druipend vet 45 Vooruitblik vrijdag 22 juli 2011 Duinvlietweg 6, van 11:00 tot 11:30 uur Ouddorp WK Pro Kids Freestyle Contest: Jeugd-WK freestyle surfen, de jonge wereld top vertoont de meest spectaculaire moves. Brouwersdam. Surf en Zen op het strand; beachyoga, lekkere luxe gezonde lunch en een drankje en 's middags golf- surfles bij golfsurfschool SurfKaravaan, Duinpad 3e Blok in Ouddorp. Speciale zomerarrangementen- prijs €47,50. Losse yogasessie is ook mogelijk, vrije inloop voor €7,50. Losse golfsurflessen zijn ook mo gelijk. Reserveren via contact@surfkaravaan.nl of 06-24911360. Sas van Gent Internationaal folklore festival.met groepen uit Afri ka, Azië, Europa en Zuid-Amerika. Alle voorstellin gen gratis entree. Van 20 tot en met 24 juli van 20.00-01.00 uur. Keizer Karelplein Schoondijke Open tuindagen 'Juust Wa'k Wou'. De tuin zal open zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur. De tuin is t/m 12 augustus iedere vrijdag te bezoeken van 13 uur tot 21 uur entree €2,50 p.p. Ook is er iedere vrijdag vanaf 17.30 tot 21.00 uur aquarelcursus in de tuin. Tragel Oost 21. Zie ook www.juustwakwou.com Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Informatieve uitleg over de intrigerende struisvo gel op misschien wel de leükste bezoekboerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees,Jederwaren, veren, documen tatie. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Terneuzen leugdvakantieaktiviteiten. Spel of fsm iflpeaterdag voor kinderen die niet op 1 I /vakantie zijn. Zie www.oranje-kwar- tier.nlvoor activiteiten van die dag. Aanvang: 10.00 uur tot 16.00 uur. Gratis toegankelijk. Speeltuin Oranjekwartier, Leeu wenlaan 31 Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaande ren, maak een rondleiding over het sluizencomplex onder leiding van een gids én maak een rondvaart over het kanaal van Gent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur. Aanvang: 13.30 uur. In juli en augustus: woens dag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag. Deel name: 15,00 euro p.p. kinderen 5 t/m 12 jaar 8,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Vooraf reserveren verplicht via 0115-616268. Vaartocht Terneuzen by Night. Ervaar het Portaal van Vlaanderen en maak een vaartocht over de Westerschelde en zie Terneuzen by Night! Het ar rangement bestaat uit een vaartocht over de Wes terschelde met gids. De tocht gaat langs de Braak manhaven, via de Scheldebouvelard, de put van Ter neuzen richting de Griete, en weer terug. Duur: 2 uur. Het arrangement is uit te breiden met een Westbeerdiner (tussen 18.00 en 20.00 uur) a 37,50 p.p. (driegangen suggestie menu). Opstap plaats: calamiteitensteiger Terneuzen vlakbij de Westbeer. Aanvang rondvaart: 20.00 tot 22.00 uur. Deelname: €12,50 p.p. prijs arrangement incl. Westbeerdiner €50,- p.p. Voor meer informatie: 0115-616268 info@portaalvanvlaanderen.nl www.portaalvanvlaanderen.nl. Portaal van Vlaanderen, Zeevaartweg 11 Vlissingen Kermis, centrum, gehele dag Wemeidinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeidinge. Een wandeling van ongeveer een uur door het histo rische dorp Wemeidinge. De wandeltocht is gratis af te halen bij de receptie van Camping Linda. Ook geschikt voor kinderen. Oostelijke Kanaalweg 4, van 09:00 tot 17:00 uur OWestenschouwen Beste Bolus Belevings fietstocht. We komen bij een ambachtelijke plaatselijke bakker die de beste bolusbelevingsfietstocht tot een waar zoet feest maakt. Start vanaf 11.00 uur, bij Natuurinformatie- punt/trampolinecentrum Westerschouwen op het grote P-terrein bij de rotonde in Westenschouwen. Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren). De toren beheerst het stadssilhouet van Zierik zee. In 1454 werd begonnen met de bouw van de .toren die vrijstaand gebouwd werd naast de bijbe horende gotische kerk, die helaas in 1832 is afge brand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt na dat de stad tegenslag op tegenslag had doorge maakt. Kosten beklimming: €2.00 per persoon. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. ZATERDAG 23 JULI Aagtekerke Jaarlijks vindt in Aagtekerke de "Domburg Zee land Cup" plaats. Tijdens de wedstrijden kan men genieten van fascinerend polospel, van paard en mens. Elk weekend: van 23 juli t/m 7 augustus van 16.00 - 18.30uur. Hoek Herenweg en Slotdreef. Cadzand Truck en Tractorpulling. Entree: €18,- p.p (kassa) 16,- p.p. (wk) kinderen tot 12 jaar gratis. Evene mententerrein, Tienhonderdsepolderdijk, 14:00u Goes Poppenhuisbeurs in Ambachtscentrum. Vakminiatu risten en hobbyisten laten alles zien op het gebied van poppenhuizen. Kattendijksedijk 27, van 13:00 tot 16:30 uur Grijpskerke Workshop experimenteel papier scheppen door Ed dy Geeraerts (Gent). Op een eenvoudige prakti sche manier leren papier scheppen met verschillen de soorten pulp. Geen voorkennis nodig. Zelf mee brengen: twee houten borden type A4 om het nat te papier te vervoeren en potlood en papier om te noteren. Singelweg 11, van 10:00 tot 17:00 uur Middelburg City of Dance Festival. Voor het 11e jaar op een rij wordt het historisch centrum van Middelburg om getoverd tot een festival terrein voor de City of Dance. Het hart van City of Dance is de markt met volop muziek en live entertainment. In de Creative Garden kunnen jongeren hun creatieve kunsten ver tonen en meedoen met diverse workshops. De be kende City Party op Hof van Tange met de grootste namen uit de Dansscène wordt dit jaar uitgebreid met een derde area met live optredens van Pop/ Rock Hip Hop bands. www.danceparademiddelburg.nl ZONDAG 24 JULI Cadzand Vliegerfeest, tot 23.00 uur met verlichte vliegers. Ter hoogte van Strandpaviljoen Caricole, duinover gang 8. Met een gevarieerd programma met vele vliegergroepen uit binnen- en buitenland. Gratis deelname en gratis te bezoeken. Ouddorp Jeugd-WK freestyle surfen. Brouwersdam. Spectaculaire Rib-adventure vanaf de Brouwers dam. €25,-- p.p., elk half uur vertrekken voor 20 mi nuten. Brouwersdam, van 11:00 tot 15:00 uur buis lekkerder. Megan zegt, terwijl ze smult van haar friet: „Deze frietjes zijn krokant, er zit genoeg zout op en het vet druipt er niet vanaf De mayonaise ziet er ook goed uit, er zitten niet van die stukjes in. Dat hadden we vanmiddag wel." Carinda sluit zich hierbij aan. „Misschien was het bij mij wel handig als mijn joppiesaus in een apart bakje zat." Wij sluiten ons hier helemaal bij aan. De friet ziet er goed uit en de mayo naise was precies goed verdeeld. Er was zelfs nog genoeg over voor de snack. Alleen had er wat ons betreft meer zout op gemo gen. Even wenken naar een werknemer was gelukkig voldoende om een grote zout- bus te krijgen aangereikt. Komen we terug? „Als we hier zijn wel", zegt Megan. „We zouden niet speciaal hier heen komen op de fiets, want we houden niet van fietsen", zegt Carinda. Cijfer: De dames zijn dik tevreden over de friet. Na even nadenken geeft Megan een 8 en Carinda een 8,5. „Ja, het was echt lekker! Lekker knapperig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71