Vanaf rijtuig of oogstwagen 221 zeeland Vliegclub krijgt auto van luchthaven The Dutch Collective zwaait uit in De Stulp Toeristendienst in Hervormde Kerk BOERENLANDRIT De jaarlijkse toertocht van stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland is gisteren op Schouwen-Duiveland gehouden. Dat leverde mooie plaatjes op. vrijdag 22 juli 2011 RENESSE Gelegenheidsformatie The Dutch Collective zwaait vanavond uit in bar De Stulp in Renesse. De muzikanten, afkomstig van de bands Vota Fonzie en The Twisted Animals, reizen na* hun optreden meteen door naar het Engelse Brighton waar ze de komende tijd een aantal optredens geven. Aan vang in De Stulp: 22.30 uur. ZON N EMAI RE Gospelzanger Claude Mushi- kangondo uit Congo zingt samen met enkele leden van zijn koor tij dens de toeristendienst in de Her vormde Kerk in Zonnemaire. Op het programma staan meerstemmi ge liederen uit Tanzania, Zuid-Afri- ka, Zambia en Congo. Pastor Ruud Baas verzorgt de meditatie. De dienst begint om 10.00 uur. BIJ NADER De illustratie bij het artikel over hangcultuurmosselen in de Matten- haven op Neeltje Jans (PZC, 21/7) klopt helaas niet. De illustratie laat geen mosselzaadinvanginstallatie zien, zoals per ongeluk is gemeld, maar toont de manier waarop hangcultuurmosselen worden ge kweekt. In de Mattenhaven op Neeltje Jans worden geen mossel zaadjes ingevangen, maar wordt nu gewerkt aan de inrichting van tien hectare hangcultuurmosselen. BEKENDMAKING Blijkens exploit van ondergeteken de d.d. 20 juli 2011is in opdracht en op last van de Rijksadvocaat Mr. E.E. Schipper en de ontvanger van de Belastingdienst Zuidwest kantoor Goes, ter dezer zake woonplaats kiezende ten kantore van Mr. E.E. Schipper, Jachthavenweg 121 te Amsterdam, (1081 KM) aan Antonie Hendrik de Swart in zijn hoedanigheid van bestuurder van de besloten vennootschap A.H. de Swart Holding B.V., welke ven nootschap bestuurder is van de besloten vennootschap Gebroe ders de Swart Beheermaat schappij B.V., welke vennoot schap bestuurder is van de beslo ten vennootschap ABI Warmtetechniek B.V. thans zon der bekende woon- of verblijf plaats hier te lande of in het bui tenland, een exploot van oproe ping betekend ingevolge art 54 lid 2 Burgerlijke Rechtsvordering. Om op dinsdag 26 juli 2011 om 11.30 uur te verschijnen in de Raadkamer van de rechtbank (sector civiel) te Middelburg, Kousteensedijk 2. Zowel van de oproeping als de akte van betekening is afschrift gelaten aan het Parket van de ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Middelburg, Kousteensedijk 2 Afschrift van de oproeping is ver krijgbaar bij mij, belastingdeur waarder, kantoorhoudende te Goes, Stationsplein 21 De belastingdeurwaarder, H.P. Gelauf. BELASTINGDIENST door Esme Soesman Met hun grote hou ten wielen lijken de rijtuigen en boe- renoogstwagens die opgesteld staan op het erf van hofstede Luchten- burg in Burgh-Haamstede uit een ver verleden te stammen. Toch hebben de - echt niet alle maal zo oude - heren die zich rondom de tien wagens van Stich ting Het Werkend Trekpaard Zee land verzamelen, nog levendige herinneringen aan de tijd dat de houten, door paarden getrokken karren dagelijkse kost op de weg waren. Gisteren was dat beeld even terug. Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland maakte de tra ditionele Boerenlandrit dit jaar over Schouwen-Duivelandse dre ven. De aan de Zeeuwse stichting ver bonden trekpaardhouders trekken eens per jaar in optocht door een (steeds andere) Zeeuwse regio. Dat dient meerdere doelen, vertelt se cretaris Piet Hannewijk. „We doen altijd veel demonstraties, maar dat is apart van elkaar. De Boerenland- rit biedt mensen een leuke dag mét elkaar. Daarnaast willen we de wagens graag laten zien aan het publiek. En zo halen we ze in ie der geval één keer per jaar van stal. Als je ze niet af en toe smeert, blijft er niets van over". En dat is wel het laatste wat de stichting wil. De club maakt zich sterk voor behoud van de kennis en kunde van het werken met trek paarden. Wim de Vrieze, die op Luchtenburg is opgegroeid, weet dat de waarde daarvan én de waar de van het bijbehorende materiaal niet altijd even hoog is ingeschat. Hij herinnert zich dat de knechtén van zijn vader zich twee keer aan de oude oogstwagens opwarmden: „Als ze die dingen in stukken hak ten en als ze die stukken daarna verbrandden". Het was vooral aan de inzet van Ken Buth te danken dat er toch een paar van die wa gens bewaard zijn gebleven, schetst hij met oud-buurman Joop Hanse de historie. Op het nipper tje, zo 'blijkt uit de woorden van Buth zelf: „Op Schouwen-Duive land zijn er nog een stuk of drie boerenwagens. Op Flakkee twee." De Boerenlandrit doet oude tijden in een grote variëteit herleven. De molenaarswagen van graan- en meelhandel H. van Dijke uit Zierikzee staat zij-aan-zij met een Zeeuws-Vlaams koetsje dat (voor de vering) aan riemen hangt. Daar naast staan een Walcherse en Thoolse kapkar, die op metalen ve ren rusten. De constructies geven veel prijs over de tijd waarin de wagens gebruikt werden. Kleuren en versierselen zeggen vaak weer wat over de regio waar de koetsjes en boerenwagens ooit hebben gere den. Dat is één van de leuke kan ten van deze tocht, vertellen Ger- land en Maarten Tijssens uit NIEUW-HAAMSTEDE - Zwaailicht, zoeklicht en de tekst: 'Airport Au thority'. De zweefvliegdub Haam stede is verguld met haar cadeau tje. Hoe dat zo komt? Directeur Ro land Wondolleck van Rotterdam The Hague Airport viert altijd va kantie op Schouwen. Sterker nog: als zijn huis klaar is, komt hij hier wonen. Piloot Wondolleck wordt ook lid van de zweefvliegdub. Als welkomstgeschenk bood hij giste ren een oude luchthavenauto aan. De club zet de Toyota in voor het verslepen van toestellen. Dat ge beurde tot voor kort met een Volkswagen Golf, die onlangs de geest gaf Op de foto v.l.n.r: voorzit ter Gijsbert Buijs, directeur Ro land Wondolleck en clublid Wim den Zoeten, foto Ronald den Dekker MEEST CELEZEN -Taxichauffeur zwaar mishandeld -Viskraam Renesse verder in gebouw -Rijbewijs kwijt na drankrit Z2 Bekijk Z2, het dagelijkse videojour naal van de PZC. Zeeuws nieuws in twee minuten: www.z2.nl TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw eigen nieuwsfoto in een al bum op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62