Ie gekte wel overwaait z sport 25 Hoogerland waste eerst z'n auto Roctus nu al zeker van finaleplaats in Sas Jong Ajax met Aissati en El Hamdaoui tegen Goes en Oostkapelle Bondscoach: Hoogerland heeft 'guts' judoka Van 't Westende negende na goed optreden in Hamburg Nancy van de Ven is ongenaakbaar Bronzen NK-plaats Ferdy van Rijswijk Spaans trainingskamp in Kamperland dinsdag 26 juli 2011 De Tour was voor wielerbondscoach Leo van Vliet geen onverdeeld genoegen. Voor het WK in Kopenhagen is hij er dus nog niet uit. Vorig jaar liet de bondscoach Johnny Hoogerland thuis. Nu twijfelt hij. „Johnny heeft in de Tour in ieder geval laten zien dat hij 'guts' heeft. Hij gaat er altijd in, is een volksheld geworden maar dat word je liever door wedstrijden te winnen, lijkt me." Johnny Hoogerland rijdt in Boxmeer even voor het peloton uit. BOXMEER - Het eerste wat Johnny Hoogerland heeft gedaan na terug keer uit de Tóur de France was zijn auto wassen. Dat zei de Yerse- kenaar gisteren bij aankomst in Boxmeer, waar hij voor zijn eerste criterium bedolven werdonder de fans. „Mijn vriendin had er geen zin in, dus ik moest het zelf doen", zei Hoogerland terwijl hij honderden fans van een handtekening en een foto voorzag. „Druk hè. Het is wel leuk om hier zo veel mensen te zien. Je wilt toch het Nederlandse publiek bedanken." Hoogerland was zichtbaar ver moeid en onder de indruk van de menigte. „Ik ben blij dat de Tour erop zit. Ik kan wel wat rust ge bruiken." Hij vergat dan ook zijn tasje na het ophalen van zijn start- SAS VAN CENT - In het Cargill 2011 toernooi van tennisclub Drive uit Sas van Gent zijn de finalisten al bekend in de 5-categorie. Gino Roctus (38) uit Vogelwaarde schreef poule B op zijn naam na winst op achtereenvolgens Michel Pateer (6-3 2-6 7-6) van TC Smash en Robert de Graeve (6-0 6-2) van de organiserende vereniging. Roctus serveert vrij sterk en be schikt over een prima loopvermo gen. De speler van TC Vogelvlucht zette meer druk op de ketel dan zijn tegenstanders. Roctus treft in de eindstrijd Dylan van den Hout. De jeugdige speler van het Terneu- zense Animo boekte eerst een zwaarbevochten zege op Bram Donze van TC Hulster Ambacht (3-6 6-2 6-4) en vervolgens won hij ook niet zonder moeite van de geroutineerde Bert Dutree uit Westdorpe (6-47-5). Bram Donze was eerder ook al ac tief op het 4-schema, waarin hij eervol met 7-6 6-2 verloor van de ervaren Paul Cortviendt. Service en backhand zijn de sterkste wa pens van de uit Zandstraat afkom stige hardhitter. Op het 6-schema werd lokale favo riet Mike van Ee kwartfinalist na een zware strijd tegen Frank van Kouteren uit Terneuzen: 4-6 6-4 6-4. Makkelijker verging het de als derde geplaatste Marc van den Bos sche tegen Robin van Leuven uit Sluiskil: 6-0 6-1. Van Kouteren is in het dubbelspel, samen met stad genoot Bas Dingenouts, nog wel in de race. Het tweetal klopte de oudgedienden Rien Kriekaard en Han Matthijssen van TV Sluiskil met 6-3 6-1. Bij de vrouwen-6 kwalificeerde Li sa van der Maas zich voor de halve eindstrijd via winst in drie sets op Nomie joziasse uit St-Jansteen: 4-6 6-4 6-1. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Jong Ajax is met een sterke selectie naar Zeeland afge reisd. Ismail Aissati en Mounir El Hamdaoui maken deel uit van het team van coach Gery Vink. Ook Tom Boere, afkomstig uit Terneu zen, zal in actie komen bij de Am sterdammers. Vanavond speelt Jong Ajax tegen zondag-eersteklas ser Goes, donderdag neemt de Am sterdamse formatie het op tegen Oostkapelle. Het is voor het derde jaar op rij dat Jong Ajax naar Zeeland komt. „Het zijn altijd leuke duels", ver telt Ton Uitterhoeve, die de contac ten vanuit Zeeland onderhoudt met Ajax. „We