ly-Go-bus de Galibier op Onbegrip over 'vrije' Cielo sport31 Koeman verwacht verrassing Waterpolosters krijgen precies wat ze willen op vrijdag 22 juli 2011 ROTTERDAM - Met de komst van Ronald Koeman (48) als trainer van Feyenoord, vertrekt per om megaande Leon Vlemmings uit de Kuip. De 41-jarige assistent die en kele jaren geleden voor een paar ton werd weggekocht bij NAC om Gertjan Verbeek bij te staan, stond niet meer loyaal en fris tegenover de spelersgroep na de coupe tegen Mario Been, vond hij zelf. Jean Paul van Gas.tel wordt samen met Giovanni van Bronckhorst assis tent van Koeman, die zelf voor één jaar tekende. In zijn commentaar op de komst van Koeman zei Feyenoords tech nisch directeur Martin van Geel dat het veelzeggend was dat tij dens de contractbesprekingen am per over geld, maar vooral over voetbal en ambities is gesproken. Koeman zelf toonde zich optimis tisch: „Het is mijn stellige overtui ging dat we nog wel eens zeer ver rassend voor de dag kunnen ko men dit seizoen. Er zit immers vol op kwaliteit en talent in deze jon ge selectie. Met de spelers en de he le club deel ik de brandende ambi tie om te laten zien dat we veel meer kunnen dan uit het recente verleden is gebleken." Koeman leidt maandag zijn eerste training, daarna presenteert de club hem aan de pers. Ronald Koeman. d.6 Gali" De wielrenners finishten gisteren op de Calibier op 2645 meter hoogte. Michel Kokelaar. Onder: Rutger Fokke en Jurjen Mooibroek. foto Lia Ceertse door Maurice Steketee SERRE CHEVALIER - Meer dan 24 uur moesten ze er voor wachten. In de sneeuw in een tentje, zonder kachel op bijna 2000 meter hoog te. Maar Michel Kokelaar, jurjen Mooibroek, Niels Westerterp, Len- nart Paasse en Rutger Fokke had den het er graag voor over. Giste ren zagen de Zeeuwen hun held Jo hnny Hoogerland in een flits voor bijtrekken op de Galibier, een im posante alpenreus die de renners in de Tour de France moesten be dwingen. „Het was een geweldige ervaring." Elk jaar trekken Kokelaar, Mooi broek, Westerterp, Paasse en Fok ke naar Frankrijk om de tourkara vaan een aantal dagen te volgen. Door het opvallende presteren van Johnny Hoogerland wilden ze dit jaar iets speciaals doen. Op Markt plaats kochten ze een oud busje uit de jaren '80, bestickerde het met rode bollen en een portret van Johnny en vertrokken zondag richting de Alpen. „Het busje zag er eerst niet uit", vertelt Michel Ko kelaar. „Daar konden we echt niet mee- naar Frankrijk, vonden we. Toen Johnny zo goed reed, heb ben we besloten de bus te besticke- ren en het resultaat is geweldig. We hebben er veel bekijks mee. Ie dereen wil er hier mee op de foto. Noren, Duitsers, Fransen, ze wil len allemaal de 'Johnny-bus' zien, die overigens niet harder kan dan 100 kilometer per uur waardoor de reis behoorlijk lang duurde. Maar er zit wel een goed motortje in, anders waren we de berg nooit opgekomen." De Zeeuwen hebben veel bewon dering voor Hoogerland. Kokelaar: „Johnny is door zijn val wereldbe roemd. Zijn manier van koersen is natuurlijk ook geweldig. Negen van de tien renners zouden na zo'n zware val in het prikkeldraad al lang zijn afgestapt, maar Johnny gaat gewoon door. Prachtig. Hij is de held van de Tour." Hoewel ze gisteren enorm geno ten van de sfeer op de Galibier, was het ook flink afzien voor het vijftal. Aan boord van hun John ny-bus is geen kachel en er waren maar twee slaapplaatsen. Dat bete kende dat drie van de Zeeuwen de nacht in een tentje moesten door brengen. En dat.op bijna 2000 me ter hoogte, op een plek waar het de afgelopen dagen flink sneeuw de. Het was ook lange tijd onzeker of de renners de wereldberoemde berg wel op zouden gaan door de extreme weersomstandigheden die werden verwacht. Uiteindelijk bleek het weer mee te vallen en trokken de nog overge bleven 168 renners de Galibier op. Kokelaar zag ze samen met zijn vier wielervrienden van dichtbij passeren. Net als duizenden ande re wielerfans. „Het stond hier al dagenlang helemaal vol met cam pers, wel zo'n twaalf kilometer lang aan beide kanten van de weg. Niet normaal