met je kinderen' Wandelen met ezels Rommelmarkten in en rond de Nicolaaskerk Wandelen langs bomen in Middelburg #8» Huur'm hier! vrijdag 22 juli 2011 „Hup Saar", roep ik mijn ezel toe, terwijl ik haar een pets op de kont geef Het lijkt te werken: Saartje zet de pas er flink in en de kudde volgt haar op de voet. Stapvoets trekken we door de polders van Noord-Beveland. Al snel merk ik dat ik geluk heb met mijn goedgemutste compagnon. Rink, die vlak achter mij loopt, heeft het flink te stel len met haar ezel Romeo die weliswaar de oudste van de groep is, maar zich niet zo ge draagt. „Ezels hebben de reputatie eigenzinnig te zijn. Dat komt omdat het intelligente dieren zijn", legt Constance uit. „Maar ze zijn ook gevoelig. Als je hun vertrouwen hebt gewonnen, zijn ze prima gezelschap", zegt ze lachend. Nadat we een uur met de dieren hebben gewan deld, maken we een korte stop aan de oever van het Veerse Meer. De ezels worden met een touw aan een boom geknoopt en beginnen gulzig met grazen. En wij zetten onze tanden maar al te graag in een verse bolus. Met een ezel in de hand wandelen door de na tuur. „Een ezeltocht werkt heel ontspannend", zegt Bianca. Inderdaad: de dieren houden een rustig tempo aan, waardoor je extra kunt genie ten van het landschap om je heen. Maar wees gewaarschuwd: ezels zijn misschien niet dom, maar koppig zijn ze als geen an der! Het Ezelhuis heeft zes ezels. Twee daarvan zijn reuzenezels van het Franse ras Baudet du Poitou, dat een aantal jaren geleden bijna uitgestorven was. Zelf met een ezel op stap? Het Ezelhuis houdt iedere woensdag- en zaterdagmorgen een tocht van 10.00 tot 13.00 uur. Vergeet je niet vooraf aan te melden: 01-13-372830 of info@ezelhuis.nl. 9 Deelnemen aan een wandeling kost 15 euro voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Wan delaars ouder dan 12 jaar betalen 19,50 eu ro. Deze prijzen zijn inclusief een lekker drankje en een Zeeuwse bolus onderweg. Ook na de wandeling worden de ezels uitgebreid geborsteld. aan zee." Eric en Astrid zijn vroeger wel in Zeeland geweest. „Ik ben een keer in Renes- se geweest", zegt Astrid. „Lang geleden." Eric heeft Zoutelande weieens eerder be zocht. Het gezin vermaakt zich prima in Zee land. Neo heeft een onderzoekskit gekocht bij Staatsbosbeheer. Trots laat hij zijn ver schillende 'kaarten' zien. „Als ik dan een paddenstoel zie in het bos, dan kijk ik op mijn kaart welke het is." Zijn vader knikt. „Hartstikke leerzaam." KORTCENE - Snuisterijen, meubilair, fietsen, elek tronica en kleding. Het is allemaal te vinden rondom de Nicolaaskerk in Kortgene. Vier we ken achter elkaar (vanaf vandaag en morgen) vin den hier elke vrijdag en zaterdag de jaarlijkse rommelmarkten plaats. In de kerk is een enor me hoeveelheid boeken, cd's en langspeelplaten. Tijdens de markten kun je de kerktoren beklim men om te genieten van een mooi uitzicht. Er is ook een terras voor koffie met verse wafels. De opbrengst van de markten is voor het onder houd van de Nicolaaskerk. Wil je spullen breng en? Dit kan op vrijdagochtend bij de kerk. Voor meer informatie kun je bellen naar Jan Bosse- laar, telefoonnummer: 0113-302931. MIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg kan je vandaag meedoen aan wandeling langs mo numentale bomen. Een natuur- gids van de IVN vertelt over Rode Beuken, Paardenkastanjes en Aca cia's. De wandeling, die 1,5 tot 2 uur duurt, begint om 13.30 uur vanaf de Markt, voor boekhandel De Drukkerij. De wandeling kost 2 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen tot 12 jaar. www.acfiefinzeeland.ril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69