zeeland 119 ittilie! BIEB! Middelburgse brouwerijen Nieuw Middelburg Boekpresentatie bij de Lange Jan Q a Ondememersplein Pardouce baby- en kinderkleding til roe optiek GESLOTEN Tunnel tijdelijk dicht door vrachtwagen Kunstenaar Jacques Benschop overleden Rommelmarkt bij de dorpskerk Zeeuwse winkel Zeeland Attracties Eetwinkel Hof van Zoutelande dinsdag 26 juli 2011 Malt late soort GERSTEBIER op kool- mm: êk cent per glaa, uit de Brouwe-ïf. te Rotterdam, Advertentie uit de Middelburgsche JT. «ABRIKL8E, Courant van 31 maart 1894 »C a ié Koop h a a d e 1," Markt, JüddeHmry. Bottelarij op de hoek van de Wal-Stroopoortgang, ca. 1930. foto uit boek Hop en gerst veredeld Het boek Hop en gerst vere deld wordt volgende week donderdag (4 augustus) ge presenteerd tijdens het eerste Zeeuws Proef-Lokaal op het plein voor de Lange Jan in de Koorkerk straat in Middelburg. Op deze plek stond vroeger De Vijfhoek, de laat ste bierbrouwerij van Middelburg. Tijdens het proeflokaal kunnen bieren en Zeeuwse streekgerech- ten worden gekocht en geproefd. Speciaal hiervoor heeft Jan Monte- narie nog een keer zijn Hopbloem Primeur gebrouwen. Montenarie was brouwer/eigenaar van brouwe rij De Hopbloem, die van 1989 tot 1993 gevestigd was aan de Noord- weg in Middelburg. Het Zeeuws Proef-Lokaal duurt van 13.00 tot 22.00 uur. De boekpresentatie is tussen 15.00 en 16.00 uur. Hier voor is ook Pieter Verhulst uitgeno digd, de achterkleinzoon van Noach Verhulst, die met zijn broer Andries en de familie Luteijn de laatste eigenaar was van brouwerij De Vijfhoek. Hop en gerst veredeld. De geschiede nis van bier in en rond Middelburg, 1800-2000 - Eric Hageman en Toon Franken. Uitgave Stichting Bier in Zeeland/Zeeuws Archief. Vormgeving en druk ADZ Vlissingen. Prijs 24,95 eu ro. Te bestellen via www.stichtingbierin- zeeland.nl (voor 3 augustus 22,50) of te koop na de boekpresentatie op het Koorkerkplein. Vanaf 5 augustus te koop bij de Drukkerij in Middelburg en tijdens de tentoonstelling n.a.v. het boek in de Zeeuwse Bibliotheek van 13 september t/m 1 oktober. Bord met een afbeelding van brou werij De Vijfhoek. fotolijstjes op te hangen. „Voorop staat dat wij maatwerk willen bie den en bewoners waar mogelijk te gemoet willen komen", aldus Woongoed. Dat geldt ook voor her stel of vergoeding van behang, verf of vloerbedekking. Charlotte Petiet zou binnenkort naar Jasmijnstraat 36 verhuizen. Het was de beschadiging in het stucwerk van haar keuken dat tot de ontdekking van de asbesthou dende teerlaag leidde. „Het is een tegenvaller, want het betekent dat ik pas zes weken later kan verhui zen." Ze woont dertien jaar in de wijk. Van de aanwezigheid van de teerlaag met asbest is ze niet ge schrokken. „In bijna alle oudere huizen is asbest te vinden." Petiet is op zich tevreden over de aanpak van het probleem door Woongoed. Kosten worden ver goed en ze zal niet met dubbele huurlasten te maken krijgen. „Maar achteraf gezien kun je zeg gen dat het vooronderzoek tekort is geschoten. En een bloemetje voor het ongemak was wel een mooi gebaar geweest." Woongoed Middelburg laat weten dat het bloemetje 'natuurlijk' nog komt als het ongemak hersteld is. Woensdag, van 18.00 tot 20.30 uur, en op 23 augustus wordt in Grand Café Willem een informatiebijeen komst gehouden. www.pzc.nl/vernieuwdmiddelburg MIDDELBURG Aan de Langeviele in Middelburg opent donderdag de nieuwe baby- en kinderkledingwinkel Pardouce. De zaak richt zich op de verkoop van trendy merken als Amor Lola, Bengh, Muy Malo, Borxz, Scotch Sh runk, Scotch R'belle, Sevenonese- ven, Noppies, Tuuf s World en Z8. walstraat vlissingen VAN VRIJDAG 29 JULI t/m ZATERDAG 6 AUGUSTUS ELLEWOUTSDIJK De westbuis van de Westerschelde- tunnel (van Zuid-Beveland naar Zeeuws-Vlaanderen) is gisteroch tend ruim een half uur afgesloten geweest. Een vrachtwagen was in de tunnel stilgevallen. Pas toen het voertuig uit de tunnel was gehaald, werd die weer open gesteld. De stremming duurde van negen tot tien over half tien en zorgde voor een flinke file aan de Zuid-Be- velandse kant van de tunnel. GOES In het ziekenhuis in Goes is vorige week op 82-jarige leeftijd Jacques Benschop overleden. Benschop was zo'n vijftien jaar geleden een van de initiatiefnemers van Kunst- spoor op Noord-Beveland, een ate lier- en expositieroute over het he le eiland. Jacques Benschop zelf werkte meestal met olieverf, maar beoefende ook andere teken- en schildertechnieken. Vandaag (dins dag) wordt Jacques Benschop gecre meerd in Middelburg. De uitvaart begint om 15.00 uur. OOSTKAPELLE De jaarlijkse rommelmarkt van de Protestantse Gemeente Oostkapel- le wordt donderdag van 9.30 tot 17.00 uur gehouden bij de dorps kerk in Oostkapelle. Om 10.30 uur start de verkoop per opbod van an tiek en curiosa. De opbrengst van de rommelmarkt is voor het onder houd van de kerk en voor het pro ject Talokoto van de Stichting Steun en opbouw Gambia. Aan het eind van de dag is er grote oprui ming: voor 1 euro een doos kopen en deze vullen met wat er nog ligt. VLISSINGEN Zeeland Attracties heeft in de Sint Jacobspassage in Vlissingen de win kel 'Zeeuwse Zaken' geopend, in sa menwerking met Zeeuwse Zaken uit Middelburg. In de winkel is een breed assortiment aan Zeeuwse spullen te vinden. ZOUTELANDE Aan het Willibrordusplein in Zou telande is eetwinkel Hof van Zoute lande geopend. De eetwinkel ver koopt biologische en ambachtelij ke streekproducten en brood en lekkernijen van bakkerij Jan Schrieks. De winkel heeft ook een kleine koffiehoek. Kia Venga Brooklyn Nu: 5.995,- Het overige bedrag betaald u pas in 2013. zonder rentekosten. AutoVermeulen Goes Autohuis Terneuzen 0115-622722 i kia-larnetizen.n! Kia Melse Vlissingen 0118-415220 I kia-viisstngen.ni DO€ ONS OAT HAAR EENS NA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19