Zeeland PZG Havenmeesters: 'De maat is nu voP Inbrekers overlopen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 20 en 21 OVERLAST Jongeren zwemmen en springen in haven, maken rommel en veroorzaken lawaai Suikerwerk en spektakel Flinke file door pechgeval tunnel almanak Warmte Stadhuis ondergaat ware metamorfose door restauratie Dinsdag 2.6 juli 2011 Nout Eikenhout fietst met scherpe blik dankzij jonge klare Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 5gSt^SS355t»ifr4Big^^«^gSa«seag5gWag^ door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De laatste weken was het betrekkelijk rustig, maar zodra het kwik weer boven de twintig graden stijgt, kunnen de haven meesters in Zierikzee hun borst weer nat maken. Voor het derde seizoen op rij zorgt een groep jon geren voor flinke overlast. Havenmeesters Erik Beije, Flip de Leeuw en Wim Fokker zijn het waarschuwen van de lastpakken zat. 'Jongelui, de maat is vol', valt er te lezen op een papier dat ach ter één van de ramen van het ha venkantoor aan het Luitje hangt. Middels de schriftelijke waarschu wing wijzen de havenmeesters er nog maar eens op dat nergens in de haven mag worden gezwom men en dat ook het bordje 'verbo den toegang' bij de steigers er niet voor niets staat. Medewerkers van Controle en Toezicht houden de haven nu extra in de gaten. Op een overtreding, zoals zwemmen, kunnen ze boetes van zestig euro uitdelen. „Als wij 's avonds weg zijn, gaat het fout", zegt Beije. De overlast concentreert zich vooral rond het ponton, waar charterschepen en rondvaartboten aan- en afmeren. Beije: „Bij mooi weer is het hele ponton volgebouwd met hand doekjes. De mensen die van boord komen kunnen er niet langs en als ze er wat van zeggen, krijgen ze een grote mond. Dat is dan je eer ste indruk van de stad. Het is hele slechte reclame voor Zierikzee." Collega Flip de Leeuw vult aan: „En de volgende dag liggen de blik jes en chipszakken overal. Passan ten die twintig, dertig euro heb ben betaald voor een overnachting klagen terecht over de rommel en het gescheld 's avonds." De jongelui, voor het grootste deel afkomstig uit de stad, veroorzaken ook elders overlast. Zo wordt het drijvende sanitairgebouwtje ge bruikt als springplank. Ook zijn de ongewenste gasten gesignaleerd op de historische schepen en jacht jes die in de haven liggen, vertel len de havenmeesters. „Achterin bij de brug en bij het Rollanthof zwemmen ze ook." Beije: „Voor die jongens valt er misschien niet veel anders te doen, maar hier zwemmen is echt niet fris met al die slootjes die op de haven uitkomen." Het belang rijkste vindt hij echter dat de veilig heid in het geding komt. „Nu zwemt er niemand", zegt hij ter wijl rondvaartboot MS de Onrust de haven binnenvaart. „Maar wat die gasten niet weten is dat hij zo gaat keren en dat je in een cirkel van drie meter rond de schroef naar het schip wordt gezo gen. En dat niet alleen, als zo'n wachtend jachtje een gaatje ziet, duikt hij er tussen, terwijl hij de zwemmers niet heeft kunnen zien." RENESSE - Of het nu gaat om snelheid bele ven, tot grote hoogte stijgen, om het geluk be proeven bij de gokautomaten: in Renesse is er tijdens de jaarlijkse kermis weer voor ieder een wat te beleven. De kermis in Renesse is met afstand de grootste kermis van Schou- wen-Duiveland en dat trekt traditioneel veel bezoekers. Nu nog is de kermis te vinden rondom de kerk, maar het college van B en W wil onder zoeken of de attracties in de toekomst buiten het centrum kunnen komen te staan. De Re- ELLEWOUTSDIJK - De westbuis van de Westerscheldetunnel is gister ochtend ruim een half uur afgeslo ten geweest. Een vrachtwagen was in de tunnel stilgevallen. Pas toen het voertuig uit de tunnel was gehaald, werd die weer open gesteld. De stremming duurde van negen tot tien over half tien en zorgde voor een flinke file aan de Zuid-Bevelandse kant van de tun nel. OUDE-TONGE - Politieagenten hiel den zondagochtend drie verdach ten van inbraak aan, nadat zij door de bewoners van een woning in Oude-Tonge waren overlopen. Bewoners betrapten rond kwart over tien een inbreker in hun huis. Bij het zien van de bewoners ging de man er vandoor. Eenmaal bui ten sloot een tweede verdachte, een vrouw, zich bij de man aan. Beiden stapten in een gereedstaan de personenauto, waarin een der nesser kermis is vandaag en morgen nog te bezoeken. Vanaf 30 juli kunnen de liefhebbers terecht in Zierikzee. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl de verdachte achter het stuur zat te wachten. Toen het tweetal was ingestapt, reed de bestuurder weg. Een oplettende voorbijganger, die de vluchtpoging van het drietal zag, noteerde het kenteken van de auto. Gealarmeerde politieagenten hielden na een korte achtervolging over de Noorddijk en de 2e Stoof- weg de inzittenden aan. De ver dachten zijn uit Oost-Europa af komst, in de leeftijd variërend tus sen de 27 tot 41 jaar oud. In de Middelburgse gemeenteraad werd afgelopen winter een verhitte discussie gevoerd over het al dan niet toestaan van terrasverwarmers in de stad. Van die apparaten die een aangename warmte verspreiden zo dat je ook in de wintermaanden nog lekker op een terrasje kunt zitten. 'De horeca kan beter een wollen de kentje aan de gasten verstrekken in plaats van onnodig kooldioxide de lucht in te jagen', luidde de kritiek van sommige gemeenteraadsleden. Inmiddels is hét hoogzomer en de ter rasverwarmers staan in de avond uren te loeien. Een met het milieu begane terraszit- ter die hierover een opmerking maak te, kreeg de wind van voren van de man aan het tafeltje naast hem. „Klimaatonvriendelijk?!", brieste een toerist, die zijn handen warmde aan een kop koffie. „Alsof het klimaat zo vriendelijk voor ons is!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43