22 zeeland Schutterij nog op zoek naar bouwlocatie Droomhuis is niet altijd Sprinter zorgt voor blije NIEUWBOUW Ravenstein al jaren 'dakloos' INSPRAAK HUURDERS In Goes-West praten aspirant-huurders al een half jaar mee over ontwerp van hun toekomstige woning. Leuk, leerzaam, maar soms ook slikken, want niet alle wensen zijn haalbaar. vrijdag 22 juli 2011 Bekijk het videojournaal van de PZC dagelijks via www.z2.nl BEKENDMAKING Blijkens exploit van ondergeteken de d.d. 20 juli 2011is in opdracht en op last van de Rijksadvocaat Mr. E.E. Schipper en de ontvanger van de Belastingdienst Zuidwest kantoor Goes, ter dezer zake woonplaats kiezende ten kantore van Mr. E.E. Schipper, Jachthavenweg 121 te Amsterdam, (1081 KM) aan Antonie Hendrik de Swart in zijn hoedanigheid van bestuurder van de besloten vennootschap A.H. de Swart Holding B.V., welke ven nootschap bestuurder is van de besloten vennootschap Gebroe ders de Swart Beheermaat schappij B.V., welke vennoot schap bestuurder is van de beslo ten vennootschap ABI Warmtetechniek B V. thans zon der bekende woon- of verblijf plaats hier te lande of in het bui tenland, een exploot van oproe ping betekend ingevolge art 54 lid 2 Burgerlijke Rechtsvordering. Om op dinsdag 26 juli 2011 om 11.30 uur te verschijnen in de Raadkamer van de rechtbank (sector civiel) te Middelburg, Kousteensedijk 2. Zowel van de oproeping als de akte van betekening is afschrift gelaten aan het Parket van de ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Middelburg, Kousteensedijk 2 Afschrift van de oproeping is ver krijgbaar bij mij, belastingdeur waarder, kantoorhoudende te Goes, Stationsplein 21. De belastingdeurwaarder, H.P. Gelauf. BELASTINGDIENST door Frank Balkenende KLOETINCE - Schutterij Ravenstein uit Kloetinge heeft weliswaar een leuke bijdrage van de gemeente Goes binnengesleept, maar de handboogvereniging zoekt nog wel naarstig naar een bouwlocatie. Bij het plan voor verbetering van sportpark 't Schenge aan het Gel- deloozepad was aanvankelijk een kavel gereserveerd voor nieuw bouw van Ravenstein. „Maar later bleek onze locatie geschrapt. Waar om precies is me niet bekend", zegt secretaris Jan de Vries van de handboogvereniging. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat ligt de indeling echter nog vol ledig open. „Ravenstein heeft een plan ingediend voor de bouw van een romneyloods. Zo'n bouwwerk moet wel passen in de beeldkwali teit van 't Schenge. Als ze per se een romneyloods willen, dan moe ten we waarschijnlijk op zoek naar een andere plek, maar in principe is het college bereid met de schut terij te praten over bouw op 't Schenge. Uiteraard moet de vere niging ook kunnen aantonen dat ze de bouw kan financieren Het college van burgemeester en wethouders besloot deze week 35.000 euro bij te dragen in de bouwkosten. Bij uitzondering, om dat er al zoveel met de schutterij is geschoven. De gemeente had na melijk ook een pand aan de Dirk Dronkersweg aangekocht, waar Ra venstein haar intrek in zou kun nen nemen. „Maar dat ging uitein delijk niet door", laat De Vries we ten. Sinds de sloop van de houtlood- sen van Van Riesen in 2008, waar Ravenstein naar hartelust de boog kon spannen, is de vereniging 'dak loos'. „We krijgen wel tijdelijk on derdak bij de zustervereniging in Ovezande. Uiteraard zijn we er blij mee, maar de afstand is toch een probleem. Vooral jeugdleden ha ken daardoor af." Voor trainingen en wedstrijden in de buitenlucht kan Ravenstein te recht op het Wesselopark in Kloe tinge. MEEST GELEZEN 1. Perikelen dienstregeling*NS 2. BD-Store verdijnt uit Goes 3. Huldiging Hoogerland in Yerseke TIPS? Mail naar bevelanden@pzc.nl Sprinter is populair", zegt voorzit ter Jan Collignon. De Borselse Sprinter is anderhalf jaar geleden begonnen als middel om eenzaamheid te bestrijden. Maar het is inmiddels al veel meer, benadrukt coördinator vrijwilli gerswerk en mantelzorgondersteu ning Linda Duvekot. „Ook men sen die hulpbehoevend zijn,- man- telzorgers en bewoners van een zorgwoning vinden het erg leuk in gezelschap ergens naar toe te gaan." Collignon en Duvekot vin den het jammer dat de indruk be staat dat de voorziening alleen voor ouderen is bedoeld. „Ook jon geren, die binnen de doelgroep val len, kunnen mee." Collignon beseft wel dat in het stichtingsbestuur eigenlijk dan door Frank Balkenende Het is beslist geen dode mus, maar