Acht partijen België praten Grotis parkeren op Airport iVeeze Sunweb buitenland 19 Onstuimig weer in grote delen van Europa w ui ui.sunuieb.nl 'Beveiliging Navo gekraakt door collectief Politici Italië bezuinigen op zichzelf Andrew treedt af als handelsgezant VAKANTIES vrijdag 22 juli 2011 raad voor een heel jaar afgeleverd bij het ruimtestation ISS. Voortaan zul len Russische Sojoezraketten deze taak overnemen. De Atlantis en de vier andere spaceshuttles hebben in totaal 135 reizen gemaakt. Twee daarvan zijn mislukt. In totaal kwamen 14 bemanningsleden om het leven. Atlantis wordt tentoongesteld op het Kennedy Space Center in Florida. foto Pierre Ducharme/EPA LONDEN - Het hackers-collectief Anonymous heeft de beveiliging van de Navo gekraakt en zich hier mee toegang verschaft tot een gro te hoeveelheid geheim materiaal. Dat heeft de groep gisteren op Twitter gezegd. Het collectief plaatste een pdf-do- cument waarop de woorden 'Navo geheim' stonden. Het zou 'onver antwoordelijk' zijn om alle infor matie te publiceren, aldus Anony mous. De groep zegt een gigabyte aan documenten in zijn bezit te hebben. „Verwacht de komende dagen interessante gegevens", wordt gezegd. Anonymous is een los verband van hackers dat zijn sympathie voor klokkenluiderswebsite Wiki- leaks uitdraagt. Dinsdag zijn in Nederland vier hackers aangehouden in verband met aanvallen van Anonymous op de internetbetaaldienst Paypal en de creditcardbedrijven Visa en Mastercard, omdat die vorig jaar weigerden donaties aan WikiLeaks uit te voeren. In de VS hield de FBI zestien hackers aan. mmmmmaaamam m f r'7'' #zzz -■ssssmmwmm BRUSSEL - Ruim 13 maanden na de verkiezingen is België weer op weg naar overleg over een nieuwe regering. Donderdag, op de natio nale feestdag, zaten acht partijen rond de tafel om te overleggen over de manier waarop de coalitie onderhandelingen moeten wor den gevoerd. Dat meldden Belgische media. Eer der op de dag gingen de laatste par tijen akkoord met de eisen van de Vlaamse christendemocraten (CD&V), die op voorhand tege moetkomingen wilden. Formateur Elio Di Rupo heeft de CD&V no dig om de gewenste staatshervor mingen door te kunnen voeren. Sinds september vorig jaar waren er geen officiële onderhandelingen meer gevoerd tussen partijen. Gro- ROME - Het bestuur van de Italiaan se Kamer van Afgevaardigden heeft donderdag een plan aangeno men waarbij het lagerhuis van het parlement de komende 3 jaar 110 miljoen euro op zichzelf bezuinigt. De Kamer van Afgevaardigden is te vergelijken met de Tweede Ka mer. De Italiaanse parlementariërs zijn de bestbetaalde van de EU en zijn ook rijkelijk bedeeld met au to's met chauffeur en persoonlijke bewaking. Misstanden worden de zer dagen op Facebook aan de kaak gesteld door een klokkenlui der, waarschijnlijk een na jaren trouwe dienst ontslagen Kamerbo de. Volgens de man, die anoniem wil blijven, zouden sommige parle mentariërs alsnog aan de presti gieuze bewaking en auto met chauffeur komen door familie of vrienden nepdreigtelefoontjes te laten plegen met de politie. te afwezige bij de nieuwe ronde is de grootste Belgische partij, de Vlaams-nationalistische N-VA. De ze partij verwees de voorstellen van de Waalse Di Rupo meteen naar de prullenmand. De CD&V had aanvankelijk ook bezwaren. Maar na concessies toonden de christendemocraten zich bereid alsnog mee te doen. De partij streeft onder meer naar een splitsing van de tweetalige kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde, omdat Franstalige kiezers daar een bevoordeelde positie hebben. De CD&V kreeg gedaan dat hier over eerst een oplossing wordt ge vonden. De N-VA is „heel zwaar ontgoo cheld", omdat andere partijen in België een kabinet willen forme ren. „Een donderpreek van het pa leis en een ultimatum van de PS op de nationale feestdag zijn uit eindelijk voldoende geweest voor de CD&V om definitief plat op de buik te gaan", foeterde N-VA-voor- zitter Bart De Wever gisteren. In het stadhuis van Dinant is giste ren een doek onthuld van een in Luik wonende Franse schilder waarop is te zien dat koning Al- bert II wordt 'vermoord' door N-VA-leider Bart De Wever. Het werk is geen provocatie, maar de huidige realiteit, aldus kunstenaar Siob gisteren. Het werk is een parodie op De Moord Op Henry IV van Ravaillac. Volgens de burgemeester van Di nant zal het doek het debat aan wakkeren. LONDEN - Prins Andrew stapt op verse malen in opspraak. Zo lag hij als onbetaalde handelsgezant van onder vuur wegens zijn vriend- Groot-Brittannië. Dat meldde giste- schap met een miljardair die we ren Sky News. De prins kwam di- gens pedofilie is veroordeeld. WARSCHAU - Polen, Hongarije, Tsje chië en Roemenië hebben te kam pen met zware onweersbuien en windstoten. Tot dusver zijn twee mensen door het noodweer om het leven gekomen. In Polen kwam een vrouw om toen een deel van een metalen dak op haar Viel. Vijf mensen raakten gewond. Een man in Roemenië overleed nadat hij door de bliksem was getroffen, zei de politie. Volgens de Poolse brandweer zijn meer dan 180 daken beschadigd. Hoogspanningslijnen knapten en meer dan duizend bomen werden ontworteld. In Tsjechië zijn tientallen kinde ren geëvacueerd uit zomerkampen toen zware regenval tot overstro mingen dreigde te leiden. Vooral in de Noord-Tsjechische regio Libe rie heeft het water in rivieren ge vaarlijke hoogtes bereikt. Vantiegangers in Zuid-Frankrijk en Noord-Italië krijgen de komen de dagen te maken met zware re genval, die gepaard gaat met on weer, windstoten en mogelijk ha gel. Dat voorspelt weeronline.nl. In de regio zijn veel Nederlanders op vakantie. Dinsdag is het nood weer in het zuiden van Frankrijk en het noordwesten van Italië. In de middag en in de avond trekt het naar Zwitserland en de rest van Noord-Italië. Ook het westen van Oostenrijk krijgt ermee te kampen. Woensdag komen de rest van Oostenrijk en ook Hongarije aan de beurt, waarschuwt de web site. De oorzaak is een koude lucht stroom die in Europa van het noor den naar het zuiden trekt. Door het grote verschil in temperatuur tussen de grond, in Zuid-Europa is het rond de dertig graden, en de lucht ontstaat zwaar onweer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9