PZC 2I Actie tegen komst palletcentrale Sas Bijdragen ««cheping hulpmiddelen ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 OVERLAST Bewoners Westkade vrezen extra vrachtverkeer en geluidshinder Sleepboot uren vast op westpier Veerhaven in Terneuzen 85» 1 Vrijdag 22 juli 2011 Leren zeilen in een Optimistje op de Braakman Kinderporno streng beboet Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman SAS VAN CENT - Bewoners van de Westkade en omgeving in Sas van Gent willen de vestiging van de Palletcentrale in hun 'achtertuin' voorkomen. Volgende week start hun actie 'Stop Palletfabriek Sas van Gent'. Eind deze week of be gin volgende week worden de Sas- senaren in een vlugschrift opgeroe pen bij de gemeente bezwaar aan te tekenen tegen de komst van de fabriek. Wethouder Jaap Bos (economie) kondigde in maart niet zonder trots aan dat de Palletcentrale Groep de vestiging in Eeklo wil in ruilen voor de Sasse Poort, het oude terrein van suikerfabriek CSM. De palletfabriek neemt er 45.000 vierkante meter in gebruik, gaat 'er 1,5 miljoen pallets per jaar fabriceren en heeft werk voor 25 mensen. Leandro Obrie, bewoner van de Westkade en initiatiefnemer van de protestactie, is niet erg onder de indruk van de economische im puls voor Sas. „De praktijk leert dat in een dergelijke fabriek voor verreweg het grootste deel wordt gewerkt met goedkope buitenland se arbeidskrachten." Hij en andere bezwaarmakers zijn vooral be zorgd over geluids- en vooral ver keersoverlast. Het comité heeft be rekend dat de afvoer van de pallets 160 vrachtbewegingen per week in houdt. PvdA-raadslid Wim ten Hoor, al ja ren pleitbezorger van het uitban nen van het vrachtverkeer via de Westkade, schrikt daarvan. „Dat komt dan nog eens bovenop de 80 vrachtwagens, die dagelijks via de Westkade hun weg zoeken." Hij voegt er wel direct aan toe dat.hij de extra bedrijvigheid in Sas toe juicht. „Dat is toch een flinke im- puls." Ten Hoor denkt dat het een kwestie van geven en nemen wordt. „De Westkade is nu met het oog op de verkeersveiligheid heringericht. Als de Palletcentrale en buurman Rosiers - ik zeg altijd nog Zuid-Chemie - hun toegangs poort naar de Suikerdijk verplaat sen, zou dat al flink helpen. Dan leid je het bestemmingsverkeer in goede banen. Ik ga ook praten met de verkeersschepen van Zelzate, want die heeft ook plannen om het doorgaand vrachtverkeer uit te bannen." Dat zou kunnen met de aanleg van een dubbele vrachtwa- gensluis tussen Sas en Zelzate. Maar die komt er zeker niet voor 2013, verwacht verkeerswethouder Co van Schaik. ism.' v Éps --- 'V- fT-.w: TERNEUZEN - De Engelse sleepboot MTS Ven geance is gisterochtend om kwart voor twaalf aan de grond gelopen tegen de westpier van de oude Veerhaven in Terneuzen. Dat gebeur de bij het binnenvaren van de haven. Het snelle communicatievaartuig Patrol was di rect ter plaatse en maakte het schip vast aan de sleper. Een poging die vlot te trekken mis lukte. Ook de VB 7 van de Vereenigde Bootlie- den ondernam een vergeefse poging. Patrouillevaartuigen van Rijkswaterstaat en de waterpolitie maanden het passerende scheep vaartverkeer vaart te minder. De Multratug 9 van Multraship hield een oogje in het zeil. Omstreeks drie uur, bij opkomend water, kwam de sleper op eigen kracht vlot. Hij is vervolgens door de 'collega' van Multraship begeleid naar de sleepbootsteiger in de Veer haven, waar inspectie van de romp volgde. foto Adri van de Wege EEDE - Neeltje Ardon, inwoonster van Eede, biedt een gelukkige gul le gever de mogelijkheid een nacht je te logeren in haar Bed 8c Break fast De Vlinderhof Mensen die kans op de prijs willen maken, moeten dan wel een bedrag done ren op de rekening van Stichting Tweedekans Hulpmiddelen. De charitatieve instelling uit het Brabantse Veldhoven heeft tiental len rolstoelen, rollators, wandel stokken en andere gebruikte hulp middelen ingezameld, maar heeft geen geld om de ondersteunende hulpmiddelen naar een rolstoel stichting voor de allerarmsten in Thailand te sturen. Om de ingeza melde hulpmiddelen vanuit Oirschot naar Rotterdam te vervoe ren, te verschepen naar Thailand en ze daar ter bestemder plekke te brengen, is nog een paar mille no dig. Om het transport dit najaar mogelijk te maken, wil Ardon ini tiatiefnemer Jos Verberne helpen. „Het is toch zonde dat die geschik te hulpmiddelen niet bij mensen terechtkomen, die ze hard kunnen gebruiken. De rollators en rolstoe len zijn alleen afgeschreven, om dat ze een paar jaar dienst hebben gedaan, niet omdat ze zijn versle ten. Ik hoop dat een dagje Vlinder hof een stimulans kan zijn." www.devlinderhof.com ZELZATE - Charmezanger Eddy Wally uit De Katte bij Zelzate keert terug naar de kanaalgemeen te. De verlammingsverschijnselen, die hij overhield aan een hersen bloeding in maart, zijn nog niet he lemaal overwoftnen. Maar the Voi ce of Europe is wel zo ver opge knapt dat hij het Jan Palfijnzieken- huis in Gent kan inruilen voor een tweepersoonskamer in het Zelzaat- se woonzorgcomplex Home Bloe- menbos. Volgende week trekt de 79-jarige zanger daar in. Naar nu blijkt stond de zanger al een tijdje op de wachtlijst. Voorzitter Frank Bruggeman van het Openbaar Centrum van Maatschappelijk Welzijn, uitbater van het woon zorgcomplex, verzekert dat Eduard van de Walle geen voorkeursbe handeling krijgt. Maar er wordt wel op gerekend dat 'hij zijn talent aan de bewoners zal tonen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41