'Als die Koninginnedag 201 zeeland 'Verloop van Mosselrock afwachten1 Scherpe blik door Circus zat geen enkele keer vol in Kamperland 'Made in' is een rubriek waarin opmerkelijke bedrijven worden belicht. Vandaag: Hofman Productions uit Goes. PvdA beraadt zich op antwoorden college HOFMAN PRODUCTIONS dinsdag 26 juli 2011 door Frank Balkenende door Luc Oggel yerseke - Het lijkt onwaarschijn lijk dat muziekevenementen WatchOut en Mosselrock ooit nog rond de Mosseldag in Yerseke wor den gehouden. Dat kan worden opgemaakt uit antwoorden van het Reimerswaal- se college op vragen van de PvdA-fractie. Vorige maand werd bekend het mosselrockfestival en dance-evenement WatchOut van wege aangescherpte veiligheidsei sen niet meer op Mosseldag en aan de vooravond ervan kunnen worden gehouden. De Veiligheids regio Zeeland had de Mosseldag aangemerkt als een zogeheten C-evenement en daar komt een waslijst aan veiligheidsmaatrege len bij. Die zouden de organisatie van de Mosseldag 60 a 70.000 euro kosten. Dat geld is er niet, waarna is besloten beide muziekevene menten te verplaatsen. Voor de organisatie van Mossel rock en WatchOut was het besluit door Rob Paardckam kamperland - De serie voorstellin gen die circus Belly Wien vorige week gaf in Kamperland niet erg succesvol verlopen. „De tent zat geen enkele keer vol", zegt woord voerder Ronald Voets. Volgens hem heeft de oproep van burgemeester Van Kooten om het circus niet te bezoeken zijn effect niet gemist. De burgemeester deed die oproep, nadat het circus een verbod om op te treden negeerde. De gemeente had dat verbod opge legd, omdat het circus de voorstel- een domper, ook omdat zich nog nooit incidenten hebben voorge daan. Bovendien komen er op Mosseldag tienduizenden mensen naar Yerseke, waarvan slechts een klein deel speciaal voor Mossel rock. WatchOut is traditioneel op de vrijdagavond en dan is er ver-» der weinig aniviteit op het dorp. En daar zit hem nou net de kneep, vindt PvdA-raadslid Kees Verburg. „De Veiligheidsregio ziet alle activi teiten op en rond Mosseldag als één evenement, maar je zou het moeten knippen. De vrijdagavond staat los van de zaterdag." Verburg vreest, net als de organisatie van WatchOut/Mosselrock, dat de ver plaatsing publiek gaat schelen. „Mosselrock zal er het meeste last van hebben, want dat loopt nu de mensen mis die op Mosseldag het festivalterrein oplopen." Verburg wil nu eerst afwachten hoe Mosselrock op de nieuwe da tum (3 september) verloopt. „Als het een probleem blijkt, kunnen we wellicht politiek wat doen." lingen te laat had aangemeld. Daar door had Van Kooten niet genoeg tijd om na te gaan of de veiligheid kon worden gewaarborgd. „Wij hebben van verschillende mensen gehoord dat de oproep van de bur gemeester reden was om niet te ko men", zegt Voets. Volgens hem gooiden ook actievoerders, die te gen dieren in het circus zijn, roet in het eten. „Zij plakten stickers met het woord 'afgelast' over onze reclameborden heen. Ook zijn bor den vernield. We hebben dat nog nooit zo erg meegemaakt als de af gelopen week." Koninginnedag in We- meldinge, Con- cert4Kids met Ralf Mackenbach op de Goese Grote Markt, een chic bedrijfsfeest in Land- en Zeezicht in Kamperland of de mu ziek op de Colijnsplaatse Havenda gen. Achter de schermen van deze evenementen opereert Hofman Productions uit Goes. De ene keer verzorgt het bedrijf licht- en ge luid, de andere keer de productie van A tot Z. Neem nou Koninginnedag 2010. Wemeldinge wacht op de komst van koningin Beatrix, kroonprins Willem-Alexander en zijn gade Maxima en de rest van de Oranjes. Dat alles moet in goede banen worden geleid. De burgemeester moet geluid hebben om de vorstin te kunnen toespreken, er zijn gro te televisieschermen nodig waarop toeschouwers het koninklijk be zoek kunnen volgen, er dienen op verschillende plaatsen tribunes te zijn. Dat facilitaire verhaal kwam op het bordje van Hofman Produc tions te liggen. Eigenaar Eelco Hof man (36): „We werkten deels in opdracht van de Oranjevereniging en deels van de gemeente Kapelle. Een feesttent, een podium, het licht en het geluid, de artiesten. Al les