de wensen die aspirant-huurders van woningen aan de J.P. Coenstraat en Abel Tasman straat op tafel hebben gelegd, kun nen niet allemaal worden ingewil ligd. Maar goed, huurder Elma krijgt wel haar wenteltrap en kook- eilandje. De woningen worden soms te duur en komen zo boven de huur- toeslaggrens uit. Dat is niet wat woningcorporatie RWS en huis ontwikkelaar Marsaki willen. Ook het voornemen om zeer energie zuinige huizen te bouwen, botst hier en daar met verlangens van toekomstige bewoners. Dat bleek woensdagavond tijdens een bijeen komst van huurders en medewer kers van RWS en Marsaki. Het is te prijzen dat huurders van meet af aan - dus nog voordat de architect een pennestreek heeft ge zet - hun woonwensen mogen in brengen, mogen meedenken en worden geconsulteerd. Zo hebben ze invloed op de indeling, aankle ding en mogelijk uitbouwtjes. Dat gebeurt bijna nergens in Ne derland, maar RWS en Marsaki be proeven deze vorm van inspraak in de verbeteringswijk Goes-West. Gewoonlijk bouwen woningbouw verenigingen namelijk standaard huizen, waar de huurder dan maar genoegen mee moet nemen. De toekomstige huurders - die in de meeste gevallen in Goes-West - wonen praten mee over de 18 eensgezins woningen, 8 seniorenwonignen en 5 patiowoningen. V+G Architecten Ingenieurs uit Sas van Gent heeft hun wensen zoveel mogelijk ver taald. „Het is een interessant en leuk proces", zegt architect Guido Goethals, „maar je hebt ook reke ning te houden met voorschriften van de gemeente, het zogeheten Bouwbesluit. Daarnaast willen RWS en Marsaki passiefhuizen bouwen. Woningen met een laag energieverbruik. Dat heeft gevol gen voor het glasoppervlak aan be paalde zijden van de woning. Op het oosten zul je een klein raam ontwerpen, op het zuiden en wes ten zal veel meer glas zitten." Het proces dat voor alle partijen wennen was - 'maar wel leuk van wege het sociale aspect', zegt Goet hals - leidt ertoe dat de patiowo ningen onbetaalbaar worden. Ze meten 128 vierkante meter en dat is buitengewoon royaal voor een woning waarin zich doorgaans se nioren nestelen. „De patiowonin gen komen uit op 220.000 euro aan bouwkosten. Dat is 40.000 eu ro boven het budget. We zullen dus moeten bezuinigen. De boven verdieping eraf Of een andere in deling", zegt Henk Bekker, sector manager woonservice van de RWS. De bouwkosten van een huurhuis mogen namelijk niet de actuele marktwaar de overstijgen. Dus moet het mes in het ontwerp en het wensenlijst. „Kijk u ook eens naar de senioren woningen, want een patio bou wen kost nu eenmaal veel geld", houdt adjunct-directeur Walter Koens de oudere, meedenkende huurders voor. „We zullen in elk geval met elkaar moeten bezuini gen. Dat vergt nog wel een aantal sessies." Maar er is ook winst tijdens de pre sentatie van de voorlopige ontwer pen voor de eengezinswoningen, seniorenwoningen en patiowonin gen. Zo is Elma's droompaleis niet volledig een luchtkasteel gewor den. Een serre en een balkon blij ken te duur, maar het kookeiland, de gewenste entree, twee slaapka mers boven en - pièce de resistan ce - de wenteltrap hebben de eer ste calculaties overleefd. De huurders krijgen lof dat ze weg gestreepte wensen met verve heb ben geïncasseerd. Bekker: „Want niets is u tijdens dit proces be spaard gebleven. U heeft veel keu zes moeten maken. En niet alles bleek te kunnen. Daarom hebben we waardering voor uw inzet." door Frank van Cooten Boven: ontwerp eensgezinswoningen. Inzet midden: patiowoningen. Rechtsonder: seniorenwoningen. Linksonder: op het zuiden veel glas op het dak van de seniorenwoningen. 'S-GRAVENPOLDER - Rinke Rijk-Mar- tens uit 's-GravenpoIder keek giste ren blij toen 'de Borselse Sprinter' haar erf op draaide. Chauffeur Carl Bierens en begeleider Ad Schouwenaar brachten haar en de mede-passagiers naar een mu seum in Zierikzee. „Ik vind het heerlijk met deze bus te reizen. Zo kom je nog eens ergens." 'De Borselse Sprinter' is in ander half jaar tijd een vertrouwd beeld op de weg geworden. Vanaf janua ri 2010 tot en met maart 2011 zijn 193 ritten gemaakt. Het busje ver voerde 153 inwoners van Borsele die gezamenlijk 1029 keer hebben gereisd. Deze cijfers staan in het jaarverslag van de stichting. „De Chauffeur Carl Bierens van 'de Borselse Sprinter' helpt Rinke Rijk-Martens. „Ik vind het heerlijk met het busje te reizen." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54