proberen ze natuur lijk ook voor volgend jaar weer vast te leggen." Naast de publiekstrekkers El Ham daoui en Aissati komt ook Harry Forrester in actie. De Engelsman is op proef bij de Amsterdammers. De aanvallende middenvelder speelde in het verleden bij Aston Villa en gold jarenlang als een groot talent. Tijdens het trainings kamp mag hij proberen een vast contract af te dwingen. Gister avond trainde Jong Ajax voor het eerst op de velden van Oostkapel le. Ook voor vandaag staat nog een training op het programma (11.00 uur), 's Avonds speelt de ploeg van Gery Vink en assistent John Bos man tegen Goes. Het duel begint om 19.30 uur. Morgen wordt er opnieuw ge traind in Oostkapelle (10.00 en 16.30 uur), waarna een dag later het duel met de zaterdag-derdek lasser volgt. Deze wedstrijd heeft een feestelijk tintje, want Oostka pelle viert het zestigjarig bestaan. Het Zeeuwse team zal aangevuld worden met enkele gastspelers. Ton Uitterhoeve verwacht dat er veel publiek op de been zal zijn voor beide wedstrijden. „Ik reken op zo'n 1500 man." Naast Goes-Jong Ajax is er van avond nog een profclub actief in onze provincie. Op het veld van DFS in Burgh-Haamstede speelt de Schouwse selectie tegen Sparta Rotterdam. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Zes jaar geleden kwam Sparta ook al eens naar Burgh-Haamstede. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP nummer en moest zich weer door de fans wurmen om het op te ha len. Hoogerland kon daarna rustig zitten en eenmaal omgekleed had hij er wel weer zin in. „Het is toch mooi om hier te rijden." De Ronde van Boxmeer ('Daags na de Tour') werd uiteindelijk ge wonnen door Rabo-renner Lars Boom. Hij sprintte Hoogerland er uit. BOEKEL Nancy van de Ven heeft de interna tionale motorcross in Boekei op haar naam geschreven. De rijdster uit Vlissingen was zaterdag de snel ste in de training en vervolgens on genaakbaar in beide manches bij de 85cc.kleine wielen. De wedstrij den op zondag werden afgelast van wege de hevige regenval. Het was de eerste wedstrijd in de strijd om de Europese titel. UTRECHT Ferdy van Rijswijk uit Kamperland is derde geworden bij het Neder lands kampioenschap wakeboar- den achter een boot. Vorig jaar werd de vijftienjarige Van Rijswijk eerste in de categorie tot zestien jaar. Dit jaar deed hij in Utrecht mee in de categorie tot negentien jaar. In september doet Van Rijs wijk een gooi naar de titel bij het NK kabel. HAMBURG - De Vlissingse judoka Sam van 't Westende is tijdens de European Cup in Hamburg als ne gende geëindigd in de klasse -73 ki lo. De negentienjarige judoka trof ge lijk al een topper: Aliaksei Raman- chyk, afgelopen winter tweede op de World Cups in Tbilisi en Minsk. De Wit-Rus kreeg hij ech ter al binnen een minuut op z'n rug. In de daaropvolgende partij te gen de Rus Dmitry Yartsev maak te de Walchenaar opnieuw een vol punt (ippon). Tegen Costel Dancu- lea uit Roemenië, winnaar van ver schillende World Cups, verloor hij vervolgens in de golden score. Om dat hij daarna ook in de herkansin gen verloor, werd hij negende. KAMPERLAND Voetbalvereniging De Bevelanders uit Kamperland heeft de ze dagen bijzondere gasten: de voetballers van Levante UD. De Spanjaarden hebben op Noord-Beveiand een trainingskamp belegd. Dagelijks trainen ze op het veld van de zaterdag-derdeklasser. Levante UD, dat afgelopen seizoen als veertiende eindigde in de Primera Division, bereidt zich voor op de nieuwe competitie. Die begint op zondag 21 augustus. Levante UD speelt dan thuis tegen Real Zaragoza. Vandaag oefenen de Spanjaarden tegen NC Breda. Het duel is in Sint-Wille- brord en begint om 19.30 uur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41