tr Waterpolosters krijgen spiegel voorgehouden Twente mist Ruiz toch ook niet 23 Koeman gelooft dat hij talenten bij Feyenoord nog kan kneden Column Cruijff krijgt andere toon Xaxi, Messi of Ronaldo beste speler in Europa dinsdag 26 juli 2011 Johan Cruijff gaat in zijn wekelijkse column in De Telegraaf niet uitgebreid meer in op beleidszaken of medewerkers van Ajax. Dat is de verwachting van de nieu we voorzitter Steven ten Have. „Bij de functie van commissaris horen gedragsre gels", zei hij. Johan mag in zijn column allerlei zaken behandelen. Het woord Ajax mag ook vallen. Maar hij zal niet meer heel inhoudelijk op zaken ingaan." het vertrek van Mario Been, die werd weggestemd door de spelers groep. „De beste trainers ter we reld maken dit een keer mee, dat kan gebeuren. Ik weet hoe zeer Ma rio Feyenoorder is. Hij zou eigen lijk moeten proberen dit van zich af te laten glijden. Maar Mario is erg teleurgesteld, dat begrijp ik." Koeman zei er alles aan te doen Le- roy Fer, de middenvelder die graag naar FC Twente wil, te behouden. Over de doelstelling had hij nog geen mening. „Je moet de elftalfo to begin september ook nog een keer maken, er zijn altijd weer mensen weg en erbij gekomen. Tot de transferperiode sluit, kan er nog heel veel gebeuren. Hoewel, veel? Feyenoord kan niet investe ren en dat is voor mij geen verras sing. Ik denk dat we eventueel met deze groep ook ver kunnen ko men." ZÜRICH - Xavi, Lionel Messi en Cristiano Ronaldo strijden om de titel beste voetballer van Europa van de afgelopen jaargang (2010- 2011). Dit trio staat op de short list, die de Europese bond Uefa gisteren publiceerde op zijn websi te. De finale van de verkiezing vindt plaats op 25 augustus tijdens de loting van de groepsfase voor de Champions League in Monaco. De Uefa reikt voor de eerste keer een prijs uit voor de beste speler van Europa. De verkiezing ver vangt die van de beste clubspeler van het jaar, die vorig jaar ten deel viel aan de Argentijn Diego Milito. door Rob de Bruyn SHANGHAI - Hun Russische colle ga's hadden even tevoren het goe de voorbeeld gegeven, maar de Ne derlandse waterpolosters konden dat op het WK in Shanghai niet volgen. Waar de Europees kam pioen na een grote achterstand (2-6) toch nog won van wereld kampioen Amerika (9-7), kwam Oranje gisteren in de kwartfinale tegen Griekenland één zwakke pe riode niet meer te boven. Het team verloor met 10-12 (4-3, 1-5, 3-2, 2-2) en kan nog hoogstens vijf de worden. Nederland dacht een goede kans te hebben om voor het eerst sinds 1998 de laatste vier van een WK te bereiken. Twee jaar geleden in Ro me vloog men er ook in de kwart finale uit, maar sindsdien was de ploeg van Mauro Maugeri'duide lijk gegroeid, veel stabieler gewor den, was vooraf de boodschap van de speelsters zelf. Griekenland moest volgens hen dan ook te pak ken zijn. Een bekende ploeg, die bovendien de laatste paar keer steeds was verslagen. Maar Nederland deed gisteren niet wat het moest doen en de wijze waarop de nederlaag tot stand kwam, leek verdacht veel op het verlies twee jaar terug tegen Rus land. Net als toen miste Oranje simpelweg te veel kansen. Het kreeg deze keer dertien 'man meers', maar die leverden slechts vijf treffers op. Ballen gingen naast of belandden op de paal of de lat en niet zelden werd op de verkeer de momenten geschoten. „In het tweede part kregen zij de controle over ons spel. Daar had den we een tijd lang heel veel moeite mee", zei routinier Mieke Cabout. „Ze hadden een paar speelsters uitgezocht die ons schot moesten breken. Dat deden ze en zelf gingen ze echt geweldig schie ten. Ik vond de Grieken eigenlijk ook niet zo goed spelen, maar zij haalden gewoon een hoger schot en doelpuntpercentage. Als je zo veel manmeers krijgt, heb je alle kans om de wedstrijd naar je toe te trekken maar dat hebben we he laas niet gedaan. De teleurstelling is best wel groot. Dit was echt de weg om bij de laatste vier te ko men. Ik denk nog steeds dat wij ten opzichte van Rome gegroeid zijn. Maar we hebben ook nog steeds wel een jonge ploeg, zeker vergeleken met de Grieken. Som migen van hen hebben al vijf WKs meegemaakt." Coach Mauro Maugeri concludeer de dat zijn team nog