'Verloop van Mosselrock afwachten' 'Als die Koninginnedag 181 zeeland 'De verenigingsziel is bij ons nooit verdwenen' Geen starterswoningen in Ellewoutsdijk PvdA beraadt zich op antwoorden college HOFMAN PRODUCTIONS 'Made in' is een rubriek waarin opmerkelijke bedrijven uit de Bevelanden en Tholen worden belicht. Vandaag: Hofman Productions uit Goes. dinsdag 26 juli 2011 door Luc Oggel YERSEKE - Het lijkt onwaarschijn lijk dat muziekevenementen WatchOut en Mosselrock ooit nog rond de Mosseldag in Yerseke wor den gehouden. Dat kan worden opgemaakt uit antwoorden van het Reimerswaal- se college op vragen van de PvdA-fractie. Vorige maand werd bekend het mosselrockfestival en dance-evenement WatchOut van wege aangescherpte veiligheidsei sen niet meer op Mosseldag en aan de vooravond ervan kunnen worden gehouden. De Veiligheids regio Zeeland had de Mosseldag aangemerkt als een zogeheten C-evenement en daar komt een waslijst aan veiligheidsmaatrege len bij die de organisatie van de Mosseldag 60 a 70.000 euro zou den kosten. Dat geld is er niet, waarna is besloten beide muziek evenementen te verplaatsen. Daar door werd de Mosseldag weer een categorie B-evenement. Voor de organisatie van Mossel rock en WatchOut betekende het besluit een domper, ook omdat zich nog nooit incidenten hebben voorgedaan. Bovendien komen er op Mosseldag zelf tienduizenden mensen naar Yerseke, waarvan slechts een klein deel specifiek voor Mosselrock. WatchOut is tra ditioneel op de vrijdagavond en dan is er verder weinig activiteit op het dorp. En daar zit hem nou net de kneep, vindt PvdA-raadslid Kees Verburg. „De Veiligheidsregio ziet alle activi teiten op en rond Mosseldag als één evenement, maar je zou het moeten knippen. De vrijdagavond staat los van de zaterdag." Verburg vreest, net als de organisatie van WatchOut/Mosselrock, dat de ver plaatsing publiek gaat schelen. „Mosselrock zal er het meeste last van hebben, want dat loopt nu de mensen mis die op Mosseldag het festivalterrein oplopen." Verburg wil nu eerst afwachten hoe Mosselrock op de nieuwe da tum (3 september) verloopt. „Als het een probleem blijkt, kunnen we wellicht politiek nog wat doen." Voorzitter Leon Plompen (r) en oud-voorzitter Bert Lems. foto Het Fotoburo door Wim van den Broek BATH - Golfclub Reymerswael in Bath bestaat 25 jaar. De club is hard gegroeid, maar volgens voor zitter Leon Plompen is de vereni gingsziel nooit verdwenen. Het golfcomplex ligt aan de Grens- weg, daar waar Brabant, Zeeland en Vlaanderen samenkomen. Die strategische ligging legt de club geen windeieren. „Met 900 leden zijn we de grootste golfclub van Zeeland. Maar de meeste leden ko men uit West-Brabant", zegt de voorzitter. Ook veel Vlamingen en 'Nederbelgen' staan regelmatig op de grens naast het Rijn-Scheldeka naal. Plompen kan die populariteit wel verklaren. „Ondanks de explo sieve groei die we doormaakten toen we van een negen- naar een 18-holes complex gingen, is de ver enigingsziel nooit verdwenen." door Frank Balkenende Koninginnedag in Wemel- dinge, Concert4Kids met Ralf Mackenbach op de Goese Grote Markt, een chic be drijfsfeest in Land- en Zeezicht in Kamperland of de muziek op de Colijnsplaatse Havendagen. Achter de schermen van deze evenemen ten opereert Hofman Productions uit Goes. De ene keer verzorgt het bedrijf licht- en geluid, de andere keer de productie van A tot Z. Neem nou Koninginnedag 2010. Wemeldinge wacht op de komst van koningin Beatrix, kroonprins Willem-Alexander en zijn gade Maxima en de rest van de Oranjes. Dat alles moet in goede banen worden geleid. De burgemeester moet geluid hebben om de vorstin te kunnen toespreken, er zijn gro te televisieschermen nodig waarop toeschouwers het koninklijk be zoek kunnen volgen, er dienen op verschillende plaatsen tribunes te zijn. Dat facilitaire verhaal kwam op het bordje van Hofman Produc tions te liggen. Eigenaar Eelco Hof man (36): „We werkten deels in opdracht van de Oranjevereniging en deels van de gemeente Kapelle. Een feesttent, een podium, het licht en het geluid, de artiesten. Al les hebben we geregeld. Voor de gemeente hebben we de facilitei ten verzorgd, zoals vier kilometer Eelco Hofman Dat heeft volgens Plompen ook te maken met de eigen exploitatie van de terreinen aan de Grensweg. „Met