hebben we geregeld. Voor de gemeente hebben we de facilitei ten verzorgd, zoals vier kilometer dranghekken, toiletten langs de route, de stroomvoorzieningen, een extra geluidsinstallatie in geval van calamiteiten, drie tribunes en drie enorme tv-schermen. Niet al les daarvoor hebben we in huis, maar we hebben een breed net werk, zodat we aan alle benodigde voorzieningen kunnen komen. Ja, en dan regen op de dag zelf Daar moet je op voorbereid zijn. Als dan alles goed gaat, geeft dat een enorme kick." Hofman Productions be staat al zeventien jaar, maar sinds 1 maart dit jaar wijdt Eelco Hofman zich voltijds aan zijn bedrijf Dat dreef hij voor heen altijd naast zijn reguliere werk als manager bij diverse bedrij ven. Als twaalfjarig jochie draaide hij al op schoolfeestjes om later in cafés en discotheken te draaien. Allengs groeide zijn hobby uit tot een bedrijfje, dat licht en geluid verzorgt bij concerten en evene menten, maar inmiddels is het een echte onderneming geworden. Van de organisatie van feesten tot standbouw, van partyverhuur tot videoregistraties. „We hebben bijvoorbeeld het gehe le parkeerbeheer georganiseerd voor de doorkomst van de Tour de France in Goes. Daarnaast zijn we sterk in totaaloplossingen. Eén tele foontje en we regelen alles. Voor een bekende bank hebben we een feest verzorgd, van de uitnodiging, de reminders, tot de aankleding van Land- en Zeezicht. Het moest een feest worden om nooit te ver geten. We hebben er een verlichte dansvloer ingelegd en een verlich te sluis naar de feestzaal: lampjes in doek. We kregen alleen maar lof. Ik zie het als een uitdaging om mensen te verrassen. Dat is de lol." Hofman denkt juist dat die to- taalaanpak - 'want je neemt een bedrijf alles uit handen' - zijn kracht is. Verder bedenkt hij crea tieve concepten. Hij verzon Con- cert4Kids om tien jaar Goes Kin- derstad te vieren. Haalde Ralf Mackenbach, de winnaar van het Junior Eurovisie Songfestival 2009, naar Goes. De zaken gaan goed. Hij heeft inmiddels voor twee da gen per week een technicus in dienst. Het streven is hem voltijds aan te stellen. „Je moet dan wel blijven ondernemen, nieuwe din gen verzinnen." www.hofmanproductions.com Uit het exploot d.d. 18-07-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Aannemingsbedrijf Haers Philippine BV, gevestigd te Philippine, gemeente Terneuzen, zijn gedagvaard B.C. van Vliet en J.C. Stevens, beiden thans zonder beken de woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op 19-10-2011 om 10.30 uur in persoon of bij gemachtig de te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kan ton, locatie Terneuzen, zitting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Bij café Greetje - officieel Café Zeelandia - in Sint-Kruis, foto Mark Neelemans dorp Sint-Laurens bij Middelburg, maar hij is een geboren Zeeuws- Vlaming. Zoals zoveel vertrokken Zeeuws-Vlamingen heeft hij altijd een band met de streek gehouden, een emotionele band met een ver langen naar het verleden, de eigen jeugdjaren. Lo van Driel publiceerde eerder over de fietstochten van zijn even beeld in het Tijdschrift van de Heemkundige Kring WestZeeuws- Vlaanderen, van 2005 tot en met 2010. De verhalen zijn nu gebundeld in een 160 pagina's tellende pocket ge titeld Op de Rote, wat zoveel zal betekenen als 'op pad' of - toepas selijker - 'en route'. Onderweg zuigt Nout Eikenhout door Harmen van der Werf Nout Eikenhout fietst wat afin het West- Zeeuws-Vlaamse land. Moe wordt hij er niet van. Nout pakt onderweg zijn rust, als hij voelt dat hij die nodig heeft. Niet alleen om bij te komen, maar vooral om op z'n tijd een borreltje te drinken, het liefst in één of ander dorpscafé. Greetje in Sint-Kruis is één van zijn favoriete halteplaatsen. Gezellig en ver trouwd. Nout Eikenhout bestaat niet echt. Schrijver en Neerlandicus Lo van Driel heeft hem geschapen, naar zijn eigen karakter. Van Driel woont al jaren in het Walcherse Eelco Hofman Koninginnedag Wemeldinge 2010: Hofman Producties verzorgde het evene ment: van hekken, via feesttenten en toiletten tot geluid.foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20