Bacterie ook buiten hospitaal binnenland 17 ontucnt na misleiden bejaarde' Patiënten revalidatiecentrum geïsoleerd Nederlands cruiseschip ramt brug vrijdag 22 juli 2011 rotterdam - De gevreesde Kleb- siellabacterie is nu ook opgedoken in een revalidatiecentrum in Rot terdam. Het centrum heeft twee patiënten geïsoleerd omdat ze be smet zijn met de multiresistente Klebsiellabacterie. Dat meldde de raad van bestuur van het centrum gisteren naar aanleiding van be richtgeving in Metro. De patiënten zijn niet ziek, meld de de raad van bestuur. Een van hen was eerder patiënt in het Maasstad Ziekenhuis dat al maan den in de ban is van een uitbraak van de bacterie. De tweede patiënt is mogelijk besmet door de eerste, want zij lagen op dezelfde afde ling. Hoe deze besmetting heeft kunnen gebeuren, is nog niet dui delijk, meldt het centrum. Algemeen directeur Paul Smits van het Maasstad Ziekenhuis liet gisteren weten dat de uitbraak van de multiresistente bacterie in zijn ziekenhuis sinds deze week onder controle is. Smits „betreurt ten zeerste" dat zeker 70 mensen in het ziekenhuis besmet raakten met de bacterie en er 25 van hen zijn overleden. Onduidelijk is nog of ze ook daad werkelijk aan de multiresistente bacterie zijn overleden. Naar ver wachting wordt dat eind augustus bekend. De bacterie brak oktober vorig jaar uit, maar dat werd pas eind mei van dit jaar bekendge maakt. De directie gaf toe achteraf bezien niet adequaat te hebben ge handeld. Zo had het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) eerder gewaarschuwd moeten worden over de uitbraak, zei Smits. Ook zei hij zelf te laat te zijn ingelicht over de uitbraak. Tot nog toe benaderde het zieken huis 1100 van de 1824 patiënten die mogelijk besmet zijn. Zij zijn gebeld en krijgen een brief thuis met het verzoek een kweekje op te sturen zodat het ziekenhuis kan testen of ze drager zijn. Het is voor zover bekend de eerste keer dat de multiresistente bacte rie voorkomt in Nederland. Er wordt onderzocht hoe de bacterie hier terecht is gekomen, mogelijk via een patiënt die in het buiten land is geweest. Het ziekenhuis staat sinds woens dag onder verscherpt toezicht van de Inspectie voor de Gezondheids zorg. Als het Maasstad Ziekenhuis zich niet aan de regels houdt, kun nen zwaardere maatregelen vol gen. Smits liet weten dat een hoog leraar uit Utrecht gaat toezien op een betere samenwerking tussen artsen en ziekenhuishygiënisten. passau - De Donau bij Passau, in het zuiden van Duitsland, raakte gisteren volledig gestremd doordat de kapitein van een Nederlands cruiseschip te weinig rekening hield met de hoge stand van de rivier en een hangbrug ramde. Daarbij werd aan het schip een schade van ongeveer 100.000 euro aangericht. De 170 passagiers van het schip bleven ongedeerd. foto EPA den haag - Een 42-jarige man uit Den Haag heeft volgens het Open baar Ministerie (OM) een 92-jarige vrouw misleid om ontucht met haar te kunnen plegen. De officier van justitie vindt dat de man straf verdient en eiste gisteren bij de rechtbank in Den Haag vijftien maanden cel, waarvan vijf voor waardelijk. De man is volgens justitie bij het slachtoffer en haar man binnenge komen door eerst op te bellen met het verhaal dat hij een vriend was van hun kleinzoon. Hij zou proble men hebben met zijn seksleven en door de kleinzoon zijn geadvi seerd eens met zijn opa te gaan praten. De 92-jarige en haar 96-jari- ge man vonden het een raar ver haal, maar lieten de 'vriend' langs komen. Eenmaal in de woning zou de man de vrouw hebben be tast en haar hebben gedwongen hem te bevredigen. Zelf kwam de verdachte met een ander verhaal. Hij heeft zich inder daad aan de telefoon voorgedaan als een vriend van de kleinzoon. Hij had echter geen probleem met seks, maar hij had geld nodig. Toen hij bij de bejaarde mensen was, zou de man hém hebben voorgesteld aan bevrediging te doen. Van dit hele verhaal gelooft de officier van justitie niets. bezoek ook onze website met de meest actuele aanbiedingen www.woonboulevardpoortvliet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7