veel vrijwilligers, aangejaagd door enkele beroepskrachten, zor gen we dat het golfcentrum er prachtig bij ligt. Ook de open ba nen, waar de zeewind een grote factor speelt, oefenen een zekere aantrekkingskracht uit." Dat het balletje dus wel eens in het kanaal verdwijnt, neemt ieder een voor lief Het water houdt de clubvoorzitter overigens wel bezig. Nu de Hedwigepolder wordt ge spaard, zoekt het Rijk naar nieuwe inundatiegebieden in Zeeland. Plompen volgt de ontwikkelingen op de voet. Volgens hem is Reymerswael de milieuvriendelijkste dub in de re gio. „Dat imago dragen we graag uit. Respect voor omgeving en el kaar is het uitgangspunt." MEEST GELEZEN Bevelanden: Peloton rijdt in op vrou wen tijdens wielerronde. Tholen: Geen overlast autobedrijf. STELLING FLORIADE 'De Floriade is een unieke kans voor Tholen'. Geef uw mening over deze stelling op www.pzc.nl/tholen. Foto's naar www.pzc.nl/foto Tips naar tholen@pzc.nl en bevelanden@pzc.nl dranghekken, toiletten langs de route, de stroomvoorzieningen, een extra geluidsinstallatie in geval van calamiteiten, drie tribunes en drie enorme tv-schermen. Niet al les daarvoor hebben we in huis, maar we hebben een breed net werk, zodat we aan alle benodigde voorzieningen kunnen komen. Ja, en dan regen op de dag zelf Daar moet je op voorbereid zijn. Als dan alles goed gaat, geeft dat een enorme kick." Hofman Productions be staat al zeventien jaar, maar sinds 1 maart dit jaar wijdt Eelco Hofman zich voltijds aan zijn bedrijf Dat dreef hij voor heen altijd naast zijn reguliere werk als manager bij diverse bedrij ven. Als twaalfjarig jochie draaide hij al op schoolfeestjes om later in cafés en discotheken te draaien. Allengs groeide zijn hobby uit tot een bedrijfje, dat licht en geluid verzorgt bij concerten en evene menten, maar inmiddels is het een echte onderneming geworden. Van de organisatie van feesten tot standbouw, van partyverhuur tot videoregistraties. „We hebben bijvoorbeeld het gehe le parkeerbeheer georganiseerd voor de doorkomst van de Tour de France in Goes. Daarnaast zijn we sterk in totaaloplossingen. Eén tele foontje en we regelen alles. Voor een bekende bank hebben we een feest verzorgd, van de uitnodiging, de reminders, tot de aankleding van Land- en Zeezicht. Het moest een feest worden om nooit te ver geten. We hebben er een verlichte dansvloer ingelegd en een verlich te sluis naar de feestzaal: lampjes in doek. We kregen alleen maar lof Ik zie het als een uitdaging om mensen te verrassen. Dat is de lok- Hofman denkt juist dat die totaal- aanpak - 'want je neemt een be drijf alles uit handen' - zijn kracht is. Verder bedenkt hij creatieve concepten. Hij verzon Con- cert4Kids om tien jaar Goes Kin- derstad te vieren. Haalde Ralf Mackenbach, de winnaar van het Junior Eurovisie Songfestival 2009, naar Goes. De zaken gaan goed. Hij heeft inmiddels voor twee da gen per week een technicus in dienst. Het streven is hem voltijds aan te stellen. „Je moet dan wel blijven ondernemen, nieuwe din gen verzinnen." www.hofmanproductions.com Koninginnedag Wemeldinge 2010: Hofman Producties verzorgde het evene ment: van hekken, via feesttenten en toiletten tot geluid.foto Lex de Meester door Frank van Cooten ELLEWOUTSDIJK - De bouw van drie starterswoningen aan de Com- mejanstraat in Ellewoutsdijk is van de baan. De initiatiefnemer ziet af van zijn bouwplan naar aanleiding van be zwaren uit de buurt, zei wethou der Marga Vermue van de gemeen te Borsele gisteren. „Aan de ene kant is het jammer dat de initiatiefnemer afhaakt. Het plannetje voor de bouw van drie starterswoningen zag er heel leuk uit." De wethouder heeft aan de andere kant echter begrip voor zijn be sluit. „De procedures die jaren gaan duren, kosten veel tijd, ener gie en geld. Het maakt niet uit of je drie of dertig woningen bouwt. De procedure is hetzelfde." Wethouder Vermue kreeg onlangs een kleine veertig handtekeningen uit de omgeving van de drie star terswoningen. Omwonenden vreesden dat de wo ningen niet werden verkocht. Vol gens hen staan veel vergelijkbare huizen in het dorp te koop. Daarnaast vonden ze de woningen niet passen in het straatbeeld en vreesden ze overlast van de werk zaamheden tijdens de bouw van de drie woningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48