ziet alles er anders uit zeeland 123 Gemeente schenkt Burkina Faso rolstoelen Bezieling Rekenkamer onderzoekt Welzijnshuis vrijdag 22 juli 2011 Piet Hannewijk heeft als kind nog met paarden geploegd. „Dan heb je er een tijdje een hekel aan. Tot je ze weer eens ziet ploegen. De kracht en de macht van die dieren. Dat is prachtig om te zien." Tien wagens met deels in dracht gestoken trekpaardhouders en hun gasten trekken voorbij, foto Ronald den Dekker Heemstede in wiens schuur (hof- is leuk dat je een soort historisch dien zie je alles eens van de ande stede Landlust in Oostkapelle) de besef krijgt. En je leert veel over re kant, zegt Gerland. Soms. zelfs gerijen van Het Werkend Trek- de verschillende eilanden", aldus letterlijk. „Je kunt, omdat je wat paard staan opgeslagen. Het twee- de Tijssens. En meer: „De rit geeft hoger zit, opeens over hagen heen tal gaat, met zoon en dochter, jaar- rust, je hebt ineens geen haast kijken waar je normaal echt niet lijks als gast met de rit mee. „Het meer", omschrijft Maarten. Boven- overheen komt." door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft rond de twintig gebruikte rolstoelen ca deau gedaan aan Burkina Faso. Eer der deze week is een schip met een volgeladen container met hulp goederen naar het West-Afrikaan se land vertrokken. Initiatiefnemer is Sala de Clercq; 'een inwoner van Burgh-Haamste- de die met de stichting Lafilabum- bu de armste mensen in haar ge boorteland probeert te ondersteu nen. De Clercq riep begin dit jaar scholen, verenigingen en andere organisaties op spullen voor het ontwikkelingsland te verzamelen. In de container gaan onder meer kleding, speelgoed en buizen voor waterleidingen mee. De gemeente heeft, in samenspraak met Jere- miasse Care2Move die de Wmo-hulpmiddelen levert, 20 rol stoelen geselecteerd. Het was de bedoeling dat het transport al veel eerder zou plaatsvinden, maar de onrust aan de West-Afrikaanse kust heeft vertraging opgeleverd. De verwachting is dat het schip eind augustus bij Ivoorkust aan komt, waarna de spullen over land verder worden gevoerd. De Clercq vertrekt in september naar Burki na Faso om de spullen te verdelen. ZIERIKZEE - De Rekenkamercom missie doet nog dit jaar onderzoek naar het functioneren van het Wel zijnshuis. De gemeenteraad wil weten of de doelstellingen van de gemeente bij het oprichten van de ze welzijnsorganisatie zijn gereali seerd. Raadsgriffier Teun van Oos- tenbrugge heef drie bureaus ge vraagd voor r augustus offerte uit te brengen over het te verrichten onderzoek. De Rekenkamer Schouwen-Duive- land bestaat uit de fractievoorzit ters van de politieke partijen. Voor heen bestond die uit deskundigen zonder band met de gemeente. Het budget van de Rekenkamer is na deze maatregel gehalveerd. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 V<\, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63