2 o zeeland Scherpe blik door Concurrentie kost brouwerijen Waterschap maait sloten Boekpresentatie bij de Lange Jan BOEK OVER BIER IN MIDDELBURG («mllïl lia Middelburg heeft niet de reputatie van een'bierstad', zeggen StremminP Eric Hageman en Toon Franken zelf ook. Toch wisten ze over dit onderwerp een dik en rijk geïllustreerd boek te maken. Uit het exploot d.d. 18-07-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Aannemingsbedrijf Haers Philippine BV, gevestigd te Philippine, gemeente Terneuzen, zijn; gedagvaard B.C. van Vliet en J.C. Stevens, beiden thans zonder beken de woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op 19-10-2011 om 10.30 uur in persoon of bij gemachtig de te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kan ton, locatie Terneuzen, zitting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl dinsdag 26 juli 2011 door Harmen van der Werf Nout Eikenhout fietst wat afin het West- Zeeuws-Vlaamse land. Moe wordt hij er niet van. Nout pakt onderweg zijn rust, als hij voelt dat hij die nodig heeft. Niet alleen om bij te komen, maar vooral om op z'n tijd een borreltje te drinken, het liefst in één of ander dorpscafé. Greetje in Sint-Kruis is één van zijn favoriete halteplaatsen. Gezellig en ver trouwd. Nout Eikenhout bestaat niet echt. Schrijver en Neerlandicus Lo van Driel heeft hem geschapen, naar zijn eigen karakter. Van Driel woont al jaren in het Walcherse dorp Sint-Laurens bij Middelburg, maar hij is een geboren Zeeuws- Vlaming. Zoals zoveel vertrokken Zeeuws-Vlamingen heeft hij altijd een band met de streek gehouden, een emotionele band met een ver langen naar het verleden, de eigen jeugdjaren. Lo van Driel publiceerde eerder over de fietstochten van zijn even beeld in het Tijdschrift van de Heemkundige Kring West- Zeeuws-Vlaanderen, van 2005 tot en met 2010. De verhalen zijn nu gebundeld in een 160 pagina's tellende pocket getiteld Op de Rote, wat zoveel zal betekenen als 'op pad' of- toepasselijker - 'en route'. Onderweg zuigt Nout Eikenhout MIDDELBURG - Het waterschap Scheldestromen gaat in de toe komst in heel Zeeland op dezelfde manier de waterlopen maaien. In het verleden gebeurde dat boven en onder de Westerschêlde op twee verschillende manieren. Nu worden waterlopen met een bodembreedte van meer dan 70 centimeter met een zogenaamde maaikorf gemaaid. Het maaisel wordt dan binnen vijf werkdagen gehakseld. Smalle sloten met een bodem breedte van minder dan 70 centi meter worden gemaaid met een zogenaamde klepelmaaier. Daarbij wordt het gras afgeslagen en het komt dan op de kant en in de weg berm te liggen. Het waterschap maait de sloten en andere waterlopen voor een goede doorstroming van het water. De nieuwe eenduidige werkwijze zal pas in 2013 in heel Zeeland zijn in gevoerd. Dat heeft te maken met beschikbaar materieel en nog lo pende contracten met aannemers. Bottelarij op de hoek van de Wal-Stroopoortgang, ca. 1930. Het boek Hop en gerst vere deld wordt volgende week donderdag (4 augustus) ge presenteerd tijdens het eerste Zeeuws Proef-Lokaal op het plein voor de Lange Jan in de Koorkerk straat in Middelburg. Op deze plek stond vroeger De Vijfhoek, de laat ste bierbrouwerij van Middelburg. Tijdens het proeflokaal kunnen bieren en Zeeuwse streekgerech- ten worden gekocht en geproefd. Speciaal hiervoor heeft Jan Monte- narie nog een keer zijn Hopbloem Primeur gebrouwen. Montenarie was brouwer/eigenaar van brouwe rij De Hopbloem, die van 1989 tot 1993 gevestigd was aan de Noord- .weg in Middelburg. Het Zeeuws Proef-Lokaal duurt van 13.00 tot 22.00 uur. De boekpresentatie is tussen 15.00 en 16.00 uur. Hier voor is ook Pieter Verhulst uitgeno digd, de achterkleinzoon van Noach Verhulst, die met zijn broer Andries en de familie Luteijn de laatste eigenaar was van brouwerij De Vijfhoek. Hop en gerst veredeld. De geschiede nis van bier in en rond Middelburg, 1800-2000 - Eric Hageman en Toon Franken. Uitgave Stichting Bier in Zeeland/Zeeuws Archief. Vormgeving en druk ADZ Vlissingen. Prijs 24,95 eu ro. Te bestellen via www.stichtingbierin- zeeland.nl (voor 3 augustus 22,50) of te koop na de boekpresentatie op het Koorkerkplein. Vanaf 5 augustus te koop bij de Drukkerij in Middelburg en tijdens de tentoonstelling n.a.v. het boek in de Zeeuwse Bibliotheek van 13 september t/m 1 oktober. TERNEUZEN - Kunnen gedupeerden de directie van de Westerschelde- tunnel aansprakelijk stellen voor de urenlange stremming van het tunnelverkeer op donderdag 14 juli? Dat wil het Temeuzense gemeente raadslid Rian de Feijter weten van B en W. Ze wijst erop dat de tun nel door problemen met een vrachtwagen urenlang gestremd was, juist op een moment dat ook een tijdelijke afsluiting was ge pland voor inspectie van het weg dek. Daar was een uur voor uitge trokken. Het leidde tot lange files. De Feijter: „Mensen klaagden over een gebrekkige informatievoorzie ning en vroegen zich ook af waar om niet kon worden volstaan met het afsluiten van één rijbaan." In specties zouden, volgens haar, ove rigens altijd 's nachts moeten plaatsvinden. Ze vraagt het college of de tunneldirectie aansprakelijk kan worden gesteld voor 'de grove inschattingsfout'. Bord met een afbeelding van brou werij De Vijfhoek. foto uit boek Hop en gerst veredeld MituK&é'l Bij café Greetje - officieel Café Zeelandia - in Sint-Kruis, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50