leden Henri van der Aat en Jeroen Slop in functie blijven. „We kijken eerst wat we nodig hebben en dan wat we in huis hebben", verklaar de Ten Have. „Vervolgens bepalen we wie we nog nodig hebben. Dat doen we zorgvuldig en discreet. Zoiets lukt niet voor augustus maar moet wel voor december af gerond zijn." door Rob de Bruyn SHANGHAI - Nummer twee Mat thew Targett besloot het tijdens de persconferentie op te nemen voor César Cielo Filho. De Braziliaan had tijdens het WK zwemmen in Shanghai de wereldtitel gepakt op de 50 meter vlinderslag. Daarmee was het voor velen een besmette ti tel geworden. Cielo had geschorst moeten zijn na zijn positieve do- pingtest eerder dit jaar, is de heer sende opvatting in de zwemwe- reld. Toen hij gisteren een paar prikkelende vragen kreeg van de media, maande Targett de pers tot terughoudendheid: „Come on, guys." Cielo was na zijn race uitgefloten door een groot deel van het pu bliek en genegeerd door bijna al zijn collega's. Veel later dan zijn concurrenten was hij, nog nasnik kend, uit het bad geklauterd, om meteen naar de kleedkamer te snellen. Michael Phelps en ande ren hadden hem in het voorbij gaan de rug toegekeerd, meldde Se- bastiaan Verschuren na diens hal ve finale op de 200 meter vrije slag. „Tjongejonge, het is gewoon één grote show die hij opvoert", sprak Verschuren toen hij Cielo op tv zag huilen tijdens de huldiging. „Maar ja, hij wint wel", voegde de Nederlander er cynisch aan toe. Verschuren zelf had geheel tegen de verwachting in zijn 200 vrij ver prutst (1.47,52) en miste als num mer negen de finale. Cielo kreeg gisteren dé kans om zijn verhaal te doen, om aan de wereld duidelijk te maken dat er een goede verklaring was voor het dopingmaskeringsmiddel furosemi- de dat in mei tijdens de Braziliaan se WK-kwalificatiewedstrijden in zijn bloed werd gevonden. Maar hij zei er niets over. Hij sprak slechts over de moeilijke tijd die hij achter de rug heeft en bena drukte veelvuldig dat zijn vrien den in de zwemwereld nog veel be langrijker voor hem zijn dan de medailles die hij tot nu toe won. De Braziliaan, in 2009 al wereld kampioen op de 50 en 100 vrij, is waarschijnlijk gemuilkorfd door zijn nationale zwembond. Dat is de partij die het meest onder vuur kwam te liggen nadat ze Cielo al leen een waarschuwing had gege ven. De Braziliaanse media spra- Cesar Cielo ken van een grote fout. Ze wezen op het gegeven dat een tamelijk onbekende zwemster vorig jaar voor exact hetzelfde delict en een identieke verklaring voor zes maanden werd geschorst. Sinds Cielo op de Olympische Spe len van Peking (2008) de 50" vrij won, is hij dé held van het Brazili aanse zwemmen, de énige held in feite. Die mag koste wat kost niet vallen, lijkt de gedachte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52