meer." Vandaag gaan de Zeeuwen naar de start van de etappe naar Alpe d'Huez. De berg zelf zullen ze niet opgaan. „Veel te druk, daar komen we nooit meer op. We zijn er eer der in de week al wel op geweest, met de fiets natuurlijk." Overigens liet Johnny Hoogerland gisteravond weten de bus niet ge zien te hebben onderweg, dit tot teleurstelling van de Zeeuwen. Maar ze krijgen een herkansing, want de volgende bestemming is de huldiging van Hoogerland ko mende woensdag in Yerseke. Ook dan zijn Kokelaar, Mooibroek, Westerterp, Paasse en Fokke van de partij. Uiteraard in de Go-John- ny-Go-bus. SJANGHAI - De verrassende neder laag van Europees kampioen Rus land tegen Griekenland (5-6) kwam de Nederlandse waterpolos ters gisteren goed uit. Oranje wil de zijn 'Angstgegner' ontlopen in de kwartfinale en was op het WK in Sjanghai plots verlost van de las tige opgave om eerste te moeten worden in poule A. Rusland kan pas in de finale worden getroffen. De tweede plaats werd voor Neder land het doel. Dan zou in de tus- senronde ook mooi het sterke Au stralië worden ontweken. Met het gelijkspel in de laatste poulewed strijd tegen Hongarije (9-9) kreeg Oranje gisteren precies wat het wil de. Het speelt nu tegen Nieuw-Zee- land, de nummer drie van poule B, en bij winst treft het daarna Griekenland. Linsy Heister zal haar vorig jaar behaalde wereldtitel op de 25 kilo meter open water niet verdedigen in Sjanghai. De beslissing is geno men op medische gronden, liet trainer Marcel Wouda weten. De coach acht het niet verantwoord de zwemster zes uur of langer bloot te stellen aan een watertem peratuur van rond de dertig gra den. Het terugtrekken heeft, meld de Wouda, niets te maken met haar tegenvallende optreden op de 10 kilometer. De Nederlandse synchroon- zwemsters zijn als negende geëin digd in de finale van de vrije routi ne. Vreni de Fluiter, Margot de Graaf, Christel de Koek, Tina Der- mois, Stephanie Gillisse, Anouk Horrevorts, Rynske Keur, Elisa beth Sneeuw, Nadine Struijk en Nicolien Wellen kwamen tot 85,440 punten. Het goud was voor Rusland met 98,470 punten, vóór China en Canada. door Rob de Bruyn SJANGHAI - Sommigen toonden zich gisteren vooral verbaasd, ande ren reageerden direct zeer afwij zend. Er was in ieder geval nie mand te vinden die het niet-schor- sen van zwemmer César Cielo Fil- ho toejuichte. Buiten de Braziliaan se wereldkampioen en zijn achter ban zelf uiteraard. Cielo is sinds het WK van 2009 in Rome 's werelds beste op de 50 en 100 meter vrije slag. In mei tijdens de Braziliaanse WK-kwalificatie- wedstrijden testte de sprinter sa men met drie anderen positief op furosemide, een vochtafdrijvend middel dat het gebruik van doping kan maskeren. Volgens de richtlij nen van het wereldantidoping- agentschap (Wada) staat daarop een schorsing van één tot twee jaar. Cielo stelde dat zijn collega's en hijzelf het slachtoffer waren ge worden van een vervuild exem- Cesar Cielo Filho. plaar van een voedingssupple ment dat ze geregeld gebruiken. De Braziliaanse zwembond be sloot daarop de vier verdachten al leen een waarschuwing te geven. De wereldzwembond Fina nam met dat besluit geen genoegen en kaartte de kwestie aan bij het CAS, het hoogste rechtsorgaan in de sportarbitrage. De Fina stelde voor Cielo en de anderen schorsin gen op te leggen van drie maan den tot een jaar. Gisteren kwam het CAS met zijn besluit: geen schorsing. „Onbegrijpelijk", was de reactie van de technisch direc teur van de KNZB, Jacco Verhae- ren. „Er wordt een verboden mid del geconstateerd en hij komt er ge woon mee weg. Het CAS maakt zichzelf volstrekt belachelijk en stelt zichzelf hiermee ter discussie, want hoe kan het anderen in ver gelijkbare zaken nog straffen?" Ook topzwemmers als Roland Schoeman, StefFen en Markus Dei- bier, Geoff Huegill en Ranomi Kro- mowidjojo namen gisteren direct stelling. Ze spraken - al dan niet ex pliciet - van een ongeloofwaardige maatregel of wezen net als Verhae- ren op het gevaar van precedent werking en willekeur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49