241 zeeland Kinderporno streng beboet Plan voor In therapie Gevangenis Recidive Taxiboot en rondvaart in haven Vlissingen 10% KORTING EN NU €1.000,- CASH RETOUR! Prorail stapt in kwestie Zandbak RECHTBANK Vonnis werkstraf De eis Het vonnis /7\ AutoTeam vrijdag 22 juli 2011 B Een werkstraf van 240 uur. Een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Verplichte'therapie om geholpen te worden aan zijn obsessie voor kinderporno. De verdachte moet drieduizend eu ro overmaken op de rekening van Defence voor Children. Werkstraf van 240 uur. Voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Ondertoezichtstelling van de re classering (therapie kan daarvan deel uitmaken). De veroordeelde Middelburger moet tienduizend euro in plaats van drieduizend euro overmaken op Defense for Children. STAVENISSE - Het voormalige raad huis in Stavenisse blijft in beeld als locatie voor een toekomstig wa tersnoodcentrum. Het plan blijft vooralsnog echter in de ijskast lig gen. Het plan voor het kleine museum komt uit de koker van de Stichting Actief Stavenisse (SAS). Het voor malige raadhuis is altijd al in beeld THOLEN - Recreatiegebied De Speel mansplaten aan de Oesterdam bij Tholen is veranderd in een grote zandbak. Het gebied wordt de ko mende jaren omgevormd tot een vil- door Rob Paardekam Dymphina Kappetein leugd- (29) uit Westkapelle; zorg, haal huismoeder. de kinde ten weg bij deze vader. Als iemand tot het kijken van zoveel vieze plaatjes in staat is, wie kan hem dan nog vertrouwen? Tot op de dag van de zitting heeft hij er zelf nooit aan gedacht in therapie te gaan. Dat had hem zwaarder aange rekend mogen worden. Ik vind het vonnis wel beter dan de eis. Zijn advocaat had nog gezegd dat een geldstraf hard aan zou komen. Nu is er nog 7000 euro bij gekomen. Gerard Willemse Gerard Willemse Ik vind (63) uit Noordwelle; het jam- MKB-adviseur. mer dat de rechtbank de reclasse ring niet heeft opge legd dat de man een behandeling moet hebben. Ik denk dat het ge vaar op recidive groot is. De man wilde geen (speel) momenten al leen zijn met zijn kinderen. Dat was uit zelfbescherming. Ik vind het goed dat de rechter rekening heeft gehouden met zijn gezinssi tuatie. Als hij gevangenisstraf had gekregen, zou het gezin erg ge straft worden. Timothy Klap (31) Ik ben blij uit Vlissingen; dat de politieagent. rechtbank heeft be wezen dat hij kinder porno ver spreid heeft. Het was al erg, maar dit maakt het nog erger. Daarom had de straf voor mij hoger mogen zijn. Zes maanden onvoorwaarde lijk. Verzachtende omstandighe den waren dat de zaak drie jaar is blijven liggen. Maar dat doet niets af aan het gepleegde feit. Goed dat de geldboete verhoogd is tot 10.000 euro en dat het geld naar -Defence for Childrens gaat. Timothy Klap door Ad Roos MIDDELBURG - Het zal voor die 40-jarige Middelburger wel even slikken zijn geweest. Gisteren ver oordeelde de rechtbank in Middel burg hem tot een taakstraf van 240 uur, een voorwaardelijke cel straf van zes maanden, een proef tijd van drie jaar en toezicht door de reclassering. Daarnaast moet hij in plaats van de geëiste 3000 euro 10.000 euro storten in het fonds van 'Defence for Children.' De rechtbank oordeelde dat de Middelburger, die in het bezit was geweest van 11.861 bestanden met kinderporno van de walgelijkste soort er met de eis van de officier wel mild vanaf kwam en eigenlijk in het gevang behoorde te belan den. Celstraf was echter door het tijds verloop en zijn persoonlijke om standigheden niet aan de orde, dus dan maar via de portemon nee. Ook achtte de rechtbank be wezen dat de Middelburger via peer-to-peer programma's de kin derporno had verspreid. Het was geen doorsnee Middelbur ger, die zich twee