Rutte binnenland 15 Zorgen verpleegkundigen over personeelstekort Celstraf voor fraude op hogeschool Windesheim Staten Noord-Holland wachten met onderzoek Rechters getuigen in zaak-Sky BHffffilMfllles voor de pppls* helft van de prijs zomer opruiming Delftse zonneauto nog efficiënter dan de vorige Straffen tot zes jaar cel voor pooierboys Vrijspraak voor agent Amsterdamse politie Ministerie maakt eind aan diplomatruc nu een speciale prijs uoor "halen en betalen auping www.interieur-paauwe.nl vrijdag 22 juli 2011 Het akkoord was zwaarbevochten, zo viel overdag al te beluisteren in de Brusselse wandelgangen. In de eindfase van de topconferentie werd nog over elk woord in de slot verklaring gevochten. „Het is net als met schaken. Het eindspel is het moeilijkst", aldus ingewijden. Volgens een bron is er tijdens het beraad 'een stevig robbertje ge vochten'. DEN HAAG - Verpleegkundigen zijn bezorgd over het nijpende perso neelstekort in ziekenhuizen en ver pleeghuizen in de zomer. Daarom opende vakbond Nu'91 gisteren een meldpunt voor zorgpersoneel. „De vakantie is in volle gang, dat is een periode van tekorten aan personeel", zegt een woordvoer der. Vorig jaar kreeg NU'91 ruim duizend meldingen. „Het gaat om schrijnende situaties. Met nog min der en vaak lager opgeleid perso neel moet dezelfde zorg worden verleend." Zo werden patiënten om half vier naar bed gestuurd om de avonddienst te ontlasten of moesten ze uren hun luiers aan houden omdat niemand beschik baar was om hen te verschonen. Ook Abvakabo FNV verwacht tij dens de bouwvak extra klachten van verpleegkundigen en verzor genden. Bestuurder Fred Seifert maakt zich zorgen over het feit dat ouderen in de verpleegzorg 's zo mers soms zelfs basiszorg ontbe ren. Hij wijt dat aan een groot te kort aan personeel en een te laag niveau. „Dit leidt soms tot fouten met medicatie." Verpleegkundigen organisatie V&VN herkent zich hierin. „Uitzendkrachten, soms scholieren, weten niet hoe ze be paalde medicijnen moeten toedie nen. Ze stampen pillen fijn terwijl die heel doorgeslikt moeten wor den", zegt een woordvoerder. MARKNESSE - De Delftse studenten van het Nuon Solar Team zijn erin geslaagd om hun zonneauto nog efficiënter te maken dan de vorige uitvoering. Uit testen in een wind tunnel in Marknesse, bleek giste ren dat de Nunaö bijna 10 procent minder luchtweerstand heeft dan voorganger Nunas. De Nunaó doet in oktober mee aan de World Solar Challenge, een race voor zon- neauto's dwars door Australië. Bij het ontwerp hebben de studen ten er alles aan gedaan om de luchtweerstand zo laag mogelijk te houden. „De lucht moet zo onge stoord mogelijk over de auto kun nen stromen", aldus teamleider Pier van Zonneveld. rammmsmassmmmm ZWOLLE - Een 44-jarige oud-direc teur van hogeschool Windesheim in Zwolle is gisteren door de recht bank in deze plaats veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk. De man verduister de ruim 800.000 euro van de hoge school. De man bekende acht jaar lang in totaal 175 valse facturen ingediend te hebben. De onderwijsinstelling merkte niets van de fraude. De oud-directeur zei het geld nodig te hebben voor de hobby van zijn toenmalige vrouw. De zaak kwam uiteindelijk via haar naar buiten. Via een civiele procedure bij de rechtbank Zutphen kreeg de school al een vordering van 500.000 euro toegewezen. Volgens de rechtbank Zwolle deed de ver dachte, die een volledige bekente nis aflegde, tot nu toe nog geen moeite om terug te betalen. De rechters achten verduistering in dienstbetrekking, valsheid in ge schrifte en het doen van een valse belastingaangifte bewezen. Tegen de man was dertig maanden cel, waarvan zes maanden voorwaarde lijk, geëist. Hij liet 'geen enkel mo ment blijken dat het misbruiken van semipublieke gelden hem hin derde', aldus de rechtbank. HAARLEM - Provinciale Staten (PS) van Noord-Holland zien voorlopig af van