Zeeland PZC t Verbazing over woonwens jongeren 'Schadeclaim na stremming' Makkelijker op akker en strand ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 HUISVESTING Sloop honderden betaalbare woningen mogelijk te voorbarig Tunnel ruim half uur dicht door pechgeval Kersenbomen aan Grotendam vernield Nout Eikenhout fietst met scherpe blik dankzij jonge klare Dinsdag 26 juli 2011 Concurrentie nekte de brouwerijen in Middelburg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl wiwwnwfflgnwjmi^ door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen en de woningcorporaties zijn in het recente verleden mogelijk te voortvarend geweest bij de sloop van honderden oudere huurwo ningen. Dat blijkt, nu de helft van de jongeren in Terneuzen graag een betaalbare huurwoning wil, maar die maar met moeite weet te bemachtigen. Wethouder Cees Liefting (wonen) is verrast door de resultaten van een recent onderzoek in opdracht van woonstichting Clavis. Van de 3725 jongeren van 16 tot 23 jaar in Terneuzen geeft ongeveer de helft aan op niet al te lange termijn te willen gaan samenwonen, het liefst in een huurwoning. Clavis kan echter nauwelijks aan de vraag voldoen. Jaarlijks zijn er gemid deld 20 huurwoningen beschik baar, terwijl er zo'n 150 aanvragen binnenkomen. Clavis-directeur Ro bert de Ridder noemde de situatie recent 'zorgelijk'. Wethouder Lief ting op zijn beurt is verrast: „Nau welijks tien jaar geleden achtten we het nog verantwoord 600 huur woningen van de markt af te ha len. Denk bijvoorbeeld aan de sloop van woningen in de wijken Triniteit en Lievenspolder. We wa ren er toen vast van overtuigd dat we die vaak oudere huizen niet no dig hadden. En nu blijkt dat jonge ren heel moeilijk aan een huis ko men." Liefting stelt vast dat je met de bouw van nieuwe huurwoningen qua huurprijs al snel in de buurt zult komen van het aanbod van goedkopere koopwoningen. In de prijsklasse van om en nabij de 100.000 euro is het aantal wonin gen dat in de regio te koop staat, juist erg groot. De wethouder: „De wooncorporaties zouden ook goed kopere koopwoningen kunnen op kopen en die aan jongeren kun nen verhuren. Dat lijkt me ook het onderzoeken waard." Maar hij ziet ook een andere mogelijkheid: „Een oplossing zou, gezien de ge middelde exploitatietijd van een corporatiewoning, ook kunnen zijn woningen te bouwen, die nü heel geschikt zijn voor jongeren, maar later kunnen worden aange past voor ouderen." Liefting wil direct na de vakantie overleg met Clavis en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, de belangrijk ste verhuurders in de Kanaalzone. Clavis-directeur De Ridder wil daar ook de jongeren zelf bij be trekken. door Martijn de Koning BRESKENS - Met de aanschaf van een vierwielaangedreven pickup heeft de brandweer van de ge meente Sluis de bereikbaarheid van een flink stuk van het werkge bied fors verbeterd. Gewonden op moeilijk te bereiken locaties als het strand of op akkers zijn vanaf nu namelijk ook te bereiken met het nieuwe voertuig. De brand weer nam de Toyota Hilux giste ren in ontvangst bij garage Cap- pendijk in Terneuzen, die voor de levering zorgde. Het voertuig wordt in de zomer maanden gestald bij de strandpost in Nieuwvliet. Strandwachten kun nen er dan ook gebruik van ma ken, vertelt Patrick van de Voorde van de brandweer. „Nu heeft al leen de KNRM een vierwielaange dreven vrachtauto voor reddingen op het strand. Maar die is niet ide aal voor vervoer van gewonden." De nieuwe aanwinst zou de brand weer overigens op nog een manier van dienst kunnen zijn, vertelt Van de Voorde. „We hebben vaak problemen met de bluswatervoor ziening. We gaan bekijken of we, bij branden direct aan de kust, ge bruik kunnen maken van zeewa ter. De pickup kan immers tot aan Patrick van de Voorde van de brandweer test de gloednieuwe pickup op het strand bij Breskens. Uit de belettering blijkt dat zowel de brandweer als de de vloedlijn rijden." strandwacht er gebruik van gaat maken. foto Mark Neelemans MiKniianmiii^ i/iiNin mmmmmmmmmsmzssms. ELLEWOUTSDIJK De westbuis van de Westerschelde- tunnel (van Zuid-Beveland naar Zeeuws-Vlaanderen) is gisteroch tend ruim een half uur afgesloten geweest. Een vrachtwagen was in de tunnel stilgevallen. Pas toen het voertuig uit de tunnel was gehaald, werd die weer open gesteld. De stremming duurde van negen tot tien over half tien en zorgde voor een flinke file aan de Zuid-Be- velandse kant van de tunnel. OOSTBURG Onbekenden hebben afgelopen weekend in Oostburg zeven kersen bomen omgezaagd. De bomen stonden aan de Groten- dam. Ze waren nog maar een paar maanden oud. Afgelopen voorjaar werden de bomen aangeplant, als onderdeel van het project Staats- Spaanse Linies. Ook de boombanden waarmee de bomen aan steunpalen waren be vestigd, zijn volgens de politie ver nield. door Wout Bareman - TERNEUZEN - Kunnen gedupeerden de directie van de Westerschelde- tunnel aansprakelijk stellen voor de urenlange stremming van het tunnelverkeer op donderdag 14 juli? Dat wil het Terneuzense gemeente raadslid Rian de Feijter-de Feijter (Top/Gemeentebelangen) weten van B en W van Terneuzen. Ze wijst erop dat de tunnel door pro blemen met een vrachtwagen urenlang gestremd was, juist op een moment dat ook een tijdelijke afsluiting was gepland voor inspec tie van het wegdek. Daar was een uur voor uitgetrokken. Het leidde tot lange files. De Feijter: „Mensen klaagden over een gebrekkige infor matievoorziening en vroegen zich ook af waarom niet kon worden volstaan met het afsluiten van één rijbaan." Inspecties zouden, vol gens haar, overigens altijd 's nachts moeten plaatsvinden. Ze vraagt het college of de tunneldirectie aansprakelijk kan worden gesteld voor 'de grove inschattingsfout' van de situatie met de vrachtwa gen. En ze wil ook weten of gedu peerden een schadeclaim kunnen indienen. Stremmingen als deze leiden, volgens het raadslid, ook tot imagoverlies van de regio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33