- «g2 goed verloopt, geeft dat een kick' zeeland 121 iedere dag jonge klare ESS BELLEZA Actie tegen hardrijders Waterschap maait sloten APPARTEMENTEN VLISSINGEN Jongen valt uit het raam na ruzie in Goes OOST-SOUBURG - In de Doornlust- straat in Oost-Souburg is een zesja rige jongen uit een raam op de eer ste verdieping gevallen. Hij kwam terecht op het betegelde terras en was korte tijd buiten bewustzijn. Ook raakte hij gewond aan zijn pols en schouder en liep schaaf- en valplekken op. De jongen is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. THOLEN - Bewoners van de Oude- landsedijk bij Tholen hebben zelf maatregelen genomen om het aan tal hardrijders te verminderen. Op twaalf plekken zijn extra borden geplaatst waarop de maximum snelheid van dertig kilomèter per uur wordt aangegeven. Volgens Walter Stoutjesdijk wordt op de dijk ontzettend hard gere den: 80 kilometer is geen uitzonde ring. „Een enkeling rijdt zelfs nog veel harder", zegt hij. De weg is al leen bestemd voor bestemmings verkeer, maar in de praktijk ma ken veel meer mensen er gebruik van. De weg wordt vaak gebruikt als sluiproute naar de Oesterdam. dinsdag 26 juli 2011 Voor een bank verzorgde Hofman Producties een bedrijfsfeest in de hoeve Land- en Zeezicht in Kamperland. Links: de entree naar de feestzaal. Rechts: verlichte dansvloer. MIDDELBURG - Het waterschap Scheldestromen gaat in de toe komst in heel Zeeland op dezelfde manier de waterlopen maaien. In het verleden gebeurde dat boven en onder de Westerschelde op twee verschillende manieren. Nu worden waterlopen met een bodembreedte van meer dan 70 centimeter met een zogenaamde maaikorf gemaaid. Het maaisel wordt dan binnen vijf werkdagen gehakseld. Smalle sloten met een bodem breedte van minder dan 70 centi meter worden gemaaid met een zogenaamde klepelmaaier. Daarbij wordt het gras afgeslagen en het komt dan op de kant en in de weg berm te liggen. Het waterschap maait de sloten en andere waterlopen voor een goede doorstroming van het water. De nieuwe eenduidige werkwijze zal pas in 2013 in heel Zeeland zijn in gevoerd. Dat heeft te maken met beschikbaar materieel en nog lo pende contracten met aannemers. Hofman Producties bedacht en organiseerde Concert4kids in Goes. Ralf Mackenbach (Junior Songfestival-winnaar) vormde de hoofdact, foto Willem Mieras het landschap van het westen in zich op en levert er commentaar op. Hij komt dan nogal eens over als een oude zeur. „Ja, vroeger, toen was er zo veel. De wereld was er niet op verbeterd, en we zijn er nog niet", verzucht hij bij de herin nering aan de vele wielerbanen die Zeeuws-Vlaanderen voor de oorlog telde. Hij maakt dit 'gezeur' goed met kwinkslagen. Gitaat: 'Hij wilde ouder worden met een we reld zoals hij die kende. Na zijn dood mochten ze eventueel iets veranderen. Morgen desnoods, maar vandaag niet'. Op de Rote staat vol met zulke re lativeringen. Over de vergrijzing en krimp bijvoorbeeld: 'Als je zo rondkeek, vond Nout het wel een zegen dat deze streek zo vergrijsde. Een leeg land gaf ruimte voor je ziel'. Nout Eikenhout wil dus wel iets veranderen, maar als het om nieu we natuur en ontpoldering gaat, schaart hij zich met gemak in de rijen van Guus Langeraert van Vrienden van Waterdunen Nee en Magda de Feijter van actiecomité Red onze Polders. Onderweg bij Oostburg kon hij nog wel genieten van 'nieuwe kreken in het land'. 'Maar de kunstmatige putten, aan gelegde moerassen, die pasten ei genlijk helemaal niet. Binnenkort hebben we hier weer de Zeeuwse koorts, voelde Nout, met al die kunstmatige natuur. Hij moest ervan hoesten, hij moest maar niet te ver gaan vandaag'. En dan neemt hij weer afstand van het, wat je zou kunnen noe men, hernieuwde Zeeuws-Vlaam- se nationalisme. De Zeeuws- Vlaamse vlag kan hem niet beko ren. Zo slingert Nout Eikenhout de lezer steeds heen en weer. Je weet zelden wat je aan hem hebt. Hij weet het waarschijnlijk zelf ook niet, en dat maakt hem sympa thiek, die oude, eigenzinnige Zeeuws-Vlaming op zijn Batavus. Lo van Driel, Op de Rote, De West-Zeeuws-Vlaamse fietstochten van Nout Eikenhout, 160 pag., 66 illustra ties, verkrijgbaar bij onder meer drukke rij Durenkamp, Aardenburg, 14,90 eu ro, excl. verzendkosten. GOES - Een ruzie in de relationele sfeer zorgde in de nacht van zon dag op maandag voor veel commo tie in een woning in de Spaak straat in Goes. Rond 1.15 uur kreeg de politie de melding dat in de woning een ruit was vernield. Ter plaatse bleek daar een ruzie tussen de bewoon ster en een 17-jarige jongen aan vooraf te zijn gegaan. Die laatste gooit op een gegeven moment de ruit in en rende daar na weg. Niet veel later werd hij door een agent met een surveillancehond aangehouden in de Van Kleffen- straat. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21