niet ver ge noeg is. „We wisten van tevoren dat het lastig zou kunnen worden. Griekenland heeft veel meer erva ring. In zulk soort wedstrijden is het belangrijk dat je je momenten goed kiest. Wanneer moeten we schieten? Wanneer móeten we sco ren?" Verder wilde Maugeri niet te veel treuren. „Als we vijfde worden, is dat niet slecht. Vooraf was het idee om bij de top zes te komen. De wereldtop is gewoon erg breed en aan elkaar gewaagd. Kijk naar Griekenland. Dat won in de poule fase van Rusland." Met het oog op de Olympische Spelen van volgend jaar, maakte de uitschakeling van Nederland niets uit. In januari tijdens het EK in eigen land (Eindhoven) gaat het er echt om voor Oranje. Alleen de eerste drie van dat toernooi plaat sen zich voor het olympisch kwali ficatietoernooi. Keepster Ilse van der Meijden is kansloos bij een schot van de Griekse vrou wen. foto Vincent Jannink/ANP door Hans Leber ROTTERDAM - De komst van Ro nald Koeman bij Feyenoord heeft in ieder geval bij de training voor meer publiek gezorgd. Meer dan duizend toeschouwers volgden gis terochtend de eerste training van Koeman. De man die er in 1995 binnen kwam als speler en er in 1997 als voetballer zijn carrière beëindigde, voelde zich weer prettig op het veld. „Ik had anderhalfjaar iets ver der van het voetbal af gestaan en wachtte op iets dat me aansprak. Feyenoord is een grote club en blijft een grote club, dat merk je aan alles. Alleen staan ze niet waar ze moeten staan. Daar wil ik wat aan doen. Er is een talentvolle spe lersgroep, met veel jongens van 18, 19, 20 en 21 jaar. Maar op die leef tijd maak je nog fouten, en daar gaan we ze op wijzen. Talent moet je kneden, en ik denk dat ik in het verleden heb laten zien dat ik dat kan." Koeman tekende slechts voor één jaar. „Dat zie je steeds vaker gebeu ren. Geld was secundair, ik denk dat we het gewoon een jaar aan moeten kijken. Misschien wordt het een langere periode, laten we het hopen. Ik zal er met mijn assis tenten Jean-Paul van Gastel en Giovanni van Bronckhorst alles aan doen om hier te slagen. En ik ben blij dat Patrick Lodewijks de keepers blijft doen. JP kent de jeugd goed, die jongens hebben on der hem gespeeld. Zelf heb ik met Jean-Paul gespeeld, dus dat ver trouwen is er. De technische staf moet er voor zorgen dat de men sen in Rotterdam weer meer te jui chen hebben." Koeman refereerde ook nog aan ARNHEM - FC Twente kan vandaag in de Champions Leaguewedstrijd tegen FC Vaslui niet beschikken over Bryan Ruiz. De aanvaller uit Costa Rica ontbreekt in de selectie wegens een blessure, zei trainer Co Adriaanse gisteren. Ruiz liep de blessure aan zijn bovenbeen vrijdag op in het oefenduel met de amateurs van WKE. FC Twente speelt de wedstrijd te gen de Roemenen, in de derde voorronde van de Champions Lea gue, in het Gelredome in Arnhem. De Grolsch Veste in Enschede is na de instorting van een gedeelte van het dak nog niet speelklaar. Adriaanse kan naast Ruiz ook niet beschikken over de verdedigers Dwight Tiendalli en Roberto Ro- sales. Tiendalli is geschorst en Ro- sales ontbreekt nog omdat hij de afgelopen weken met Venezuela meedeed aan de Copa America. Denny Landzaat en Dario Vujice- vic zijn ook nog geblesseerd. „Zondag heeft Ruiz vrij lang mee- getraind, maar is hij toch vroegtij dig gestopt omdat hij last kreeg. Dat was voor ons onverwacht. We hopen dat hij spoedig herstelt", zei Adriaanse. Steven Berghuis maakte tijdens de voorbereiding indruk op de nieu we trainer van Twente. De negen tienjarige aanvaller doet dinsdag vermoedelijk vanaf het begin mee. „Ik heb hem in de voorbereiding nog geen slecht duel zien spelen", vertelde Adriaanse. „Hij heeft veel kwaliteiten en nu moet hij dit ni veau vasthouden." Paul Römer (links), Edgar Davids (tweede van rechts) en Marjan Olfers (rechts) zijn de nieuwe commissarissen. foto Olaf Kraak/ANP De door Cruijff voorgedragen Tscheu La Ling is geen kandidaat meer voor de functie van alge meen directeur. „Of Johan dat jam mer vond", herhaalde Ten Flave. „Ja, maar de nieuwe Raad van Commissarissen van Ajax opereert als een team. ook Johan snapt dat, daarom is hij vandaag ook be noemd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39