weken geleden moest verantwoorden. Een goede baan, goed salarismaatschappelij ke functies, eigen huis. Alleen ver zamelde hij kinderporno voor de kick en voor zijn seksuele bevredi ging. Zeven jaar lang. Voor zijn kin deren en de buitenwacht hield hij dat goed verborgen, want o wee als het werd ontdekt en zijn gezin netje met de vinger werd nagewe zen. In haar vonnis constateert de recht bank dat de Middelburger zich - Dymphina Kappetein ook tijdens de behandeling van de zaak - alleen maar lijkt te bekom meren om de gevolgen voor zich zelf) zijn status in de werksfeer en zijn gezin en dat er dankzij lieden zoals hij nog steeds kinderen gru welijk seksueel worden misbruikt. Verder stelt de rechtbank dat de man vanaf de huiszoeking in 2008 nog helemaal niets heeft onderno men om hulp te zoeken voor zijn obsessie. De zaak tegen de Middelburger kwam aan het rollen door een Oos tenrijks onderzoek waar het IP-adres van de Middelburger in voorkwam. Oostenrijk seinde In terpol in, Interpol de Nederlandse justitie en op 4 december 2008 bel de de politie aan bij de woning van de Middelburger en werd hij betrapt toen hij bezig was kinder porno te downloaden. Vervolgens duurde het nog geruime tijd eer de speciale rechercheurs alle 'vieze plaatjes' hadden bekeken. VLISSINGEN - Toeristen die Vlissin gen vanaf het water willen bewon deren, kunnen vanaf morgen een tochtje maken met een varende klomp. Vlissingen heeft er, na de Zonnetrein, een nieuwe vorm van toeristisch vervoer bij. Initiatiefne mer Wil Kokje heeft toestemming om een varende verbinding te ma ken tussen het station en het cen trum van de stad. Daarvoor is een halfopen taxiboot in de maak in Engeland. Een com pleet elektrische, met plaats voor wel dertig passagiers. De boot is vol gend jaar klaar. Tot die tijd is er een grote varende klomp, zoals Amster dam ze ook heeft. Die kan maxi maal vier volwassenen of twee vol wassenen en drie kinderen kwijt, in geval van regen is er voor ieder een een paraplu. De klomp fun geert nog niet als watertaxi; passa giers kunnen er vanuit de Dokha ven een rondje Binnenhaven mee maken, als voorproefje voor vol gend jaar. Zo'n tochtje duurt twin tig minuten en kost drie euro per persoon. Schippers Wil Kokje en Kees Geertse vertellen intussen ver halen over Vlissingen. Het bootje vaart op vrijdag, zaterdag en zon dag tussen twaalf en vijf uur, maar is ook te huren voor een langere vaartijd. Dat geldt straks tevens voor de watertaxiboot. AutoTeam heeft de zomer in de bol I^omersvoorrieeJ>OjO_nieuwej2uto^uiWoorraad én nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl IO^c voordeel geldig mer registratie uiterlijk 30 september 2011. Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met ondete acties. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederlond B.V. uitgekeerd op de bank/girorekening von de koper, no aflevei ing/registrotie von een nieuwe Opel, Dit oonbod geldt voor nieuwe klontenorders (porticulier/KZfrl) van I juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedalum van 30 november 2011 Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. door Frank Balkenende GOES - Prorail wil weten op welke grond de staatssecretaris Joop Ats- ma van Infrastructuur en Milieu nog een jaar lang vasthoudt aan een snelheidsbeperking op het spoor in Goes. Prorail stapt daar- ommaar de Raad van State. Tot t juli gold een snelheidsbeper king van 60 kilometer per uur in Goes. Dat heeft te maken met het plan voor een spoorbak om geluid en trillingen van goederentreinen voor aanwonenden te verminde ren. Ook wordt onderzocht of een permanente snelheidsbegrenzing dezelfde effecten heeft als een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56