441 Krokant, genoeg zout en Agenda Frietje met vrijdag 22 juli 2011 Sjezenrijden, Aagtekerke VRIJDAG 22 JULI Aagtekerke Sjezenrijden, traditionele sport met paard en wa gen in klederdracht, van 17:00 tot 21:00 uur Biervliet Dorpswandeling/rondleiding. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de bei de kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het ha ringkaken. Verder is er veel aandacht voor de ge brandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aan vraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gra tis deelname. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4, gehele dag Borssele AltijdLeukOmTeDoen bij De Sluis- hoek. Men krijgt een bolderkar mee met daarin stoeltjes, een ge vulde koffie/theemand, en een snoeischaar. Voor, tijdens of na het plukken van een boeket bloemen naar eigen in zicht kan men ergens in de tuin, aan de waterkant of waar men ook wil, uitrusten en op het gemak de mand leegmaken. Voor het gezelschap alle tijd: Na afloop maakt men van de bloemen een mooi boe ket en maken wij een foto van de deelnemers. Jurja- neweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde Erg leuke, unieke activiteit; speciaal voor kinderen! Bij het "sleepnetvissen" willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rond kruipt en -zwemt. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur! Indien ge wenst zijn er voor de kleinsten gratis zwemvesten beschikbaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. In de periode t/m 26 augustus zijn er elke maan dag, woensdag en vrijdag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kinderen tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefo nisch via 06-53225401. Rondvaarten op de Westerschelde. We varen onge veer een uur over de Westerschelde, langs o.a. de Zandplaten. Tijdens de vaart hopen we naast zee- hondjes, vele soorten vogels te zien. Verder krijgt u uitleg over de Westerschelde, scheepvaart, de be- loodsing van de zeeschepen. Deelname: €9,- p.p. kinderen t/m 12 jaar €7,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. West-Handelshaven, Haven Westzijde 1, van 16:00 tot 17:00 uur. Burgh-Haamsiede Circus, Kraaijesteinweg, gehele dag ©Domburg Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werk dag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren". Ieder een kan meedoen, de lessen zijn in Nederlands, Duits en Engels. Meld je vooraf aan op telefoon nummer 06-50911013. Goedereede Gezellige nachtmarkt op de Markt en rondom de haven in Goedereede. Van 19:00 tot 00:00 uur Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Obejecten uit het museum hebben als inspriratiebron gediend voor kantwerken. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzameling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur Avondconcerten Grote Kerk. Diverse optredens op de vrijdagavond. Singelstraat, vanaf 20:00 uur Kerkwerve Kofferbakverkoop, Weelweg, 09:00 tot 17:00 uur Kortgene Grote 2-daagse rommelmarkt in en rondom de Ni- colaaskerk in Kortgene. Boeken, kleding, snuiste rijen, meubels, maar ook warme wafels op het ter ras. Tijdens de markt kan ook de toren beklommen worden. Elke vrijdag en zaterdag. Kerkgang 2, van 09:00 tot 16:00 uur Oostkapelle Kijkje achter de schermen: het aquarium bij Terra Maris. In het zee-aquarium en twee zuiltjes leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschel- de en aan de Noordzeekust voorkomen. De dieren worden op het aangegeven tijdstip gevoerd en er kan een kijkje achter de schermen van het aqua rium worden genomen. Deelname: entreeprijs mu seum. Bij de balie melden voor deelname. Waar kun je in Zeeland het beste friet eten, en waar liever niet? De zomerredactie zoekt het uit! Elke week trekken we er op uit om met ie mand een frietje te eten. door Karen Hagen Waar? Frituur Het Kombuis, aan de Kaai in Veere, bij de jachthaven. Tijdstip: rond kwart over zes 's avonds. Frietje met... Megan Riemens (14) en Carin- da de Rijke (17) uit Vrouwenpolder. Hoe zitten we erbij? Gezellig. De cafetaria ziet er erg net en schoon uit. Geen lege friet bakjes of resten saus op tafel en twee leuke spiegeltjes, die lijken op bootraampjes aan de muur. Er zijn vier tafels waar je met zes personen aan kunt zitten. Het uitzicht is leuk over de Kaai en door de ramen. De bestelling: Kleine friet mét mayonaise. Wat kost dat? 2,20 euro. Hoe smaakt het? De twee vriendinnen hebben eerder die middag ook al frietjes ge geten en vinden de frietjes van Het Kom- Carinda de Rijke en Megan Riemens eten een frietje bij Het Kombuis in Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70