Terreur schokt Noren IqIO, PZC AANSLAGEN Bomexplosie Oslo en beschieten jeugdkamp eisen mensenlevens k Pinky Chick wijn? Moordverdachte Middelburg blijft vastzitten 6 Nat weekeinde, 17° y De eurocrisis lijkt voorlopig opgelost 4 ZATERDAG 23 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 175 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Zeeuwen in de Nijmeegse Vierdaagse 24 WALCHEREN OSLO - Noorwegen is gisteren opge schrikt door twee aanslagen. Een bomexplosie vlakbij het kantoor van premier Jens Stoltenberg in Oslo eiste zeker zeven mensenle vens. Door een schietpartij bij een jongerenbijeenkomst van de rege rende Arbeiderspartij kwamen minstens negen mensen om. Oog getuigen spraken zelfs van tiental len doden. De explosie in Oslo is vermoede lijk veroorzaakt door een autobom en richtte een enorme ravage aan. Verscheidene overheidsgebouwen raakten zwaar beschadigd. Min stens zeventien mensen liggen met verwondingen in ziekenhui zen. Sommige van hen zijn er slecht aan toe. Kort na de explosie opende een man in politie-uniform het vuur bij een jeugdkamp van de Arbei derspartij. Dat gebeurde op een klein eilandje 30 kilometer ten noordwesten van Oslo. In paniek sprongen jongeren het water in. De schutter, volgens Noorse me dia een grote en stevige man met een Noors uiterlijk, zou zijn aange houden. Hij zou eerder die dag zijn gezien in Oslo. De explosie venopruimingsdienst zoekt op het eiland naar verborgen bommen. De politie sluit niet uit dat ook in het centrum van Oslo nog meer bommen verstopt liggen. Premier Stoltenberg is op advies van de politie ondergedoken. Ook de rest van de regering is in veilig heid gebracht, evenals koning Ha- rald V. De premier zou zijn jonge renafdeling zaterdag toespreken. Onder meer de NAVO, de EU en de VS hebben de aanslagen scherp veroordeeld. Premier Rutte en ko ningin Beatrix hebben hun mede leven betuigd met de nabestaan den van de slachtoffers. pagina 3: commentaar pagina 8/9: normaal rustige stad Hulpverleners behandelen gewonden buiten de door de bomaanslag getroffen regeringsgebouwen in de Noorse hoofdstad. foto Fartein Rudjord/AP j Apollo Hotels Resorts 0 I Trut Spirit of Local Hospitality Ook genieten in een lounge sfeer bij ondergaande zon en met een heerlijke MIHWaBSMM NEGENTIENDE ETAPPE 1*. Pierre Rolland 3.13.25 2. Samuel Sanchez 0.14 3. Alberto Contador 0.23 27. Bauke Mollema 5.19 ALGEMEEN KLASSEMENT 1Andy Schleck J J2.48.43 2. Frank Schleck 0.53 3. Cadel Evans 0.57 21. Rob Ruijgh 29.25 Voor meer Toumieuws zie pagina's 30 t/m 33, 36 en www.pzc.nl/tourdefrance lU-iJWiu» iw MIDDELBURG - De 29-jarige man die het Middelburgse echtpaar Schroevers zou hebben vermoord, blijft de komende twee weken vastzitten. Dat maakte het Open baar Ministerie in Middelburg gis teren bekend, nadat de man was voorgeleid aan de rechter-commis- saris. De verdachte zit in alle beper kingen, wat wil zeggen dat hij geen contact mag hebben met de buitenwereld. Op de begraafplaats waar de ver dachte zich had verschanst voor de politie is ook gisteren nog uitge breid sporenonderzoek gedaan. Daarbij is gebruik gemaakt van een 'combat-team' met militairen. pagina 2/3: OM vraagt assisten tie militaire spoorzoekers; Rechtbank legt fout bij officier «bK.JI tnt-WÊÊÊÊÊÊmm Wereld kan zich niet wapenen tegen terreur reageer op www.pzc.nl reacties: 401 Met regen is er in Zeeland niets aan 45% 55% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1