241 zeeland Perenras BBBBEBHDEQ Kinderporno streng beboet In therapie Gevangenis Dorpsraad Kloosterzande helpt brugklassers op pad Recidive RECHTBANK Vonnis werkstraf weekenddiensten De eis Het vonnis vrijdag 22 juli 2011 Z KRABBENDIJKE - Het is met zijn ro de blos een opvallend peertje te noemen, de Belle du Jumet of Ho- neybelle. Het is een vroege peer met een korte afzetperiode. „En daar zitten we op te wachten", zegt Theo Vogelaar van Vogelaar door door Luc Oggel KLOOSTERZANDE - De dorpsraad van Kloosterzande doet het al ja ren, brugklassers de allereerste dag van het nieuwe schooljaar op pad helpen naar het Reynaertcollege in Hulst. Ook dit jaar zal het weer ge beuren, maandag 29 augustus in al le vroegte. Veertig scholieren heb ben zich al aangemeld. Miel de Koek, bestuurslid van de dorpsraad en waterschapsbestuur- der, is één van de initiatiefnemers. „We willen scholieren in de prak tijk laten ervaren hoe zij veilig naar het Reynaertcollege kunnen fietsen", legt De Koek het doel uit. Scholieren, ouders en basisscholen in Kloosterzande zijn enthousiast. Het leek De Koek daarom een goed idee de andere dorpsraden in de voormalige gemeente Hontenis- se (Lamswaarde, Hengstdijk, Ter hole, Graauw, Vogelwaarde en Os- senisse) aan te schrijven om mee te doen. „Tot nu toe hebben we al leen een reactie gekregen uit Vogel waarde. Ze vinden het een goede actie, maar zien dit jaar geen kans mee te doen", aldus De Koek. Hij hoopt dat alle dorpsraden er nog eens over nadenken en in 2012 wel aanhaken. Op de site van het Rey naertcollege (reynaert.nl) zijn ove rigens adviezen te vinden voor vei lige fietsroutes vanuit alle kernen in de wijde omgeving. Zaterdag 23 en zondag 24 juli 2011 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneu- zen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koe wacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur, voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Nucleus Huisartsenposten, Vliet- straat 12, Terneuzen (aan ziekenhuis De Hon- te). Alleen na telefonische afspraak: 0115-643000. West-Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aarden burg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendij- ke, Breskens, Groede, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: voor drin gende huisartsenzorg en huisbezoeken. Nu cleus Huisartsenpost West, Pastoor van Genk- laan 6, Oostburg. Alleen na telefonische af spraak, 0115-643000. Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: D.G.Balk, Koninginnestraat 10, IJzendijke, (0117-301760). Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: X. Groeneveld, Hofplein 2, Axel, tel. (0115) 562332. Dymphina Kappetein Jeugd- (29) uit Westkapelle; zorg, haal huismoeder. de kinde ren weg bij deze vader. Als iemand tot het kijken van zoveel vieze plaatjes in staat is, wie kan hem dan nog vertrouwen? Tot op de dag van de zitting heeft hij er zelf nooit aan gedacht in therapie te gaan. Dat had hem zwaarder aange rekend mogen worden. Ik vind het vonnis wel beter dan de eis. Zijn advocaat had nog gezegd dat een geldstraf hard aan zou komen. Nu is er nog 7000 euro bij gekomen. Dymphina Kappetein Gerard Willemse Gerard Willemse Ik vind (63) uit Noordwelle; het jam- MKB-adviseur. mer dat de rechtbank de reclasse ring niet heeft opge legd dat de man een behandeling moet hebben. Ik denk dat het ge- vaar op recidive groot is. De man wilde geen (speel) momenten al leen zijn met zijn kinderen. Dat was uit zelfbescherming. Ik vind het goed dat de rechter rekening heeft gehouden met zijn gezinssi tuatie. Als hij gevangenisstraf had gekregen, zou het gezin erg ge straft worden. Timothy Klap (31) Ik ben blij uit Vlissingen; dat de politieagent. rechtbank heeft be wezen dat hij kinder porno ver spreid heeft. Het was al erg, maar dit maakt het nog erger. Daarom had de straf voor mij hoger mogen zijn. Zes maanden onvoorwaarde lijk. Verzachtende omstandighe den waren dat de zaak drie jaar is blijven liggen. Maar dat doet niets af aan het gepleegde feit. Goed dat de geldboete verhoogd is tot 10.000 euro en dat het geld naar Defence for Childrens gaat. Timothy Klap Een werkstraf van 240 uur. Een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Verplichte therapie om geholpen te worden aan zijn obsessie voor kinderporno. De verdachte moet drieduizend eu ro overmaken op de rekening van Defence voor Children. Werkstraf van 240 uur. Voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Ondertoezichtstelling van de re classering (therapie kan daarvan deel uitmaken). De veroordeelde Middelburger moet tienduizend euro in plaats van drieduizend euro overmaken op Defense for Children. door Ad Roos MIDDELBURG - Het zal voor die 40-jarige Middelburger wel even slikken zijn geweest. Gisteren ver oordeelde de rechtbank in Middel burg hem tot een taakstraf van 240 uur, een voorwaardelijke cel straf van zes maanden, een proef tijd van drie jaar en toezicht door de reclassering. Daarnaast moet hij in plaats van de geëiste 3000 euro 10.000 euro storten in het fonds van 'Defence for Children.' De rechtbank oordeelde dat de Middelburger, die in het bezit was geweest van 11.861 bestanden met kinderporno van de walgelijkste soort er met de eis van de officier wel mild vanaf kwam en eigenlijk in het gevang behoorde te belan den. Celstraf was echter door het tijds verloop en zijn persoonlijke om standigheden niet aan de orde, dus dan maar via de portemon nee. Ook achtte de rechtbank be wezen dat de Middelburger via peer-to-peer programma's de kin derporno had verspreid. Het was geen doorsnee Middelbur ger, die zich twee weken geleden moest verantwoorden. Een goede baan, goed salarismaatschappelij ke functies, eigen huis. Alleen ver zamelde hij kinderporno voor de kick en voor zijn seksuele bevredi ging. Zeven jaar lang. Voor zijn kin deren en de buitenwacht hield hij dat goed verborgen, want o wee als het werd ontdekt en zijn gezin netje met de vinger werd nagewe zen. In haar vonnis constateert de recht bank dat de Middelburger zich - ook tijdens de behandeling van de zaak - alleen maar lijkt te bekom meren om de gevolgen voor zich zelf, zijn status in de werksfeer en zijn gezin en dat er dankzij lieden zoals hij nog steeds kinderen gru welijk seksueel worden misbruikt. Verder stelt de rechtbank dat de man vanaf de huiszoeking in 2008 nog helemaal niets heeft onderno men om hulp te zoeken voor zijn obsessie. De zaak tegen de Middelburger kwam aan het rollen door een Oos tenrijks onderzoek waar het IP-adres van de Middelburger in voorkwam. Oostenrijk seinde In terpol in, Interpol de Nederlandse justitie en op 4 december 2008 bel de de politie aan bij de woning van de Middelburger en werd hij betrapt toen hij bezig was kinder porno te downloaden. Vervolgens duurde het nog geruime tijd eer de speciale rechercheurs alle 'vieze plaatjes' hadden bekeken. Spectaculaire sprongen van 8,12en 25 meter hoogte! Deltapark Neeltje Jans, daar steek je wat van op! www.neeltjejans.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44