het instellen van een provin ciale enquête naar de handel en wandel van oud-gedeputeerde Ton Hooijmaijers (WD) en de projec ten waarbij hij was betrokken. Dat hebben de fractievoorzitters giste ren in meerderheid besloten. Oppositiepartijen PW, soPlus en de Ouderenpartij N-H hadden de fractievoorzitters teruggeroepen van zomerreces en bepleitten een eigen onderzoek van PS. Dat wil den zij beperken tot de vraag of ge deputeerde Jaap Bond (CDA) des tijds afwist van een geheim docu ment, dat Ton Hooijmaijers in zijn bijzijn ondertekende. Daarin staan afspraken over de winstverdeling van het bouwproject Distriport. Dit omstreden project kwam nooit van de grond. De fractievoorzitters spraken af dat zij eerst het onderzoek Schoon Schip van Gedeputeerde Staten wil len afwachten, dat commissaris van de Koningin Johan Remkes aankondigde in de laatste Statenver gadering. GS willen zelf onderzoek doen naar alle projecten waarbij Hooijmaijers was betrokken en openheid van zaken hierover geven aan PS. HAARLEM De rechtbank in Haarlem heeft gis teren een bende van vijf 'pooier- boys' veroordeeld tot celstraffen van maximaal zes jaar. De rechters achten bewezen dat de mannen di verse meisjes en kwetsbare jonge vrouwen seksueel hebben uitge buit door ze gedwongen in de pros titutie te laten werken. Er waren te gen het vijftal straffen tot vijf jaar cel geëist. De slachtoffers werden samen ondergebracht in een flat in Purmerend. AMSTERDAM De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren een 25-jarige agent vrijge sproken. Hij moest zich twee we ken geleden verantwoorden voor zijn betrokkenheid bij een ver keersongeluk waarbij een motorrij der zwaargewond raakte. De agent botste in september in Amster dam-Osdorp achterop een gestolen motor die hij achtervolgde met een snelheid die opliep tot 107 kilome ter per uur. WARFFUM Het ministerie van Onderwijs past de wet aan om te voorkomen dat scholen gezakte vwo-leerlingen als nog laten slagen met een havo-di ploma. Het Hogeland College (HHC) in Warfïum gaf dit examen jaar zeven gezakte vwo'ers havo-pa pieren. De school maakt volgens een woordvoerder van het ministe rie gebruik van een 'weeffout' in de wet. „Die fout wordt hersteld", aldus een woordvoerder. BREDA - Twee rechters van de Bre dase rechtbank moeten getuigen over hun rol in de rechtszaak over baby Sky uit Bergen op Zoom. Ook een officier van justitie van het Openbaar Ministerie in Breda moet getuigen. Het is in Neder land uitzonderlijk dat rechters als getuigen worden gehoord over een zaak die zij hebben 'gedaan', beves tigt de Raad voor de Rechtspraak. Zij worden gehoord door rechters van een andere rechtbank, in een openbare rechtszitting. Volgens de raadsman van de ver dachte, die om de getuigenverho ren heeft gevraagd, is er mogelijk gehandeld 'in strijd met de rechts orde'. De rechters zijn in april al vervangen door andere rechters. Ze hadden volgens de wrakingska mer ten onrechte het verhoor van een getuige geweigerd van de ver dediging van de 28-jarige verdach te. Die man uit Bergen op Zoom zit sinds december 2009 vast. Hij wordt verdacht van doodslag op de zes maanden oude baby Sky, het kind van zijn toenmalige vrien din. De advocaat van de man, Joost Dionisius, vindt dat zijn on- dervragingsrecht is gedwars boomd door de twee rechters en de officier. Profiteer uan fors afgeprijsde Hulsta design meubelen, l in uerband 1 met de k uernieuwing k uan het B Hulsta Design 'ff i Centrum. De opruiming bij Interieur Paauure is in uollegang! 'Te veel' gaat uoor 'te weinig' weg. Stoelen, tafels, kasten, verlichting en fauteuils. Kom of kijk op de site. Betreft aangewezen showroommodellen, afname direct, contante betaling, ruilen niet mogelijk. Bezorgen mogelijk tegen berekening! Xuidweg Xonneir 01H 4° en de voorzitter van de EC Barroso foto Vincent Mayo/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5