Zeeland Polen kamperen in de 'boomgaard' PZCIai Nieuw perenras Honeybell moet de schappen veroveren Goes: geen taxi's bij entree Mythe BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 KAMPEERTERREIN Gemeente Borsele staat kampeerterrein op terrein fruitteeltbedrijf Driewegen toe almanak Alleen naar bed Vrijdag 22 juli 2011 Droomhuis is niet altijd haalbaar in Goes-West Plan voor watersnoodcentrum in ijskast Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl s G üssfëBijasramsmsssss door Frank van Cooten driewegen - Fruittelers zetten met de oogst van de appels en peren op komst, de caravans weer op het erf. Die zijn bedoeld als huisves ting voor de plukkers die veelal uit het buitenland komen. Een van die fruittelers is de familie Van 't Leven uit Driewegen. Die heeft van de gemeente Borsele een vergunning gekregen voor het aan leggen van een kampeerterrein op het erf van hun bedrijf aan de Cou- dorpseweg 7. De vergunning geldt voor de periode van 20 augustus tot 30 september. Ian-Peter en Mary van 't Leven hebben al voor het zesde achter eenvolgende plukseizoen dezelfde groep Poolse plukkers over de vloer. Die worden door het echt paar in de watten gelegd. „Als je goed voor de plukkers bent, zijn ze goed voor jou", zegt Mary van 't Leven. Op het erf komen twee stacara vans en drie toercaravans voor de vijftien Poolse arbeiders. In de schuur zijn onder meer verschil lende douches, een kantine met keuken en een woonkamer. „Ze hebben wel allemaal corvee. Ze zijn zelf verantwoordelijk voor het schoonhouden van de accommo datie. Dat is geen enkel probleem. Het gaat ook makkelijk omdat het om een vaste groep plukkers gaat. Die werken al zes jaar samen en zijn dus aan elkaar gewend." Van 't Leven weet dat arbeidsmi granten het niet overal zo goed hebben. „Maar je wilt zelf toch ook fatsoenlijk zitten als je op va kantie bent of in het buitenland werkt." Het echtpaar is een groot voorstan der van permanente huisvesting voor de buitenlandse werknemers. De gemeenten Borsele, Reimers- waal, Kapelle, Goes en Tholen wil len die mogelijkheid gaan bieden, maar voorstellen in die richting moeten nog door de verschillende gemeenteraden worden goed ge keurd. „Nu moeten we ieder sei zoen slepen met de caravans. Bui ten het seizoen staan ze in de schuur maar niet alle onderne mers hebben die mogelijkheid. Een permanente huisvesting zou het prettigst zijn." De Poolse werknemers hebben het in ieder geval prima naar hun zin, benadrukt Mary van 't Leven. „Het is jammer dat zo negatief wordt gedaan over het gedrag van Poolse werknemers. Negatieve er varingen hebben wij niet." door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Het is met zijn ro de blos een opvallend peertje te noemen, de Belle du Jumet of Ho neybell. Het is een vroege peer, zon tien dagen vroeger dan Triom- phe de Vienne. „En daar zitten we op te wachten", zegt Theo Voge laar van Vogelaar Fruitcultures in Krabbendijke, dat het nieuwe ras in de markt wil zetten. Hoewel, nieuw? „Het is een Belgisch ras dat waarschijnlijk in de vergetelheid is geraakt", zegt Vogelaar. Een neef van de fruitteler in Nieuw-Zeeland heeft daar al succes met de peer. In Krabbendijke zijn de bomen nu in. hun vierde groei-jaar en volgende week kunnen de eerste honeybells worden geplukt. „De productie is nog gering, het is even afwachten hoe hij wordt ontvangen, maar we hebben er goede, hoop op dat het een succes wordt." Zowel in Neder land als Engeland is belangstelling getoond. Volgens Vogelaar is spreiding in het assortiment zeer welkom. „Het mooie aan de Honeybell is dat je geen koelkosten hebt. Je kunt hem direct verkopen." Vogelaar wil de peer bij de Agri- markt introduceren. Vanaf de eer ste helft van augustus is hij daar verkrijgbaar. Theo Vogelaar bekijkt de eerste oogst Honeybells, een nieuw peren ras met een rode blos. „Ze smaken erg goed", zegt de fruitteler. De pe ren zijn vanaf half augustus verkrijg baar bij de Agrimarkt. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel GOES - .Het Goese college van bur gemeester en wethouders wil niets veranderen aan de situatie voor taxi's bij de Mythe. Die mo gen nu geen mensen bij de ingang van het theater afzetten of opha len en wat betreft B en W blijft dat zo. De SP-ffactie in de gemeenteraad had het college gevraagd iets aan de situatie te doen. Taxi's kunnen mensen nu halen brengen op de Beestenmarkt en de Westwal, bei de op tachtig meter loopafstand van de ingang van De Mythe. Vol gens de SP vormt dat voor men sen die slecht ter been zijn een be lemmering om activiteiten in De Mythe te bezoeken. De Goese frac tie stelt dat de locaties vooral pro blematisch zijn het bij het opge haald worden door een taxi. Men sen zullen daar dan ook nog moe ten wachten. De SP-fractie is 'bij zonder ontevreden' over het stand punt van het college. 'Het doet on voldoende recht aan mensen voor wie 80 meter een flink obstakel is. Niet voor niets is er voor deze cate gorie georganiseerd vervoer', aldus de partij. Tijdens de Visserijdagen in Bruinisse wil het nog wel eens laat worden. Zij brengt de laatste uren met vriendin nen door en vindt dat het tijd wordt voor de nachtrust. Ze wil haar man nog laten genieten van het feest. Daarom gaat ze alleen naar huis. Om de kinderen niet te storen doet ze heel zachtjes de voordeur open, kleedt zich in het donker uit en schuift stilletjes in het grote bed. Ze doet het lampje aan en leest nog wat. Na een halfuur besluit ze via een sms-je haar man te laten weten waar ze is. Als ze op verzenden drukt, hoort ze tot haar grote verba zing een signaal op het nachtkastje van haar man. Die bleek nog eerder thuis gekomen dan zij en al die tijd naast haar te hebben gelegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53